Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sprint Booster V3 Tanıtıldı.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

14344804_1274373499263008_5093020400296729273_n.jpg

Malum gaz pedal tepkimelerini arttıran Sprint Booster cihazının yeni versiyonu tanıtıldı . V3 olarak gelen cihaz

• 3 hız modu

• 36 Programlanabilir mod

• Gaz pedalı kilitleme fonksiyonu

• Vale modu 

ile geliyor . Türkiyede BTG maslak tek yetkili distribütör fiyat 850 TL olarak bilgi verildi

* Vale Modu

Vale modu sayesinde 3 haneli herhangi bir PIN belirlenerek 3 değişik seviyede(-%55 / -%65 / -%75) limitlenebilir. Bu sayede araçta ciddi bir tork ve beygir düşüklüğü olacağından istenilmeyen performans kullanımları engellenebilecektir.

* Pedal Kitleme Modu

Pedal kitleme modu ekstra bir güvenlik amacı ile aracın izinsiz kullanımlarını engellemek için tasarlanmıştır. Bu mod daha önceden belirlenen 3 haneli bir PIN kodu ile devreye alınır yada devereden çıkartılır. Bu mod devrede iken araç gaz pedalından komut almaz.

Not: PIN kodu menülerine araç dururken ve motor çalışmazken OK tuşlarına aynı anda basarak erişilmektedir. 

Not: Eski üyemizden üzerime aldığım konudur, destek veremeyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

İki tane devre için hala gereksiz pahalı.

Ya da pahalı olacak.

300-350 TL'den satılsa takmayan kalmaz. 

800-850 TL beklentisi içindeyim. 

En az 1100-1200 olur beklentisindeyim ben... klasik olan versiyonu 800 TL'leri gormustu, bunda yeni gelen ozelliklerle birlikte fiyati ucururlar acimaksizin :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunun ilk versiyonunun devresini çözsek(hiç zor değil, 3-5 dirençten başka birşey yoktur) fena olmaz.

Uyuz oluyorum 3-5 dirence o parayı vermeye.

İstediğin arabaya tak sonra, soket falan hikaye, gaz pedalına gelen kablolarda tadilatla bu iş hallolur, ama işte devreyi bilmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

En az 1100-1200 olur beklentisindeyim ben... klasik olan versiyonu 800 TL'leri gormustu, bunda yeni gelen ozelliklerle birlikte fiyati ucururlar acimaksizin :) 

+1 

vale modu güzel olmuş kendini bilmez vale çok etrafta ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Çağlar Kasımoğlu yazdı:

Şunun ilk versiyonunun devresini çözsek(hiç zor değil, 3-5 dirençten başka birşey yoktur) fena olmaz.

Muhtemelen bir veya iki kanallı OpAmp devresi ve bir iki direnç (modelden modele değişen o).

Daha önce paylaşmış olabilirim, ayrıntılı bir teknik inceleme dökümanı var:  http://www.crosslake.net/~dbipes//sprintbooster/SprintBooster.pdf

İş dönüp dolaşıp aynı tartışmaya geliyor: Maliyeti 100 TL'yi bile bulmazken bu kandırıkçı alete o kadar para verilir mi?

Herkes kendi karar versin. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu şüpheyi aklımdan çıkaramıyorum; "bizimki gibi yarı otomatiklerde kavramaya olumsuz bir etkisi olur mu acaba?" Sırf bu yüzden sattım bir önceki sprintbooster'ı... Performans anlamında da farkedilir bir etkisi varken hemde... 

Eğer kavrama ile şuandaki pedal tepkisi arasında bir optimizasyon kurulduysa bunu çok parmaklamamak gerekir; ama böyle birşey yoksa yapıştır gitsin denir... Bilemedim :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.