Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dizel Enjektör Temizleme

Serkan Gülhan

Soru

Arkadaşlar 2013 focus 1.6 tdci titanyum aracım 50.000 km ye geldi. Bu zamana kadar normal yağ bakımı dışında farklı bi uygulama yapmadım. 2.5 sene mazotu opet'ten 1 senedir de shell den almaktayım. Sormak istediğim dizel enjektör temizleyicilerden kullanayım mı?

Örneğin;  

http://urun.n11.com/motor-temizleyici/wurth-dizel-enjektor-temizleme-300ml-P104336025

Forumda aradım ama net cevap bulamadığım için başlık açma gereği duydum. 

başka standart bakım dışı kalan tavsiyeleriniz varsa alabilirim. 

Serkan Gülhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Faydası var diyen var birşeye yaramaz diyen var.

Bu sene izinden gelirken kötü mazat doldurduk sırbistanda (Ankara/Viyana ) 

Motordan şıkırtılı sesler gelmeye başladı titreme Vs.

Viyanaya geldiğimde hemen servise gittim Araç herhangi bir arıza ışığı veya uyarı vermedi ama motor çok sarsıntılı çalışıyordu.

Yapacak birşey yok sadece katkı maddesi depoya ekleyebiliriz dediler.

Enjektör katkısından sonra sarsıntılı ve şıkırtılı çalışması düzeldi 

Burdaki servis katkı maddesini kullandığına göre faydası var diye düşünüyorum. Zira burda kesin olmayan birşeyi yapmazlar. 

Tavsiye ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracınızın kmsine ve kaliteli yakıt kullanmanıza bakarsak temizlik için erken. 20-25 bin daha yapın derim. birde temizlik için yakıta konan temizleyicilerin faydası olmadığı, en iyi yolun sökerek temizlenmesi olduğunu biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 2013 tdci aracım var daha önceki focus 2006 tdci arabamda her yıl uzun yola çıkmadan 1 adet depoya atıyordum sonra fulleyip devam ediyordum. performans artışı ve motor sesinin azaldığını hissediyordum.  Tamamen pisikolojikte olabilir :)  F2 100bin olunca hiç sorun olmadan sattım. F3 46bin km de f3 euro 5  kullanım konusunda tereddütlerim var. Yorumlarını,tavsiyelerini ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Focus 2013 tdci aracım var daha önceki focus 2006 tdci arabamda her yıl uzun yola çıkmadan 1 adet depoya atıyordum sonra fulleyip devam ediyordum. performans artışı ve motor sesinin azaldığını hissediyordum.  Tamamen pisikolojikte olabilir [emoji4]  F2 100bin olunca hiç sorun olmadan sattım. F3 46bin km de f3 euro 5  kullanım konusunda tereddütlerim var. Yorumlarını,tavsiyelerini ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Boşa giden paradan başka birşey değil yakıt katkıları. Psikolojik olarak rahatlama hissi verir. Önemli olan iyi bir istasyon. Bulunabiliyorsa tedarikçinin işlettiği tesis.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.