Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 EcoBoost Hararet Problemi

Misafir

Soru

Merhaba arkadaşlar , bugün sabah yaşadığım bir problemi sizinle paylaşmak istedim 

İse giderken sabah yaklasik 5 km sonra motor hararet göstergesi 118C° sınırına kadar çıktı gaz yememeye başladı . İnip kaputu açıp motora baktığımda sızınti  motor soğutma suyunda eksilme,  belirtileri yoktu. Motor oldukça soğuktu.  Motor soğutma suyu kapağını açtım bir miktar hava ve su dışarı attı . Biraz devam ettim hararet göstergesi normale döndü . Suyunu tamamladım .

Servise durumu izah ettiğimde (-ki bulundugum yerdeki ford servisi ve beceriksiz bir servis) beraber test surusune ciktik.normal olarak soğutma gerçekleşiyordu. Sagina soluna bakti motoru komple indirip rektefiye yaptırmak gerekir dedi . Sıcaklık yükseldiği için çatlak oluşup motor suyunu ceviremiyor dedi. İçimden ha s...t..r dedim .  

Bu durumdan sonra sahsuvaroglu savaş usta ile konuyu değerlendirdik.  Suyu tamamlayıp gözlemlemem için yaklaşık 40 km kadar sürüp test ekranından durumu kontrol ettim . 

104C° üstüne çıkmıyor hararet ve fan açıp normal şekilde sogutuyor .  

(Fan çift kademe 102C° de çalışıyor sıcaklık dusmediginde 104 C° fan hızı artıyor .)

Bu sorun anlik ve neden olduğu konusunda pek fikrim yok ( hava yapma, termostat) 

Yarın sahsuvaroglundan randevu aldım kontrol ettirecegim . Bu durum hakkında yorumunuz ne olur .neden olabilir . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracı 21 Ocak 2017'de aracımı teslim aldım. Akşam 21:00 da showroom dahil servisi gezdik kimsecikler yoktu :) Yardımları için @Kaan Yagizer ,@Savaş Erdem teşekkür ederim. 

Yapılanlar;

• Debriyaj Alt merkez değişti (Garantiden)
  • Baskı Balata değişti ( Alt merkez hidrolik akıttığı için baskı balatada garantiye sokulup değiştirildi)
  • Motor yagı 0,5 lt eksiltmiş tamamlandı. ( Neden eksilttiği hakkında fikrim yok)
  • Polen filtresi koku yapması nedeniyle değiştirildi (72 ₺)

105 ₺ ödedim. :öp:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Oncelikle gecmis olsun.

13 saat önce, Özer Aksu yazdı:

Motor yagı 0,5 lt eksiltmiş tamamlandı. ( Neden eksilttiği hakkında fikrim yok)

Benim bir fikrim var, daha once de soyledim sana hatta. Hani bu normal diyen ustaya buradan selamlar olsun tekrar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Servet Ö. yazdı:
Oncelikle gecmis olsun.

Benim bir fikrim var, daha once de soyledim sana hatta. Hani bu normal diyen ustaya buradan selamlar olsun tekrar.

Sanırım turbo dan atan yağ ve eksilmesine sebep olan durum bu nedenle diye tahmin ediyorum . Sebebini soramadım geç teslim aldığım için. Bu konuda haklıymışsın.

Peki bu katalizörü nasıl temizleyeceğiz 
Bu işe yarar mı? Malum yağ ile doldu sanırım. 

20170123_122535.png

https://youtu.be/8yI0CeN4S2Q

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.