Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Octavia Nın 1.0 3 Silindirli Motoru..

Tamer S.

Önerilen Mesajlar

Otomatik Mesaj

Bu konu, Diğer Markalar > Vag ( Volkswagen ) kategorisinden Otomobil Dünyası > Diğer Markaların Modelleri kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla "devir ekonomi devri" klişesinden hareketle, banada mantıklı geliyor aslında.. 2016 Civic tanıtımında duydum, Civic in satışlarının %70 i LPG liymiş.. yani millet cebini düşünür oldu..ama o kasa ile 3 silindirli motoru bir arada düşünmek ilginç..test etmek lazım tabi net karar için..

Torkdaki artış bile %13 nerdeyse..

Ekleme: Ekim ayında ekstra 2.000 TL indirim varmış.

Tamer S. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Otopark.com un yaptığı testte yol tutuşunun zayıf olduğu, en ufak zorlamada arkasını bırakarak esp nin canhıraş devreye girdiğini duyduktan sonra ben de soğudum octavia dan. Yoksa geniş ve yakışıklı araç.

üstad, o testi bende izledim. Tabi onlar her aracı limitlerde viraja sokuyorlar..günlük kullanımda (ben en azından) daha sakin kullanıyorum. Genelleme yaparsak ESP hiç devreye girmeden araç satanlar dahi olabilir :) Kişisel görüşüm, ESP nin çıkış amacı zaten ani direksiyon hareketlerinde kasa salınımlarını dizginlemek.. otopark tayfası yanlama meraklısı oldukları için octavia ya bu konuda düşük not vermişlerdir.  Dikkat edersen kapatılamıyan ESP ye de çok sinir oluyorlar.

Bu konuda biz focus sahiplerinin handikapı yol tutuşu pik seviyede olan bir şase kullanıyor olmamız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VAG grubu gene yaptı yapacağını.

Ford'un yıllardır üstüste kategorisinde yılın motoru olan 1.0 Ecoboost'a bir rakip ürettiler.

Daha az tüketiyor ve daha iyi kaçıyor.

Kuşkusuz bunda VAG grubunun araç hafifletme stratejilerinin katkısı büyük.

Ne olur sorusuna gelirsek; basarsan dağ, basmazsan bağ olur, tıpkı turbo beslemeli tüm küçük hacimliler gibi. 

Ben kullanmadım ama okuduğum kadarı ile VAG grubunun bu motoru kullanan tüm araçlarında motor keyfili ve verimli bulunmuş.

Skoda'nın da istisna olacağını zannetmiyorum.

Orta sınıfın giderek fakirleştiği bir ortamda göreceli düşük satın alma maliyetleri marka antipatisini siler atar.

Not: 

Tamer'e katılıyorum. Bizler bu sınıf arabaları alıp yarış pistine çıkmıyoruz ve özellikle Focus kullanıcıları tarafından, belki de ellerinde güçlü başka pek bir şey olmadığı için, yol tutuşu çok abartılıyor.

VAG grubundan çok değişik modelleri defaten ve zorlu koşullar dahil kullandım. Kesinlikle yol tutuşunda sıradan ve hatta atak kullanmayı seven birini dahi rahatsız edecek bir olumsuzluk görmedim. 

24 dakika önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

en ufak zorlamada arkasını bırakarak esp nin canhıraş devreye girdiği

Hele böyle ifadeleri geçin kardeşim...

Güncel modellerde farklar marjinal. Kocaman bir nokta. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jetta ya direkt gelir bu motor..grubun kompakt sedanları (octavia vede jetta) yeni megane, yeni civic v MK3 ün yanında çok demode dizayn kaldı.. bu kasaların ömrünün sonunda bu motor "altın vuruş" olur. Jetta makyajlandığı için yeni kasa gelir artık bence..octavia 2017 de bi makyajı kaldırır .. VW bu kasaların kapanışlarını bu motorları eklyerek yapar diyorum. "Otopark.com" , "Carviser" veya "Otomobil Dünyam" üçlüsünden biri kesin bunu test eder..bekleyip görelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O değilde şimdi Vw 1.0'ın reklamını bir güzel yapar allar pullar, ford'un 1.0'ına ''çekmez o yauv'' diyen adamlar gider bunda sıraya girer.

Bu izlenimi halka sunan ford un kendisi. 1.0 ı yeterince tanıtamayan ve önyargıya sebep olan da fordun kendisi. 4 yıldır elinde 1.0 gibi motorun varken şuan bu tek el i kaptıracak da kendisi. Bakalım ilerleyen zamanda göreciiz neler olacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Bu izlenimi halka sunan ford un kendisi. 1.0 ı yeterince tanıtamayan ve önyargıya sebep olan da fordun kendisi. 4 yıldır elinde 1.0 gibi motorun varken şuan bu tek el i kaptıracak da kendisi. Bakalım ilerleyen zamanda göreciiz neler olacak.

İşte bende ondan bahsediyorum abi, Ford yıllardır ne reklam yaptı ne tanıtım. İnsanlarımızdaki algı zaten malum eh hal böyle olunca elindeki kozu kaptırmaya da mahkum artık Ford. 1.5eb acilen gelmeli hatta gerekirse 1.2 falanda yapması gerek artık,ortak olmak için pazara. Sadece dizelle yürümüyor bu iş.

Yalnız şöylede bir şey var, Ford reklam yapmadı ama Vw de yapmasa bile sırf Vw olduğu için koşa koşa alacak insanlar tanıyorum.

''Abi 1.0 çekmezdi hani? Yok be oğlum Ford'un kasa ağır ondan, ama bak Vw'de canavar canavar'' lafını yakında duyacağıma inancım tam :D 

Semih G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.