Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cam Filmi Uygulaması Artık Serbest - Bilinmesi Gerekenler [Tekrar Yasaklandı]

Önerilen Mesajlar

Resmen halkın aklı ile dalga geçiliyor.

Sanırım gene serbest oldu veya olacak.

Yakıt zamları böyle giderse cam filmli arabamızın kafasını otoparkdan dışarı çıkaramayacağız.

Geçen sene temmuz mazot 3.78 di.

Haykırmak istiyorum.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hadi bakalım devam eeeyyytt..

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, cam filmleri konusunda terör saldırılarından korkulduğu için bu yasağın getirilmek istendiğini dile getirerek, “Cam filmi konusunda gecen sene Emniyet Genel Müdürlüğümüzden bize gelen görüş olumluydu. Yani cam filmi olabilir, kaldırılmasını istemiyordu. Gecen sene ki olumlu görüş doğrultusunda bir yönetmelik hazırladık. Bunu yayınladık. Fakat geçiş sürecini 26 Ekim 2017 olarak belirledik. Bu esene Emniyet Genel Müdürlüğümüzden gelen yazı ise cam filmi yasağının uygulanmasıydı. Emniyet Genel Müdürlüğümüzle 3 aydan fazla süren görüşmeler yaptık. Terör konusunda birkaç örnek verdiler. Reina Saldırısı gibi. Şundan korktuk, bir terör hadisesi olunca 40-50 kişi ölür. Cam filmi olan bir araçla teröristler kaçar, bunun sorumluluğunu alamayız diye çekindik. Dolayısıyla biz Emniyet Genel Müdürlüğümüzün ısrarlı taleplerine uyduk. Yoksa bizim Bakanlık olarak görüşümüz Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde bu cam filmi yasağının kaldırılmasından yanadır. Ama can güvenliği söz konusu olunca bir şey diyemiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cam filmi ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından üzerinde yeniden çalışma başlatıldı. Bakan Faruk Özlü, konuyla ilgili bir esneklik yapılacağını kaydederek, “İçişleri Bakanlığımız, Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ve bizim Bakanlığın uzmanları bir araya gelecekler. Cam filminde emniyetin görüntü olabileceği bir limit ile kriter getireceğiz. O kriteri aşanlar yasağa takılacak, o kriterin altında kalanlar serbest olacak. Teknik bir çalışma yapacağız, müştereken karar vereceğiz” ifadelerini kullandı

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Selamın aleyküm arkadaşlar. Forumu daha önceden pasif olarak uzun süredir takip ediyorum. Sizlere bir konuda fikir danışmam gerekiyor.

Focus Mk1.5 Ghia aracımda fabrika çıkışlı renkli cam var. Camlarin köşelerinde yazan seri numarası vs. olan bölgede TİNED şeklinde yazıyor. Bunun üzerine açık ton bir film çeksem sıkıntı olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Salih Sakaoğlu yazdı:

Selamın aleyküm arkadaşlar. Forumu daha önceden pasif olarak uzun süredir takip ediyorum. Sizlere bir konuda fikir danışmam gerekiyor.

Focus Mk1.5 Ghia aracımda fabrika çıkışlı renkli cam var. Camlarin köşelerinde yazan seri numarası vs. olan bölgede TİNED şeklinde yazıyor. Bunun üzerine açık ton bir film çeksem sıkıntı olur mu?

Bu konuyu okuyun isterseniz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben filmleri sökmemiştim. Birkaç gün önce arkadaşım muayeneden geçti. Benimkiler içeriyi öyle pekde karartmıyor ama onun filmler baya siyahtı ve hafif kusur olarak geçti. Şimdilik sıkıntı olmayacak bir dahaki denenmemize kadar :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bu hengame patladığında acaba ? diyip ön kapı camlarındaki filmleri sökmeyi düşünmüştüm bir an.

Sonra dedimki burası Türkiye herşey bir anda değişir kalsın bırak.

Şimdi biri açıklasın; kesilen cezalar, sökülen cam filmleri, söküm için verilen paralar..... bunlar neolacak ?

Yazık değilmi bu insanlara ???

--2 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Birde o %70'i ölçecek cihazı alırlarsa tamam...

Sabah bunun tartışmasını yaptık ( aynı muhabbet olmuştur kesin)

Trafik memurları neye göre karar verecek ? Allah aşkına :) 

Öyle bir cihaz yok, Bunun Türkçe meali... zifiri karanlık olmadığı müddetçe yaptırmaya devam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.