Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

App Plakalar Hakkında Yeni Khk Düzenlemesi

Önerilen Mesajlar

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Maalesef bu plaka geçerli değil.  Hemen yukarda yazdığımız gibi olacak plakalar.

evet Yakup bey dediğinizi kabul ediyorum ancak ceza kanunları dahil(avukat ve adliyeci arkadaşlar daha iyi bilir)hiçbir kanun geriye çalışmaz ve yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.eskiden alınan mühürlü plakalara ceza yazılması olmamalı.aynı araç muayenelerinde olduğu gibi özellikle LPG li araçlarda muayene süresi gelene kadar birsürü yönetmenlik değişikliği oluyor.özellikle son LPG yönetmenliğinde birsürü değişiklik olmuş.şimdi o araçlara yasal yönetmenliğe uygun değil diye durdurup ceza kesilmesi gerekir.nasılki yeni yönetmenliğe uygun değilse muayenede 30 gün süre içersinde tamamlanma süresi veriliyorsa bundada aynı süre verilmesi gerekir.bulunduğum yerde her 3 arabadan biri mutlka aynı plakadan mevcut.ayrıca nasıl radar levhalarını zulaya koyup çevirmede ceza yaıp vatandaş aldatılıyorsa buda aynı durumda.yönetmenlik çıktığı tarihte şöförer odası bu plakaları basmaz çevirmelerde eskilere tebligat yapılıp süre verilmesi gerekir.iyi sen yabancı plakasın yazalım cezayı günlük kotamızı dolduralım mantığı olmamalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Alparslan Özaslan yazdı:

evet Yakup bey dediğinizi kabul ediyorum ancak ceza kanunları dahil(avukat ve adliyeci arkadaşlar daha iyi bilir)hiçbir kanun geriye çalışmaz ve yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.eskiden alınan mühürlü plakalara ceza yazılması olmamalı.aynı araç muayenelerinde olduğu gibi özellikle LPG li araçlarda muayene süresi gelene kadar birsürü yönetmenlik değişikliği oluyor.özellikle son LPG yönetmenliğinde birsürü değişiklik olmuş.şimdi o araçlara yasal yönetmenliğe uygun değil diye durdurup ceza kesilmesi gerekir.nasılki yeni yönetmenliğe uygun değilse muayenede 30 gün süre içersinde tamamlanma süresi veriliyorsa bundada aynı süre verilmesi gerekir.bulunduğum yerde her 3 arabadan biri mutlka aynı plakadan mevcut.ayrıca nasıl radar levhalarını zulaya koyup çevirmede ceza yaıp vatandaş aldatılıyorsa buda aynı durumda.yönetmenlik çıktığı tarihte şöförer odası bu plakaları basmaz çevirmelerde eskilere tebligat yapılıp süre verilmesi gerekir.iyi sen yabancı plakasın yazalım cezayı günlük kotamızı dolduralım mantığı olmamalı.

Abi iyi de bu hep yasaktı zaten :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi hep yasaktı da neden basıp mühürlüyorlar.ben normal de bilemem yasal olup olmadığını cemiyete gidiyoruz parayı verip bastırıyoruz.madem yasak basmasın ben zorla  mı dediğimi yaptırdım.hırsızın suçu yok bağcı suçlu misali.:)

cezayı yedikten sonra bir alman plakalı araç gördüm.altı aynı bendeki gibi vay ve dedim.bizde yasak onlarda serbes.hele almanya.kanunların en üst yerde uygulana ülke demekki bizde kanun onlardan daha fazla uygulanıyor.tabi gönül isterki herkes görevini tam yapsın ama yurtdışına gittiğimde başka bir şehire gittik ters yöne girmişiz polis bizi durdurup doğru adrese yönlendirdi aklıma eyvah cezayı benim için yedin dedim.hayır abi başka şehirden gelenler şehiri bilmedikleri için genel olara ceza yazmazlar dedi.bizde ise tam tersi kendi plakalı araçlarına geç yakaladıkları yabancı plakalara ceza döşe mantığı var.

Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Alparslan Özaslan yazdı:

iyi hep yasaktı da neden basıp mühürlüyorlar.ben normal de bilemem yasal olup olmadığını cemiyete gidiyoruz parayı verip bastırıyoruz.madem yasak basmasın ben zorla  mı dediğimi yaptırdım.hırsızın suçu yok bağcı suçlu misali.:)

İşte bu düzenleme, bunun önüne geçecek (hedeflenen en azından bu)

Bu konuda sanıyorum herkes hem fikir; tüm ülkede tek ve düzgün! karakter seçimi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

İşte bu düzenleme, bunun önüne geçecek (hedeflenen en azından bu)

Bu konuda sanıyorum herkes hem fikir; tüm ülkede tek ve düzgün! karakter seçimi.

Yakup bey herkes aynı tek tip uygulama olsun bunda hemfikiriz tamam ama anlaşılmayan bunun ceza ile çözülmesi.en azından ceza yazıp süre vermeleri yerine yazı ile tebliğ yapıp süre vermeleri gerekmez mi.çıktığı tarih itibariyle cemiyetlere katı kural koyarsın bundan sonra kimse basamaz eskileride denetimlerde ruhsata bakarsın eski tarihli ise yazarsın yazıyı verirsin süreyi olur biter.bu aynı gizli radar gibi cezayı yazıp günlük kotayı tamamlamak.ayrıca LPG ile ilgili son yönetmenlikte neler var hangi yönetmenlikten önceki araçlarda durdurup sen yeni yönetmenlikteki yapılması gerekenler sende yok bağlıyorum aracını ceza yazıyorum diye uygulanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sabah şöförler odası başkanıyla görüştüm.plakanın kendiler itarafından basıldığı,mobeseler tarafından tanımlandığı.basıldığı tarihte emniyet tarafından izin verildiği ve teyit etikleri yasa çıktıktan sonra onlarca üyenin çevirmelerde sadece değiştirilmesi konusunda uyarıldıkları ve sonra değişirildikleri ilk bana böyle bir ceza durumunda kaldığımı belirtti.kendisi kayseri şöförler odası ve emniyet yetkilileri ile görüştüğünü çözüm üretmeye çalıştıklarını beyan etti.resim çıktısına basıldığı tarih te yasal olarak kendileri tarafından verildiğini yazabileceklerini ve bunu mahkemeye verebileceğimi belirtti.çözüme ulaşılamazsa mahkemeye müracaat etmem gerektiği belirtildi.beklemedeyim yenisi içinde müracatta bulundum.ben hala polisin plakaya takıntısı olduğu için direk yazdığına inanıyorum.ayrıca dünden itibaren yeni kimlik kartları verilmeye başlandı eskileri kontrollerde göstermeyin ceza yazılabilir.yönetmenlik dün itibariyle çıktı.eskiler demekki geçersiz.bu arada bimer ve TŞOF nada itirazda bulundum.kısaca her tarafı karıştırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buradaki hata onay veren emniyette bu o kadar net ki neden üstüne gidildiğini anlamadım. Hata hata ile kapatılmaz.
Yeni kimlik çıktı ama konu ile hiç ilgisi yok apayrı bir nokta. Değiştirmek için son tarih var ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

Aklıma takıldı çerçeveyi silmek sorun yaratmaz değil mi? Sonuçta orijinal plaka ve okunmasında bir etkisi yok. 

Ben her iki araçta da çerçeveyi beyaz folyo ile kapattım. Silerken tiner plakanın başka bir yerine temas ederse zarar veriyor çünkü. Harf ve numaralar da folyo ile kaplı durumda şu an ama tabiri caizse Apaçi tarzı bir uygulama değil. Böyle bir uygulama başlayacağı için bir iki polis arkadaşa sormuştum. Kimisi folyo da app de yasak dedi. Kimisi yalnızca app yasak dedi. Üzerinde anlaştıkları tek ortak nokta ise çerçevenin siyah haliyle kalması gerektiğiydi. Daha cemiyetten gelirken yarım yamalak boyalı bir siyah çerçeve ama sen siler veya beyaz folyo kaplarsan yasak. Şimdilik bir sorun yaşamadık ama bir keresinde otoban çıkışında gişelerde kontrol vardı. Ordaki arkadaş da çerçeveyi problem etti. Harflerdeki folyoya takılmadı. 

20170127_155608.jpg

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çerçeveyi ben de sildim. Beyaz arabaya güzel oluyor. O şekilde muayeneye de girdim, bir yorum gelmedi. Ama bu yönetmelik değişikliğinden sonra daha önce olsa belki gelirdi. Ancak piyasada bu kadar uygunsuz plaka varken kimsenin çerçeveye takılacağını sanmam, yeterki niyet kötü olmasın ..

Buradaki sıkıntı yasa/yönetmelik halen net değil. Font uygun olmalı deniyor ama bir yerde standart font şudur diye net bir şey yok. Bölük pörçük yönetmelikler var. Dolayısıyla işi bilen adam, trafikte polisin yorumu ile ceza yese bile mahkemede cezadan kurtulabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.