Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Golf 7 Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

3 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Arkadaşlar ford %10 ucuz ne demek.
Şu anda Ford pazarlama müdürü satış müdürü ve direktörü CEO'su toplamış burayı okuyor olabilir. Zam mi yapsınlar :)
Ucuz felan değil tu kaka Almayın ford falan biz binelim. Muhaaaahaa :)
Bu arada wag grubunu sevmem ama bence satış başarısının arkasın daki hikaye aşağıda.
Hatunla geçen hafta çocuğa mont alacağız ismi lazim değil viaport'ta gittik. Dolaştık fiyat performans kalite uygun bisey bulamadık. Hatun'a dedim Herkes LW alıyor oraya bakalım.
Dediki bütün sınıf ayni montu giyiyor. İstemiyorum dedi.
Ordan kalktık arabamıza doğru yola çıktık. Solunda mavi sari vs 3 polo sağın da değişik renkte 2 golf onunda başka sağ arkasinda başka başka wag.
Arabanın bagajını uzaktan kumandayla açtım. Montunu koydum. Dedim hatun hakli herkes alabilir ama ben herkes değilim. Yürüyün Pendik çarşı'ya gidiyoruz.....
Almayın ford fiyat farkı %20 olsun....

bencede abi özgün olmak , sürüden ayrı olmak  bir yaşam felsefesi :) wag ın  mekanik el freni bile yok hareket ederken basınca diiit diye ses çıkarıyor bu bile almamak için büyük eksi :D Not: el frenini sadece parkta kullanırım :D yanlış anlamayın :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Ahmet Özçelik yazdı:

bencede abi özgün olmak , sürüden ayrı olmak  bir yaşam felsefesi :) wag ın  mekanik el freni bile yok hareket ederken basınca diiit diye ses çıkarıyor bu bile almamak için büyük eksi :D Not: el frenini sadece parkta kullanırım :D yanlış anlamayın :)  

çok yanlış düşünüyorsunuz :) 

Almak için en büyük sebep o elfreni ;) bir de düğmesi bozulmasa ....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, H. Cenk yazdı:

çok yanlış düşünüyorsunuz :) 

Almak için en büyük sebep o elfreni ;) bir de düğmesi bozulmasa ....

Bilmediğimden soruyorum. Araç durduğunda otomatik park frenini devreye alıyor, ilerlerken ise kendisi bırakıyor diye duymuştum. Bu sistemle çalışıyorsa manuel olarak sürekli düğmeye basmaya gerek yok. Yoksa o Auto Hold fonksiyonu muydu?

"Düğme bozuluyor" dediğinizde sık basılıp çekilmesi aklıma geldi. O yüzden sordum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düğmeye basmanıza hiç gerek yok. Kendisi devreye giriyor ve çıkıyor. Muhteşem bir konfor... Siz sadece auto holdu devreden çıkarmak istediğinizde düğmesine basabilirsiniz. Mesela yokuş aşağı kırmızı ışıkta arabayı kaydırmak isterseniz gibi..

Benimkinin düğmesi durduk yerde bozulmuştu ve araba yolda kalmıştı. Elfreni takılı kalmıştı. Servis buna kola dökmüşsünüz deyip para tırtıklamaya çalışmıştı. Ben itiraz edince tamam garantiden yapalım dediler . Birkaç kişide daha duydum ama o kadar sık bir sorun değil..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

Benimkinin düğmesi durduk yerde bozulmuştu ve araba yolda kalmıştı. Elfreni takılı kalmıştı.

Eyvah eyvah..sıkışık trafikte veya dağın başında olursa eyvah3 ....

Otobanda 120 ile giderken frenlere asılmasın da..başka bişi istemem :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Tamer S. yazdı:

Eyvah eyvah..sıkışık trafikte veya dağın başında olursa eyvah3 ....

Otobanda 120 ile giderken frenlere asılmasın da..başka bişi istemem :)

o şekil ani fren olmaz zaten o hızda düğmesine bassanız da devreye girmez.. ama sıkışık trafikte durduğunuzda kilitli kalma ve aracın kalkamama ihtimali düşük de olsa var. Ben akşam normal parkettim sabah yerinden kalkmadı.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.11.2016 - 11:10 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Cem abi focusu aldığında bu golf yoktu . Olsa bile belki yine de almazdı, çünkü VWye fazla sempatisi yok Cem abinin. 

Ben bu golfü satıp focus aldım. Daha mazoşistik/patolojik olan benimki :D

12.11.2016 - 11:33 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Düğmeye basmanıza hiç gerek yok. Kendisi devreye giriyor ve çıkıyor. Muhteşem bir konfor... Siz sadece auto holdu devreden çıkarmak istediğinizde düğmesine basabilirsiniz. Mesela yokuş aşağı kırmızı ışıkta arabayı kaydırmak isterseniz gibi..

Benimkinin düğmesi durduk yerde bozulmuştu ve araba yolda kalmıştı. Elfreni takılı kalmıştı. Servis buna kola dökmüşsünüz deyip para tırtıklamaya çalışmıştı. Ben itiraz edince tamam garantiden yapalım dediler . Birkaç kişide daha duydum ama o kadar sık bir sorun değil..

Benim golf ü almam da cenk hocamın yorumları etkili  oldu. Geçen ay Edremit akoto da titanyum x dizel  focusla kısa bir test sürüşü yaptım. Benim golf comfortline olmasına rağmen arabamın iç mekanı daha kaliteli ve bariz daha konforlu ve sessiz.  Ama focusun dış tasarım ve yoldaki o tank gibi sarsılmaz gidişi efsane. Ama cenk hocam golf den sonra focus çok mutlu etmez gibi. 

El freni olayına gelirsek. Elektronik el frenine auto hold sayesinde hiç dokunmuyorsunuz diyebilirim. Gecen hafta arabam servisteydi bu zaman zarfında mekanik el freni olan bir arabayla el frenini çekmeyi unuttuğum için çok ciddi bir olay  yaşadım golf den sonra alınacak araç tercihinde çok dikkat edilmesi gerekiyor. 

Cem hocamızın golf ve focus yorumlarına katılıyorum. 

Makyajlı golfe dönersek. Golf zaten sıkıcı bir tasarımı vardı hala sıkıcı bişi değişmemiş lansman rengi berbat iç tasarımda da bişi değişmemiş. O büyük medyasistemini 9bin gibi maliyeti olur ve ben almam. Stop lambası güzel. 

Ben 1.0 tsi olayını dsg ile almak isterim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Almanya'da ön siparişe açıldı MCA 2017 GOLF 7. (1.5 tsi henüz listede yok)

Golf 1.0 TSI 110 PS Trendline  -->  € 19,625

Golf 1.4 TSI 125 PS Comfort  --> € 22.775
Golf 1.4 TSI 150 PS Comfort  --> € 24.125

Golf GTI 2.0 230 PS --> € 29,975.

Golf 1.6 TDI 115 PS Trendline  --> € 22.200

Kıyaslama 

Focus 1.0 EB 100 PS Ambiante --> € 17.960

Focus 1.0 EB 125 PS Trend --> € 21.110

Focus 1.5 EB 150 PS Business --> € 23.735 

Focus ST 2.0 250 PS --> € 29.400

Focus 1.5 TDCI 120 PS Trend  --> € 23.360

Donanım detaylarına tabii ki bakmadım, en ucuz modeller böyle...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Ve satışa başlıyorrre..İlk isteyenleri sıraya alıyorlar.

Dijital gösterge High. ile standart.

Renkli yol bilgisayarı High ile geliyordu Comfort'a çekmişler.

Ekranlar her seviyede bir kademe büyümüş. (tanıtımdaki gibi) 6.5, 6.5 ve 8.0 koymuşlar. (5.0 5.0 ve 6.5 idi.)

MidlinePlus aynı duruyor.

Fiyatlar da böyle

Screen Shot 2017-03-06 at 22.58.59.png

Screen Shot 2017-03-06 at 22.59.09.png

Screen Shot 2017-03-06 at 22.57.46.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim şahsi görüşum focus vs golf u son makyajli kasalari kiyaslayinca bariz focus diyorum..

En önemlisi en basit özelligi bile opsiyon olarak koyan vw bu konuda cimri..

Ford daha bonkör..

Hem ülkemizde hemde avrupada gördügüm kadari ile vw daha çok satiyor.

Buda ayri konu..

Focusu satip golf alinir mi ben şahsen almam.. A3 audi sedan yeni kasa alinir o paraya temiz 2 el.. 2015 model

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.