Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cam Filmi Uygulaması Artık Serbest - Bilinmesi Gerekenler [Tekrar Yasaklandı]

Önerilen Mesajlar

Bence resmen, alenen para için kurulmuş tuzak yoksa önce serbest bırakıp sonra ceza kesmenin ne mantığı var?

Ne değişti ne oldu yasaklandı yada ne faydası vardı serbest bırakıldı hiç bir şeye güvenip bir işe giremessin günlük yaşıyoruz hayırlısı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sagolsunlar yenıden aktif ettiler cezza olayını pekı arkadaşlar  cok uzun surelı camda kalan fılımler için nasıl bir yol izlenecek cam filmi ile birlikte alınan araclarda nasıl sokum işlemi yapılacak acaba ? bilgisi olan var mı şimdide başımıza arka cam rezistansı cıktı sokum sırasında zarar verıyorlar mış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerekçe görüşü engellemesi değil ama. Kaza anında müdahale zorluğu diyor. Ancak asıl gerekçe olarak terör olayları gösteriliyor. Yani sürücünün dışardan net görülmesi isteniyor. 427 TL'lik ağır bir cezanın da başka açıklaması yok. Ve evet, yapılan resmen ... (söyleyemedim, anlayan anladı). Gündüz yasak diye yazı yazıp, akşamına denetlemeye çıkmak da nedir? İnsanlara en azından 15 gün, 1 ay süre verilmesi gerekirdi. Aslında bunun yasada bir karşılığı olmalı. Makul süre diye bir şey olmalı. İtirazlar bu noktada en azından ilk cezayı yiyenlerin lehine sonuçlanacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar önceki gün Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüyle görüştüm ve kamuoyundaki bu bilgi kirliliğinin önüne geçmeye çalıştım. Sağolsun anlayışlı ve işinin hakkını veren bir memur kapsamlıca anlattı. Cam filmlerinin ne olursa olsun hiçbir zaman serbest bırakılmadığını ve numaralarının ya da değerlerinin ne olduğunun bir önemi olmadığını söyledi. Sadece önceki süreçte de yasak olan cam filmleri, denetleyen memurun yahut şube kararının geçerliliği kapsamında söktürülerek bölgesel ve zamansal bir önlem alınıyormuş. Ancak yeterli denetim mekanizmasının kurulamaması nedeniyle bu uygulamayı da yasak kapsamına almışlar ve cezai müeyyide ile kontrol altına alarak sonlandırılması yoluna gidilmiş. Bu hususta ben de ısrarcı olmayarak önceki sahibinin taktırdığı filmleri aracımdan sökmek için kolları sıvadım ve ilk olarak arkadaki küçük üçgen camdan başladım. Neyse ki korktuğum gibi olmadı filmlerin kalitesinden dolayı mı yoksa adiliğinden dolayı mı bilmiyorum fakat sanki az önce yapıştırılmışcasına iz bırakmadan çıktı. Bu cesaretle kapılar ve arka camı da toplamda yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede sökerek aracı yasal geçerliliğe kavuşturdum. 

Not: Benim aracımdaki filmlerin bu denli kolay çıkmasından cesaret alan abilerim ve kardeşlerim paralarının ceplerinde kalması için deneyebilirler. Fakat 6 ay önce film taktıran komşumla aynı anda işlemi yaparken onun aracındaki filmlerin oldukça zor söküldüğüne ve ek olarak camda yoğun bir yapışkan tabaka bıraktığına da değinmeden geçemeyeceğim. 

2. Not: İlk aracım olması ve cam filmleriyle beraber kullanmaya başlamamdan dolayı gece sürüşlerine bu şekilde karanlık ve güvensiz alışmıştım. Zira bu akşam gerçekten daha önce nasıl kullanmışım dedirtecek kadar sağlıklı bir sürüş yaşadım. Tabi gündüz sürüşlerinde de cam filminin eksikliğini hissedeceğiz. Ama ortada bir yasak durumu var ve mecburen uygulayacağız. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Ortalıkda böyle bişi dolanıyor.

Doğruysa resmen insanların akılları ile alay ediliyor vay halimize

B2440112-B982-431D-9FDF-B2D5624E2FF9.jpeg

Okuma yazma bilenler resmi gazeteden bunları anlıyorsa tekrar, kolay gelsin Türkiye :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Pekiiiii eşinle çoluğun çocuğunla kırmızı ışıkda durup aracının içini dikizleyenler ???

Bunlarada varmı bi çözüm ? Yoksa Allahdan bul diyip gazlayacazmı ?

Sadece 6 ay bu kanun yürürlükte kaldı bundan önce her kim ne yapıyorsa öyle devam edecek. Ayrıca çok garip bir durummuş. Benim önerim sokağa çıkmasınlar madem bundan rahatsız olanlar var (artık kim nasıl bakıyorsa) sokakta yaya olarak da kırmızı ışıkta duruyoruz -durum olarak trafikten çıkmazsak-. Arabanın içinden mi rahatsız oluyorlarmış bunları söyleyenler :D Garip.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sadece 6 ay bu kanun yürürlükte kaldı bundan önce her kim ne yapıyorsa öyle devam edecek. Ayrıca çok garip bir durummuş. Benim önerim sokağa çıkmasınlar madem bundan rahatsız olanlar var (artık kim nasıl bakıyorsa) sokakta yaya olarak da kırmızı ışıkta duruyoruz -durum olarak trafikten çıkmazsak-. Arabanın içinden mi rahatsız oluyorlarmış bunları söyleyenler :D Garip.

Evin camından içeriyi gözetlemekle arabanın camından içeriyi gözetlemek her ikiside aynıdır. Her ikiside insanın kişisel yaşam alanı ve taciz'e girer. Sormazlarmı hayırdır hemşerim kime baktın ???

Camlarına film çeken büyük çoğunluk başını beladan uzak tutmak için yaptırmaktadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Evin camından içeriyi gözetlemekle arabanın camından içeriyi gözetlemek her ikiside aynıdır. Her ikiside insanın kişisel yaşam alanı ve taciz'e girer. Sormazlarmı hayırdır hemşerim kime baktın ???

Camlarına film çeken büyük çoğunluk başını beladan uzak tutmak için yaptırmaktadır.

Konuyu saptırmayın hocam boşuna :) Facebook genel kullanıcıları gibi demagojik bakmanın anlamı yok, en azından bana göre. Dediğim gibi sadece 6 ay serbest kaldı önceden kim ne yapıyorsa aynısını yapar, kimse karışmıyor. Parası olan da zaten öder geçer, yaygara kopacaksa veya ihtiyaç varsa bunu yıllardır dile getirebilirdiniz -genele ithafen-.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Konuyu saptırmayın hocam boşuna :) Facebook genel kullanıcıları gibi demagojik bakmanın anlamı yok, en azından bana göre. Dediğim gibi sadece 6 ay serbest kaldı önceden kim ne yapıyorsa aynısını yapar, kimse karışmıyor. Parası olan da zaten öder geçer, yaygara kopacaksa veya ihtiyaç varsa bunu yıllardır dile getirebilirdiniz -genele ithafen-.

Konunun asıl maksadı buydu saptırmaya gerek yok zaten. (Cam filmi ne maksatla kullanılır?)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Konunun asıl maksadı buydu saptırmaya gerek yok zaten. (Cam filmi ne maksatla kullanılır?)

O halde bu gerçeği unutmamak gerek 'Siz başka arabaya bakmazsanız siz de kimseyi görmez ve rahatsız olmazsınız' demek ki 'siz bakıyorsunuz ve rahatsız oluyorsunuz' yani bu hiçbir şekilde çözüm değil. Ayrıca ön camlar gece görüşte ciddi zaafiyet veriyor, ayrıca izin verilen değer de maksimum %30 karartmaydı yani bu sizin rahatsızlığınız GİDERECEK bir çalışmaya izin vermiyordu. Sonuç olarak anlamsız bir koşu içindesiniz. Karartmalı camlar önlerde mantıklı olsaydı üreticiler çoktan bunları sunar sizin cebinize girerdi. Ben nacizane soruya cevap verdim, konu üzerinde kimseyle tartışacak daha fazla zamanım yok :) Kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

O halde bu gerçeği unutmamak gerek 'Siz başka arabaya bakmazsanız siz de kimseyi görmez ve rahatsız olmazsınız' demek ki 'siz bakıyorsunuz ve rahatsız oluyorsunuz' yani bu hiçbir şekilde çözüm değil. Ayrıca ön camlar gece görüşte ciddi zaafiyet veriyor, ayrıca izin verilen değer de maksimum %30 karartmaydı yani bu sizin rahatsızlığınız GİDERECEK bir çalışmaya izin vermiyordu. Sonuç olarak anlamsız bir koşu içindesiniz. Karartmalı camlar önlerde mantıklı olsaydı üreticiler çoktan bunları sunar sizin cebinize girerdi. Ben nacizane soruya cevap verdim, konu üzerinde kimseyle tartışacak daha fazla zamanım yok :) Kusura bakmayın.

Yanında duran magandanın aracının içine baktığını anlamak için aynı şekilde onun sana baktığı gibi bakmana veya telepatik güçlerinin olmasına gerek yok. :) (demek istediğimi anlamışsındır) mevzu ön camsa bende yapılmaması taraftarıyım. Ama kapı camlarında iş değişir. Kimine göre mantıksız kimine göre mantıklı. Sonuç olarak ülkemizde trafik terörü diye bir gerçek var ve hiçbir mantıklı açıklama bunun aksini iddaa edemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.