Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.5 Tdci Powershift Kuga Teknik Değerleri [WLTP eklendi] ve Bol Resimli

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Kuga 1.5 dizel otomatik resmen duyuruldu. 2017 model yılı ile birlikte Türkiye’de

Detayları: http://anasayfa.focusclubtr.com/makyajli-ford-kuga-1-5-dizel-otomatik-ve-detaylari/

WLTP güncellemesi: https://www.focusclubtr.com/topic/13017-15-tdci-powershift-kuga-teknik-değerleri-wltp-eklendi-ve-bol-resimli/?page=11&tab=comments#comment-472747

Focus örneğinde gördüğümüz gibi manuel versiyon ile otomatik versiyon arasında 30 Nm tork farkı mevcut. Manuel 1.5 TDCI Kuga 120 PS 270 Nm tork üretirken, PowerShift 1.5 TDCI Kuga 120 PS 300 Nm tork üretiyor. Manuel versiyonunda gücün sınırlandırıldığını düşünüyorum sebebi ise kullanılan manuel şanzımanın maks. tork dayanımın 285 Nm ile sınırlı olması. Her iki seçenek de Euro 6 değerlerini karşılayabiliyor ve sadece önden çekişli (FWD) olarak sunuluyor.

1.5 TDCI FWD Manuel 120 PS; 12.7 sn, 4.4 lt

1.5 TDCI FWD PowerShift 120 PS; 12.4 sn, 4.8 lt

2017 Ford Kuga ST-Line 2.jpg

2017 Ford Kuga ST-Line 11.jpg

2017 Ford Kuga ST-Line 17.jpg

2017 Ford Kuga ST-Line 21.jpg

2017 Ford Kuga ST-Line 25.jpg

2017 Ford Kuga Titanium 10.jpg

2017 Ford Kuga Titanium 21.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Önden görünüş sağlam. Ben SUV'um, crossover değilim diyor :) Arkada biraz eksik puan var, eski stoplar daha iyiydi. @Teoman Saraç Jantlar 19", güzel ama çok büyük bence. @Doğan Kurban 130 civarı bekliyoz :) 

Abi o zaman şöyle yapıyoruz. Sen şimdi enüstteki fotodaki renkten en dolusundan alıyorsun. 2020 de el sıkışırız seninle. Ama bak biraz daha dolu hale getirirsin artık abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Abi o zaman şöyle yapıyoruz. Sen şimdi enüstteki fotodaki renkten en dolusundan alıyorsun. 2020 de el sıkışırız seninle. Ama bak biraz daha dolu hale getirirsin artık abi.

12V kapak ile başlarız modifikasyona. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

12V kapak ile başlarız modifikasyona. :) 

Heee yaparız da bendeki kapağı verdimmiydi birine yahu.

--0 dakika sonra eklendi--
26 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

Sen sıranı bekle önce ben kapak attım @Murat Kavuk abiye  :D:D:D

Şşş rütbe konuşur. Bak Şirinbaba rütbesi kimsede var mı? Ghia seni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 1.5 Tdci Powershift Kuga Teknik Değerleri ve Bol Resimli olarak değiştirdi

Heya iyi dedin. @Yakup Çağatay  PURSER olarak yazarmısın :D (okunuşta başka şeyler akla gelse bilem)...

Rütbe den kastın alt/üst ise ben yukardayım onu netçezzzz...

--2 dakika sonra eklendi--

2 dakkada kaynattın ya konuyu.... Neyse taşınır nasıl olsa :D

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç sağır kalmasın diye şanzımanı bu sefer hızlı tutmuşlar, tabii tüketim değeri artmış. (Bknz: 2.0'da tam tersi)

Örneğin Focus'a göre nihai tahrik değeri farklı.

Kıyaslama yapalım sürdüğümüz araç olsun kıstas.

C-max 1.5 Tdci PowerShift : 1,472 kg / 0-100: 12.4 sn / 4.4 lt / 50-100: 7.9 sn, manuel ver.: 9.9 sn

Kuga 1.5 Tdci PowerShift   : 1,605 kg / 0-100: 12.4 sn / 4.8 lt / 50-100: Yok   , manuel ver.: 10.9 sn. Ara hızlanma tahmini 9 sn diyebiliriz.

Performans konusunda C-max gayet iyiydi aslında buradan bile kıyaslama yapılabilir ama daha da bildik modellere gidelim ara hızlanma için.

MCA (4.vts)

Focus 1.0 EB 125 ps  , 50-100: 11.8 sn

Focus 1.6 125 ps       , 50-100: 15.0 sn

Focus 1.6 Tdci 95 Ps  , 50-100: 10.9 sn

Focus 1.6 Tdci 115 Ps , 50-100: 9.9 sn

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 1.5 Tdci Powershift Kuga Teknik Değerleri [WLTP eklendi] ve Bol Resimli olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.