Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lpg'li Araçta Buji

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

araştırmalarım doğrultusunda lpg kullanan araçlarda çift tırnaklı buji kullanmanın çok daha iyi olacağı,aracın ateşleme ve yakıtı düzenli yakma konusunda olumlu etkileri olacağını söylüyorlar. bu bilgilere dayanarak mk3 focuslarda çift tırnaklı buji kullanılırmı? bobine zarar verirmi? eğer olursa tırnak aralığı orjinal aralıkmı olmalı yoksa değişmelimi?. bosch markalı lpg bujisini övüyorlar bileniniz varsa nasıldır acaba...

Serkan erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Osman Türkol yazdı:

benim aracımda fomoco yani orjinal olan iridyumlu buji var.Gayet memnunum tırnak aralığı 0,6 olarak ayarlandı.

bosch lpg bujisinin tırnak aralığı 0,9.

0,9 ve 0,6 tırnak aralıklarının ölçü haricinde farkı ne olur acaba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bulabilirseniz ince uçlu motorcraft platinium bujiler var kırmızı kutusu vardı yanlış hatırlamıyorsam ben Lpg takıldığından bu yana kullanıyorum açıklığı fomoco ya göre dar ayarlamaya gerek kalmıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Kubilay Yıldırımbayazıt yazdı:

Bulabilirseniz ince uçlu motorcraft platinium bujiler var kırmızı kutusu vardı yanlış hatırlamıyorsam ben Lpg takıldığından bu yana kullanıyorum açıklığı fomoco ya göre dar ayarlamaya gerek kalmıyor

bosch kullanıyorum ama değiştireceğim zaman motorcrafta da bakarım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.