Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Ötv Oranları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Teoman Saraç yazdı:

Hadi .......olsun.. Yasa onaylandı. Detaylarına bakmak gerek.  http://www.hurriyet.com.tr/motorlu-tasitlarda-otv-tasarisi-tbmmde-kabul-edildi-40279919

--3 dakika sonra eklendi--

Tam metin...

ss435.pdf

Bugün arabayı alarak tam zamanında  aldık demek oluyor sevinçle üzüntü arasındayım .. :D:(

Kutluhan A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kabul edilen kanun maddesi şöyle, Yakup'un dediği gibi oranlar henüz belli. Bir çalışma yapılacaktır herhalde.

Alıntı

“c) (II) sayılı listedeki mallar için belirlenen oranları bir katına kadar artırmaya, sıfıra kadar in- dirmeye, bu sınırlar içinde kalmak şartıyla 87.03 G.T.İ.P. numarasında yer alan mallar için özel tü- ketim vergisi matrahını esas alarak yat grupları oluşturmaya, bu yat grupları ve malların cinsi, sınıfı, üst yapı gövde tanımı, emisyon türü ve de- ğeri, istiap haddi ile yolcu ve yük taşıma kapasi- tesi itibarıyla farklı oranlar belirlemeye; uygulan- makta olan oranları EURO normlarını sağlayan katalitik konvertör sistemi ile teçhiz edilmiş ta- şıtlarda yarısına kadar indirmeye, kanunî oranına kadar çıkarmaya,” 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Valla kendim için konuşuyorum sıfır araba almak artık mümkün değil. O zaman yapacak şey belli , elimdekinin değerini daha fazla bilmek.

Katılıyorum, hem sıfır araba almak hemde "donanımlı" sıfır araba almak artık fizibil olmayacak gibi.. Şu gün bile bayiden aldığın sıfır arabayı naylonu üzerinde pazara götürdüğünde 10 bin TL düşüyor...tamam hadi 5 düşsün. Orta gelir seviyesi arabaların donanımlı modelleri (vergiler öncesi fiyatları 55.000 üzeri olanlar), bildiğin "arsa" fiyatına gelecek gibi :lol:

"İkinci el pazarı" ve "uzun dönem bireysel kiralama" hareketlenebilir. Birde "elimizdekinin değerini bilelim" diyenler tarafından yedek parça piyasası tabi.

Yukarda yazdıklarım "bence" normalde olması beklenenler. Tabii biz Türkiye de yaşıyoruz..Burada her an her şey olabilir.. piyasa hiç etkilenmeden donanımlı orta gelir seviyesi arabalarda bir patlama da beklemiyor değilim hani.:hmm:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hep beraber fakirleşiyoruz, ne küzeeeel...

Bu arada sigortacı arkadaşım uzun süredir böyle satış patlaması görmedim, yetiştiremiyoruz kaskoları dedi.

Yani "mission accomplished", ÖTV söylentisi stokları eritecek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında bende aynı pencereden bakmayı yeğlerim, hali hazırda böyle bir işlem yapılacakmış gibi hareket edip satışlardan gelen vergileri yıl sonu mümkün olduğunca yukarı çekmek ve sonra da gelen tepkiler üzerine minik bir düzenleme ile olayı sonuçlandırmak, belki belkide acaba """"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Hep beraber fakirleşiyoruz, ne küzeeeel...

Bu arada sigortacı arkadaşım uzun süredir böyle satış patlaması görmedim, yetiştiremiyoruz kaskoları dedi.

Yani "mission accomplished", ÖTV söylentisi stokları eritecek. 

Komisyonu nereden alıyorduk? :zha: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.