Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

MCA Style 4" Mfd Ve Sync 1 Modifiyesi

Semih O.

Önerilen Mesajlar

16 dakika önce, HakanKalkan yazdı:

forscan de 157 de 08 SYNC G1 BT - Phone BT - Audio bu seçenek yok bundan olabilirmi 

focccus sizin aracınızı desteklemiyor dediğim gibi.

Çalışmama nedeni yüksek ihtimalle söylediğiniz neden. Bu ayar araca (bcm'ye) bluetooth modülünün ne olduğunu tanıtıyor diyeyim basitçe. Ayarlardan herhangi birini farklı yapmanız çeşitli anormalliklere sebep olacaktır. Ben focccus baz alarak bunları yazmıştım. Siz forscanda bluetooth handsfree ayarını bulun, buraya ekran görüntüsü olarak koyarsanız hangisi olması gerektiğini söylerim ya da 08 byte olan seçeneği de seçebilirsiniz doğrudan. Diğer konfigürasyonlar için de söylediklerim geçerli.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bcm aracın beynimi demek modül listesini forscan da gorebilirmiyim gorursem ne isminde gorecem birde  

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm-327-usb-modifiye-edilmis-kisa-devreli-ft232rl-2480-chipli-360219617 bu ürünü sipariş ettim bununla focccus a girebilirmiyim.. Abi focccus programına göre başka hangi seçenekler olabilir ona göre forscan da ariyacam birde CD ünitesi ne anteni taktigimda hiç bir radyo kanalını bulamadı araç bu CD ünitesi ni tanımadığı için mi bulamadi

--8 dakika sonra eklendi--

IMG-20180701-WA0008.jpg

IMG-20180701-WA0005.jpg

IMG-20180701-WA0004.jpg

IMG-20180624-WA0007.jpg

IMG-20180624-WA0001.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, HakanKalkan yazdı:

Abi bcm aracın beynimi demek modül listesini forscan da gorebilirmiyim gorursem ne isminde gorecem birde 

1- Evet BCM aracın gövde işlemlerini gerçekleştiren beyni.

2- focccus programının güncel versiyonunun sizde çalışmama ihtimali yüksek. 2018'den sonraki (GV4T) kodlu BCM'leri bu program desteklemiyor. Yani eğer BCM'niz yeni nesilse bunun kabloyla bir alakası yok. Araç üzerindeki BCM'yi Etis'ten kontrol edebilirsiniz. BCM olarak göreceksiniz.

49 dakika önce, HakanKalkan yazdı:

Abi focccus programına göre başka hangi seçenekler olabilir ona göre forscan da

3- focccus'a alternatifin forscan olacağını zaten söylemiştim.

50 dakika önce, HakanKalkan yazdı:

birde CD ünitesi ne anteni taktigimda hiç bir radyo kanalını bulamadı araç bu CD ünitesi ni tanımadığı için mi bulamadi

4- CD ünitesi ve radyo ile alakalı sorun büyük ihtimalle konfigürasyon kaynaklı. Tekrar söylüyorum hata kodlarını görmeden birşey söyleyemem. Bu arada kullandığınız parçaların bir kısmı mk3, yani makyajsız kasaya ait.

Şimdi ben de birkaç soru sorayım. 

Siz daha önce hiç ayar yaptınız mı bu programlardan herhangi birini kullanarak? 

Daha önceki mesajlarda bluetooth aktivasyonunu konuda bulamadığınızı söylediniz, bu konuyu daha önce okudunuz mu?

Size bunun tak çalıştır olacağı mı söylendi? 

Size parçaları satan arkadaşa bunları sordunuz mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi forscan üzerinden kapı kilitleme alarm far sensörü gibi özellikleri aktif ettim. Ama bunları beceremedim ben sana hata kodlarını gonderirim sizin yaptığınız işlemler le çalışabilir diye düşünmüştüm multimedya almak istemedim çok sıkıntılı oluyorlar

--3 dakika sonra eklendi--

Abi sana vin numarası ni versem kont edebilirmisin eğer müsaitseniz tabi aracı eski fabrika ayarlarına döndurmek mümkün müdür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, HakanKalkan yazdı:

Abi sana vin numarası ni versem kont edebilirmisin eğer müsaitseniz tabi aracı eski fabrika ayarlarına döndurmek mümkün müdür.

Özel mesajla yollarsanız bakarım. Fabrika ayarlarına döndürmek mümkün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
2 saat önce, Adem balcı yazdı:

Bu sync modül 2013 style için fiyat nedir acaba bilgisi olan varmı 

Parça numarasını google'a yazıp aratın. Sıfır yedek parça olarak 1500-2000 tl civarındadır. Çıkma olarak ilan sitelerinde mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
4 dakika önce, Oğuz Gün yazdı:

Bu sistemi kurmak için tüm parçalaro eksiksiz tam set olarak nasıl bulabiliriz? Teknik olarak tarife göre yapabilecek seviyedeyim. Parça olarak alırsam yanlış parça almaktan tereddütüm var o nedenle tam set arıyorum.

Parçaların bir kısmı var, eksikleri de tamamlar yollarız sana Oğuz.

Sen yaparım dedikten sonra ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç araba elektroniği ile uğraşmadım ama bilgisayar mşhendisiyim yazılım ve elktronik bilgim var severimde böyle işleri tabi kesme biçme işi varsa o biraz sıkıntılı olur. Ama yapmayı cok istiyorum. 2013 te sıfır focus titanium smart aracım vardı. 2015 te ev aldığım için sattım ve sabırla tekrar focus almak için bekledim. Geçen hafta dayanamayıp 2016 trendx modelini aldım. Ama hemen ertesi günü en azından eski aracımda olan ekran sync olmasını gözlerim arar oldu. Tabi ikinci aşamada kapı kolu ayak altı ambians aydınlatmalar. Bunları saglayabilirsem geriye otomatik far ve belki yagmur sensörü eksigim kalır eski arabama göre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Oğuz Gün yazdı:

İsterimki en son sync olsun ama takıntılı ve titizim. Sadece görüntü amaçlı değil tüm fonksiyonlarının aktif orjinali gibi çalışmasını istiyorum. Tabiki enson sync 3 olmasını çok isterdim. Konuyu okuyup anladığım kadarıyla sadece sync 1 ile tam fonksiyonlara ile orjinalinden farksız calısacak. Ama en büyük sorunum parçaları bulmak. Tam set almak istiyorum. Sonradan bu uyumsuzmus bu olmadı dememek için basladıgım gibi bitmesini istiyorum.

En azından bir yerlerden başlamak lazım.Mesela ben de naçizane Cmax 2013 aracıma 5” navigasyonlu ekran ile başlayıp sonra Sync2 ye geçiş yaptım.Biraz kendim parça temin ettim, gerisini Gürkan hocam sağolsun ondan aldım.Böyle böyle ortaya bir şeyler çıktı.Maalesef set toplamak biraz zor oluyor.Şu an elimde Cmax/Kuga için 2 adet set var mesela.Satılık ilanlarında görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08.04.2017 - 22:26 tarihinde, Hüseyin Do. yazdı:

Yahya Bey tavsiyeniz için teşekkür ederim. USB braketini almak için Tan otoya gittim, malzemeyi alırken Akın Bey acil durum yardımını halleti. Artık o gıcık sesi duymuyorum :)

--7 dakika sonra eklendi--

Semih Bey bugün USB ve Aux montajını yaptım. USB ve aux un takılı olmamasından kaynaklı dayamalar modulü arızası gitti. En son ACM ile ilgili aşağıdaki arızalar kalmıştı. 

Gizli içerikleri göster

Spoiler ===ACM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Kontrol Modül Düzenlemesi Uyumsuz 
Durum: 
 - Mevcut arıza kodu - talep zamanı
 - Bu arıza kodu için arıza lambası kapalı 
Modül: Ses Kontrol Modulü 
 Görüntü dondur :
-GLOBTIM: 425900 sn - Evrensel gerçek zamanlayıcı
-TOTDIST: 1880.0 km - Toplam Mesafe
-MAINECUV: 12.00 Volt - Ana ECU gerilim kaynağı
===END ACM DTC U2101:00-2F=== 

===ACM DTC U201A:57-2F===
Kod: U201A - Kontrol modülü Temel Ayar Verileri 
İlave hata belirtisi:
 - Geçersiz/Uygun Olmayan Yazılım Bileşeni 
Durum: 
 Görüntü dondur :
===END ACM DTC U201A:57-2F=== 

===ACM DTC B1D55:15-2F===
Kod: B1D55 - Anten 2 Devresi 
İlave hata belirtisi:
 - Aküye Kısa Veya Açık Devre 
Durum: 
 Görüntü dondur :
===END ACM DTC B1D55:15-2F=== 

Bugün elm ile #125 - DAB radio system olarak işaretledim ACM DTC U2101:00-2F arızası kayboldu. Şu an için ACM ile ilgili ACM DTC U201A:57-2F kodlu arıza ve anten arızası kaldı. DTC U201A:57-2F kodlu arızayı silerim umuduyla #112 - 3000nt Series olarak seçtim ama kod gitmedi yanına birkaç tane daha geldi. Eski haline getirdim haliyle.

Antenle ilgili denemelerim de oldu, 470 K ve  220K ile denemeler yaptım ama olmadı. Hata hala var.

Başka bir forumda 750 ohm bağlamış paralel vakit bulduğumda 2 tane 1k5 direnci paralel bağlayıp deneyeceğim.

Bahsettiğim sayfanın linki burada.

Merhaba, ben de 3,5 kasa focus trendx aracıma sync 2 kurdum. Herşey çalışıyor, gpsm modülü hariç. Modül bulunca onu da kuracağım. 

Bahsettiğiniz ACM arıza kodu bende de var. Tam olarak ne yaptığınızı öğrenebilir miyim, var olan antene mudahele mi ettiniz. Yeni parça mı ek yaptınız. Bu konuda detaylı bilgiye sahip olan arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum. 

Arıza kodu :

===ACM DTC B1D55:15-2F===
Kod: B1D55 - Anten #2

İlave hata belirtisi (:15):
 - Aküye Kısa Veya Açık Devre

Durum (-2F):

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.