Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

MCA Style 4" Mfd Ve Sync 1 Modifiyesi

Semih O.

Önerilen Mesajlar

6 saat önce, Semih O. yazdı:

Yapmayalım mı abi ne diyorsun? :P

Çok çalışman gerek :) Bence komple tesisat bulabilirsen (ebay vs'de bulunabiliyor), o kadar zor iş değil.

sync1'den 2'ye ..

https://www.drive2.ru/b/2902405/

https://www.drive2.ru/l/8866039/

sync2'den 3'e:

https://www.drive2.ru/l/456889413612340839/

http://www.2gfusions.net/showthread.php?tid=3881   (ingilizce)

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

===ACM DTC B1D55:15-2F===
Kod: B1D55 - Anten 2 Devresi

İlave hata belirtisi:
 - Aküye Kısa Veya Açık Devre

Bugün Anten 2 devresi ile ilgili denemeyi yaptım. Arıza kodu artık çıkmıyor.

Dişi fakra soketin ucuna 750 ohm direnç bağlamak gerekiyor (önceki sayfada linkini vermiştim).  750 Ohm bulmak sıkıntı olabilir. Ben 2 tane 1K5 direnci paralel bağladım. Dirençlerin 1 watt lık olmasında fayda var.

anten dtc killer.jpg

Kameranın montajı da kısmen bitti, Oem kamera bağladım ancak LIN bağlantısını yapamadım.

Bu haliyle de görüntü var ancak arıza kodu da var. IPC U0264:00-2F hatasını veriyor.

Forscanda arka kapı modülü ile iletişim kesildi olarak çevrilmiş ancak aslı kamera modülü ile iletişim kesildi şeklide.

LIN veri yolu bağlantısını yapabilirsem gideceğini düşünüyorum.

Ayrıca Çin malı kamera bağlarsanız da bu arıza kodu alınıyor. 

Hüseyin Do. tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Hüseyin Do. yazdı:

LIN veri yolu bağlantısını yapabilirsem gideceğini düşünüyorum.

Anten için tebrikler. . LIN bağlantısı BCM 32. pinde beyaz mavi kablo olarak bulunuyor. Bagaj yakınlarında bir yerde de bulunabilir belki. Detaylı bakmadım ancak kablo rengi aynı olacak.

rearviewcam.PNG

37 dakika önce, Hüseyin Do. yazdı:

Forscanda arka kapı modülü ile iletişim kesildi olarak çevrilmiş ancak aslı kamera modülü ile iletişim kesildi şeklide.

Ekran Alıntısı.PNG

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, Semih O. yazdı:

Anten için tebrikler. . LIN bağlantısı BCM 32. pinde beyaz mavi kablo olarak bulunuyor. Bagaj yakınlarında bir yerde de bulunabilir belki. Detaylı bakmadım ancak kablo rengi aynı olacak.

rearviewcam.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Şema için teşekkür ederim Semih Bey. Bagajda sağ arka çamurluğun üstündeki sokette  mavi beyaz bir kablo var. Bu kablo devamında bagaj kilidine bağlı. Kameraya bağlamaya çekindim açıkcası.

Arıza kodu ile ilgili olarak kamera modülü ile ilgili olduğuna eminim kamera yok seçersem kod gidiyor. U0264 genel bir kod anladığım kadarıyla  U0264:00-2F diye arattığımda yanılmıyorsam F150 forumunda görmüştüm kamera ile ilgili olduğunu. 

Hüseyin Do. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Hüseyin Do. yazdı:

Şema için teşekkür ederim Semih Bey. Bagajda sağ arka çamurluğun üstündeki sokette  mavi beyaz bir kablo var. Bu kablo devamında bagaj kilidine bağlı. Kameraya bağlamaya çekindim açıkcası.

Arıza kodu ile ilgili olarak kamera modülü ile ilgili olduğuna eminim kamera yok seçersem kod gidiyor. U0264 genel bir kod anladığım kadarıyla  U0264:00-2F diye arattığımda yanılmıyorsam F150 forumunda görmüştüm kamera ile ilgili olduğunu. 

Yarın fırsat bulursam bakarım bagajda lin bağlantısı var mı diye. Kablo mavi beyaz değil, beyaz mavi olacak yalnız ona dikkat.

Arıza kodları benzer, bit olarak saklanıyorlar ancak modüle göre farklılık gösterebiliyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Semih O. yazdı:

Yarın fırsat bulursam bakarım bagajda lin bağlantısı var mı diye. Kablo mavi beyaz değil, beyaz mavi olacak yalnız ona dikkat.

Arıza kodları benzer, bit olarak saklanıyorlar ancak modüle göre farklılık gösterebiliyorlar.

Zahmet olacak size, şimdiden sağolun. Kablo beyaz ağırlıklıydı tekrar kontrol ederim bende yarın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Hüseyin Do. yazdı:

Zahmet olacak size, şimdiden sağolun. Kablo beyaz ağırlıklıydı tekrar kontrol ederim bende yarın.

Denenebilecek potansiyeller var aslında, multimetre ile bakılabilir ama hiç karıştırmayım. Bence şöyle yapın, kamera video hatları zaten ekrana kadar gelecek lin bağlantısını da ekrandan alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BCM nin 32. pininden bağlantı yaptım. Ancak  dişi pine girecek pinin var olup olmadığını kontrol etmedim. Arıza kodunda ve kamerada herhangi bir değişiklik olmadı. Arıza kodu sildikten sonra geri geldi.

Kamerayı Erol otodan aldım. Sağolsunlar notta BM5T li olsun diye belirtmeme rağmen CM5T ile başlayanı yollamışlar. Onlar MCA kasada ikisini de denediklerini sorun olmadığını belirttiler.  Belkide büyük ihtimal Benim BCM de 32. Pin boştu o yüzden kamera ile haberleşme sağlanamıyor. Birdahaki sefere inşallah FDCIM modulünden alıp deneyeceğim.

Gelinen aşamada ekranda kırmızı sarı ve yeşil dikdörtgen şablon çizgileri ve ortadaki siyah istikamet çizgisi var. Görüntü çin malı kameraya göre daha güzel. Ortadaki siyah çizgi direksiyonun hareketlerine tepki vermiyor dümdüz duruyor. İşlemleri iş çıkışı yaptığım için hava kararana kadar ancak yetiştirdim. Yarın detaylı fotoğraf paylaşırım inşallah. Semih hocam yardımların için tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Hüseyin Do. yazdı:

Gelinen aşamada ekranda kırmızı sarı ve yeşil dikdörtgen şablon çizgileri ve ortadaki siyah istikamet çizgisi var. Görüntü çin malı kameraya göre daha güzel. Ortadaki siyah çizgi direksiyonun hareketlerine tepki vermiyor dümdüz duruyor. İşlemleri iş çıkışı yaptığım için hava kararana kadar ancak yetiştirdim. Yarın detaylı fotoğraf paylaşırım inşallah. Semih hocam yardımların için tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim, bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum, güle güle kullanın. :)

Hiç detayına girmedim ama direksiyon çizgilerinin çalışması için bcm yapılandırması gerekiyor bildiğim kadarıyla. Dahası direksiyon açı sensörü ile ilgili bir takım farklılıklar olabilir (bu sadece tahmin). O konuyu daha iyi bilenler vardır aramızda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rica ederim, bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum, güle güle kullanın. [emoji4]

Hiç detayına girmedim ama direksiyon çizgilerinin çalışması için bcm yapılandırması gerekiyor bildiğim kadarıyla. Dahası direksiyon açı sensörü ile ilgili bir takım farklılıklar olabilir (bu sadece tahmin). O konuyu daha iyi bilenler vardır aramızda.

Bcm yapılandırması şart çizgiler direksiyon hareketleri için :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BCM de 99 numaralı opsiyonu with camera diye değiştirdim. Başka bir yapılandırma gerekiyor mu?

Bu arada arabamda neredeyse hiç fazladan tesisat yok. PTC ısıtıcı yok, ayak aydınlatması için torpido altında kablo yok, bagajda kamera bağlantısı yok. Bunada Şükür :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Hüseyin Do. yazdı:

BCM de 99 numaralı opsiyonu with camera diye değiştirdim. Başka bir yapılandırma gerekiyor mu?

Bu arada arabamda neredeyse hiç fazladan tesisat yok. PTC ısıtıcı yok, ayak aydınlatması için torpido altında kablo yok, bagajda kamera bağlantısı yok. Bunada Şükür :)

Focccus'un imkan verdiği değişiklikler çok kısıtlı. :) Aslında sadece daha önceden belirlenmiş baytların değiştirilmesine dayanıyor. Yani evet başka değişiklikler de lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.