Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çetaş Ford'un Ustalarının ilgisizliği

Önerilen Mesajlar

Merhabalar...

Yaklaşık 4 aydır aracın içinde beni fazlasıyla rahatsız eden trim sesi vardı. Bunu ilk olarak Tekirdağ'a giderken farkettim ve takıntılı olduğum için hemen sesin kaynağını aramaya başladım ama nereye dokunduysam ses gitmedi. 2 hafta önce ses gelirken A sütunlarına dokundum ses yine kesilmedi o esnada tesadüfen ön camın sol üst köşesine dokundum ve o iğrenç trim sesi kesildi , neyse çok geçmeden Çetaş'a gittim ve durumu ordakilere anlattım sagolsunlar hemen usta yönlendirdiler ve usta sesi aldı ama hava yagmurlu oldugu icin güzel bir günde gel yine test edelim dedi, ben de eyvallah dedim. Havanın Güzel bir olduğu bir günde tekrar gittim. Usta ilk basta ses alamıyorum dedi ancak ses vardı ve beni rahatsız ediyordu daha sonrasında usta sesi aldı ve sorunun kaynağını bulmaya çalıştı. Daha sonrasında test bitti servise geri döndük ben diğer şikayetlerimi de ilettim. Aracım 1.5 gün serviste kaldı ve beni arayıp sorunun çözüldüğünü, sesin kesildiğini söylediler. Ben de hemen gidip aracımı teslim aldım. Servisten çıktım ve 200 metre gitmeden o trim sesini tekrar duydum ve hemen servisi arayıp geri döndüm. Daha sonra bir usta daha verdiler test icin , usta ile çıktık teste ve usta ses duymadığını söyledi halbuki ben yolcu koltuğundan duyuyordum o sesi, ustaya diyorum ki ön camın üst köşesine parmak basınca ses kesiliyor diyorum bana diyor ki cam rüzgarlığı da ses yapabilir ama ben ses almıyorum diyor , yahu cam rüzgarlığıyla ön cama bastırmanın ne alakası var ?... sonuç olarak "ustaların duymadığı" ama benim her yola çıktığımda duyduğum o iğrenç trim sesi ile dolaşmak zorunda kaldım/kalıyorum.

P.tesi günü Şahsuvaroğluna bakıma gideceğim bu sorunu orda da anlatacağım, onlar ilgililer sağolsunlar bakalım onlar çözebilecekler mi ?

-Bu arada ön cam 1 Ocak 2015 de Çetaş'da orjinali ile değiştirildi... bu da dipnot olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belirli bir yaştan sonra bazı ses frekanslarını duyamıyor insanlar :D

Benim aracın turbo ıslık sesi 2 sokak öteden duyulurken, servisteki 50 yaşındaki ustaya duyuramadık, genç bir arkadaş daha 1. viteste ilk 3 saniyede anladı sesi :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Çağlar Kasımoğlu yazdı:

Belirli bir yaştan sonra bazı ses frekanslarını duyamıyor insanlar :D

Benim aracın turbo ıslık sesi 2 sokak öteden duyulurken, servisteki 50 yaşındaki ustaya duyuramadık, genç bir arkadaş daha 1. viteste ilk 3 saniyede anladı sesi :)

:claps: ben de aynı tepkiyi verdim genç ve kulağı duyan bir usta verin dedim bakalım bekliyoruz :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki arkadaşlar bu trim sesleriyle ilgili servislerin pek ilgilenmeyeceği aşikar.dışarıda bu trim sesleri için gidebileceğimiz özel servis vb. yerler varmıdır? ne yapmak gerekir? bence sorun bunlar. biraz bunlar üzerine konuşsak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Süleyman Sakman yazdı:

Peki arkadaşlar bu trim sesleriyle ilgili servislerin pek ilgilenmeyeceği aşikar.dışarıda bu trim sesleri için gidebileceğimiz özel servis vb. yerler varmıdır? ne yapmak gerekir? bence sorun bunlar. biraz bunlar üzerine konuşsak.

Kapı kolunun iç kısmındaki o gri parça gıcırdıyordu onu yapıştırdılar. Haklarını yememek lazım :wacko:

Evet aslında servis dışında bir alternatif varsa onu da bilelim ama aracın garantisi devam ediyorsa, ben servisin başının etinin yenmesi taraftarıyım. Hatta işi öyle boyuta taşımalıyız ki, -ulan yeter yiiaa al sana sıfır focus defol dedirtmek lazım :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.11.2016 - 15:34 tarihinde, Burak Bodur yazdı:

Hatta işi öyle boyuta taşımalıyız ki, -ulan yeter yiiaa al sana sıfır focus defol dedirtmek lazım :kıhkıh:

Otosan ve aracı geri almak mı :naughty:

Mahkemeden geri iade kararı çıkan araçları bile icra yoluyla geri alan firmadır Otosan.

Paranı alırlar, arabanı altından alırlar ama bedelini ödeyerek aracını geri almazlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tuesday, November 08, 2016 - 10:02 tarihinde, Çağlar Kasımoğlu yazdı:

Otosan ve aracı geri almak mı :naughty:

Mahkemeden geri iade kararı çıkan araçları bile icra yoluyla geri alan firmadır Otosan.

Paranı alırlar, arabanı altından alırlar ama bedelini ödeyerek aracını geri almazlar.

Ahahaha vay beee helal olsun :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Sonunda aracımın sorunları çözüldü..

-Ön camdan gelen ses ile birlikte çözülen sorunları sıralayım.

Araç 1.5 hafta Şahsuvaroğlu'nda kaldı sağolsunlar ilgilenmişler.

-Aracı yıkadığımda bagaj su alıyordu o çözülmüş

-Direksiyon ve vites topuzunda yıpranma vardı onlar değişti.

-Direksiyonu virajda 12:30 pozisyonunda tuttuğumda tıkırtı oluyordu ve direksiyonda hissediyordum , usta ile teste çıktık ve bunun sonucunda ön iki aks bilyaları ve körüğü değişti , aks da değişmiş olabilir.

-90 km hızın üstünde arkadan bir uğultu sesi geliyordu bunun için arka tekerlerde birşeyler değişmiş ve ses kesildi.

Yakıt göstergesinde sorun vardı , yanlış gösteriyordu  ama bütün focuslarda varmış o.

-Teyp ile göğüs arasında azcık bir boşluk var ses yapıyordu yapılmış ama ses devam ediyor bunun icin tekrar rahatsız edeceğim ?

-Bir de  1.5 hafta boyunca beni araçsız bırakmadılar ikame araç ayarladılar , cebimi kurutsa da 1.5 hafta boyunca mondeo 1.5 ekobiyüs kullanmak çok güzeldi ?

Bütün bunlar için @Kaan Yagizer abiye, Berk Soylu abiye ve onların nezdinde Şahsuvaroğlu servisine teşekkürü borç bilirim çünkü birçok servis başından atarken onlar ilgilendiler ?

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Çetaş Ford'un Ustalarının ilgisizliği olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.