Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

MCA Style 4" Mfd Ve Sync 1 Modifiyesi

Semih O.

Önerilen Mesajlar

Teşekkürler Yahya bey. En kısa zamanda randevu alacağım. Sizin acm kısmında bendeki gibi arıza kodu durumu oldu mu ? 

Hayır bendr okadar ariza yok acm ile ilgili. Hatırladığım kadariyla anten vardı sadece.
Herşey faal olarak çalisiyorsa çokta takılmayın derim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Semih O. yazdı:

Şimdi kontrol ettim SYNC 1 olan araçlarda da denk geldim ancak dijital radyo kesin olarak var. Bölgesel farklılıklar da var sanırım o iş çok karışık :)

Dediklerinizden sonra #125  opsiyon işimizi çözer gibi gelmeye başladı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Hüseyin Do. yazdı:

Dediklerinizden sonra #125  opsiyon işimizi çözer gibi gelmeye başladı.

Çözebilir ancak DAB için de ayrı olarak bir alıcı ve düzenleyici devresi gerek anten devresi için bildiğim kadarıyla. Bu da başka DTC'lere de yol açabilir. Yine de denemekten zarar gelmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

Hayır bendr okadar ariza yok acm ile ilgili. Hatırladığım kadariyla anten vardı sadece.
Herşey faal olarak çalisiyorsa çokta takılmayın derim :)

Yahya bey o anten olayına da el atacağım. Bugün kol dayamayı sökmek için zaman yetmedi. Önümüzdeki hafta anten kısmına 500k yada birkaç değer daha deneyip uygun bir direnç koyarak arıza kodunu ortadan kaldırmayı deneyeceğim.

--2 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Semih O. yazdı:

Çözebilir ancak DAB için de ayrı olarak bir alıcı ve düzenleyici devresi gerek anten devresi için bildiğim kadarıyla. Bu da başka DTC'lere de yol açabilir. Yine de denemekten zarar gelmez.

Bugün GPSM ve mikrofon montajını yaparken teybi tekrar söktüm. ikinci yani beyaz anteni önceki montajda görmemişim onu da bağladım ama arıza kodu var hala. Anten 2 devresi açık ya da kısa devre diye uyarı var, bir dirençle kandırabilirmiyim haftaya deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Hüseyin Do. yazdı:

Bugün GPSM ve mikrofon montajını yaparken teybi tekrar söktüm. ikinci yani beyaz anteni önceki montajda görmemişim onu da bağladım ama arıza kodu var hala. Anten 2 devresi açık ya da kısa devre diye uyarı var, bir dirençle kandırabilirmiyim haftaya deneyeceğim.

Anten 2'nin tamamlanması için de alıcı, düzenleyici ve arka cam antenine ihtiyacınız var. Resimde sağ arka direkte gözüken parçalar. Arka camda anten olan araçlarda rezistansa ek olarak 2 dik anten teli var. Benim aklıma gelen çözümlerden biri anten 1'den paralel çekmek... Direnç de çözer büyük ihtimalle.

anten.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Semih O. yazdı:

Anten 2'nin tamamlanması için de alıcı, düzenleyici ve arka cam antenine ihtiyacınız var. Resimde sağ arka direkte gözüken parçalar. Arka camda anten olan araçlarda rezistansa ek olarak 2 dik anten teli var. Benim aklıma gelen çözümlerden biri anten 1'den paralel çekmek... Direnç de çözer büyük ihtimalle.

anten.JPG

18K891 ve 18B849 pasif malzemeler diye düşünüyorum besleme yada anten harici başka bir girişi yok gibi görünüyor. Ya tutarsa hesabı dirençle deneyince sonucu paylaşırım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Hüseyin Do. yazdı:

18K891 ve 18B849 pasif malzemeler diye düşünüyorum besleme yada anten harici başka bir girişi yok gibi görünüyor. Ya tutarsa hesabı dirençle deneyince sonucu paylaşırım. :)

Elbette, gelen sinyali yükseltip, gürültü azaltıyorlar. Merakla bekliyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

02.04.2017 - 23:37 tarihinde, Yahya Akman yazdı:

Elinize sağlık zor ama güzel.birşey için uğraşıyorsunuz.
Kesinlikle tavan mikrofon konsolunu almalısınız. Ben tan oto'ya sipariş verdim 1 haftada braketiyle beraber gelmişti. Fiyat olarak indirimlerle yanlış hatırlamiyorsam 107 tl vermiştim braket ve konsola.
Parca tedarigi icin tan oto yedek parcada Sinan var. O size yardımcı olur.
Diğer probleminize gelince.
Allah belasını versin o kadının :) 1 ay boyunca her arabaya bindiğimde konuştu serviste servis. Götürdüm rahatladı sustu artıkemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
O iş içinde gene Tan oto Erkan Dikici ile iletişim kurabilirsiniz. Akın Aktaş da yardımcı olur. Ben Erkan usta ile halletmiştim. Airbag modulunden acil yardım açılcak daha önce Yahya Akman'ın aracını yapmışsınız derseniz hatırlayacaktır muhtemelen.
Kolay gelsin. :)

Yahya Bey tavsiyeniz için teşekkür ederim. USB braketini almak için Tan otoya gittim, malzemeyi alırken Akın Bey acil durum yardımını halleti. Artık o gıcık sesi duymuyorum :)

--7 dakika sonra eklendi--
03.04.2017 - 00:06 tarihinde, Semih O. yazdı:

F1BT-18C815-HAH muhtemelen dijital radyo destekleyen ve SYNC 2'yle beraber gelen sistemlerden. Fonksiyonlarda sıkıntı yoksa dert etmeyin.

Central config'de

#112 - High Level CD and AM/FM radio

yerine

#112 - 3000nt Series olan seçeneği deneyin bir de.

Ancak dijital radyo kaynaklı DTC ünite değişmeden düzelmez sanıyorum.

--4 dakika sonra eklendi--

@Hüseyin Do. Bir ihtimal,

#125 - DAB radio system olarak düzenlenirse o DTC gidebilir.

Semih Bey bugün USB ve Aux montajını yaptım. USB ve aux un takılı olmamasından kaynaklı dayamalar modulü arızası gitti. En son ACM ile ilgili aşağıdaki arızalar kalmıştı. 

Spoiler

Spoiler ===ACM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Kontrol Modül Düzenlemesi Uyumsuz 
Durum: 
 - Mevcut arıza kodu - talep zamanı
 - Bu arıza kodu için arıza lambası kapalı 
Modül: Ses Kontrol Modulü 
 Görüntü dondur :
-GLOBTIM: 425900 sn - Evrensel gerçek zamanlayıcı
-TOTDIST: 1880.0 km - Toplam Mesafe
-MAINECUV: 12.00 Volt - Ana ECU gerilim kaynağı
===END ACM DTC U2101:00-2F=== 

===ACM DTC U201A:57-2F===
Kod: U201A - Kontrol modülü Temel Ayar Verileri 
İlave hata belirtisi:
 - Geçersiz/Uygun Olmayan Yazılım Bileşeni 
Durum: 
 Görüntü dondur :
===END ACM DTC U201A:57-2F=== 

===ACM DTC B1D55:15-2F===
Kod: B1D55 - Anten 2 Devresi 
İlave hata belirtisi:
 - Aküye Kısa Veya Açık Devre 
Durum: 
 Görüntü dondur :
===END ACM DTC B1D55:15-2F=== 

Bugün elm ile #125 - DAB radio system olarak işaretledim ACM DTC U2101:00-2F arızası kayboldu. Şu an için ACM ile ilgili ACM DTC U201A:57-2F kodlu arıza ve anten arızası kaldı. DTC U201A:57-2F kodlu arızayı silerim umuduyla #112 - 3000nt Series olarak seçtim ama kod gitmedi yanına birkaç tane daha geldi. Eski haline getirdim haliyle.

Antenle ilgili denemelerim de oldu, 470 K ve  220K ile denemeler yaptım ama olmadı. Hata hala var.

Başka bir forumda 750 ohm bağlamış paralel vakit bulduğumda 2 tane 1k5 direnci paralel bağlayıp deneyeceğim.

Bahsettiğim sayfanın linki burada.

Hüseyin Do. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sync2 ile ilgili projesi olan var mı ?

F150 forumunda biri yazmış bir şeyler. Linki burada.

Anladığım kadarıyla SYNC1 deki soket pin dizilimi ile SYNC2 deki pin dizilimi farklı. Biraz uğraştıracak gibi görünüyor.

MCA kasayla ilgili SYNC2 dönüşümü hakkında bildiğiniz link varsa paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladığım kadarıyla SYNC1 deki soket pin dizilimi ile SYNC2 deki pin dizilimi farklı. Biraz uğraştıracak gibi görünüyor.
MCA kasayla ilgili SYNC2 dönüşümü hakkında bildiğiniz link varsa paylaşabilir misiniz?

F3 kasaya sync2 takan var. Tan oto Akın usta. Yapılabiliyor yani. Ben çok araştırmadım ama Semih araştırıyordu galiba.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Hüseyin Do. yazdı:

MCA Focus'a da Kuga'ya da takıldı. Çok büyük bir zorluk yok ama Sync 1 gibi tak çalıştır olacağını da düşünmeyin. Modül dışında başka ufak değişiklikler de var. Daha önemlisi modüllerin programlanması. ffclub.ru da detaylı konular var, Türkiye'de çeşitli forumlarda da örnekler var biraz araştırmayla bulursunuz. Ezberimde değil maalesef.

Ben Sync 3 düşünüyorum.:smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahya hocam zaten acil yardımı açtırmaya gidince Akın beyin arabasını da görme fırsatım oldu. Gerçekten çok yakışmış, baya uğraştırdığını o da söylemişti. Semih beyin araştırdığı belli hurda SYNC 1 arıyor soket için sanırım :) Şema yada birazdaha açıklayıcı birseyler bulursam girişmeyi düşünüyorum.  Bizim ekranlar küçük gelmeye başladı gözüme :) 

--3 dakika sonra eklendi--
5 dakika önce, Semih O. yazdı:

MCA Focus'a da Kuga'ya da takıldı. Çok büyük bir zorluk yok ama Sync 1 gibi tak çalıştır olacağını da düşünmeyin. Modül dışında başka ufak değişiklikler de var. Daha önemlisi modüllerin programlanması. ffclub.ru da detaylı konular var, Türkiye'de çeşitli forumlarda da örnekler var biraz araştırmayla bulursunuz. Ezberimde değil maalesef.

Ben Sync 3 düşünüyorum.:smiley2k:

Arama için uygun kelime bulamadım. SYNC1 To SNNC2 , 4.2 to 8' upgrade/retrofit falan denedim. Ben de güzel birşey bulursam paylaşırım burada. 8' gerçekten yakışıyor.

Hüseyin Do. tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Hüseyin Do. Bilgisayara geçince mca focus için Sync 2 şemalarını paylaşırım. ffclub.ru focus 3 mulitmedya alt forumunda bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Daha açıklayıcı bir şey yok. Bağlantı vs.den ziyade asıl önemli olan modülleri araca uygun olarak programlamak. Yani sizin otomatik parkı, otomatik kliması vs. olmayan aracınızı sync modülüne işlemek asıl mesele.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.