Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Goodyear Lastik Seçimi

Emre Dikmen

Önerilen Mesajlar

Merhabalar, bi konu hakkında tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum. Alacağım boyut ve lastik modeline karar verdim 225/45/17 eagle f1 asym 3. Fakat 91Y ve 94Y XL arasında ne gibi farklılıklar oluyor? Evet yanak kalın ve konfor düşüşü olduğunu okudum fakat bu düşüş ne derecede? Fiyat farkı olarak iki lastikte de neredeyse aynı fiyata buldum. Benim için bu kademede önemli olan nokta sessizlik konfor ve yakıt tasarrufu. İki lastiği de kullananlar varsa hangi lastiği seçmemi önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

57 dakika önce, Emre Dikmen yazdı:

konfor ve yakıt tasarrufu.

düz Y olan sizin için mantıklı.  XL dediği ekstra yük taşıma kapasitesi o da zaten 94 ile 91 arasındaki fark kadar. Sizin genel taşımanıza göre fazla ise XL, XL almayın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konfor istiyorsaniz 215 50 17 tercih ediniz 225 45 17 konforu düşük ,ben iki ebatida kullandım kesinlikle 215 50 17 öneririm...215 55 16 dan 215 50 17 ye geçince pek bir konfor kaybı hissetmemiştim ama 225 45 17 geçince bayağı bi konfor kaybı hissettim..Birde görsel olarak 215 50 17 daha çok yakışıyor araca birde fabrikanın önerdiği ölçü olduğu için daha doğru tercih bence fiyatı 225 e göre daha pahalı ama uygun fiyata kaliteli başka markalarda tercih edilebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konfor istiyorsaniz 215 50 17 tercih ediniz 225 45 17 konforu düşük ,ben iki ebatida kullandım kesinlikle 215 50 17 öneririm...215 55 16 dan 215 50 17 ye geçince pek bir konfor kaybı hissetmemiştim ama 225 45 17 geçince bayağı bi konfor kaybı hissettim..Birde görsel olarak 215 50 17 daha çok yakışıyor araca birde fabrikanın önerdiği ölçü olduğu için daha doğru tercih bence fiyatı 225 e göre daha pahalı ama uygun fiyata kaliteli başka markalarda tercih edilebilir

Haklısınız 45 yanak için bir arkadaşımın aracında deneme sürüşüne çıktım. İnanılmaz bi konfor farkı yaşadım. 17den vazgeçme aşamasına bile geldim neredeyse. 50 yanakta bu kadar fark olmadığı aşikar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Emre Dikmen yazdı:

İnanılmaz bi konfor farkı yaşadım.

Kullandığınız lastiğe de bağlı.

Söz gelimi benim kullandığım 225/45-17 GY F1 asymm 2 205/55-16 Crossclimate'a göre çok daha yumuşak ve konforlu ve 215/55-16 CPC 5'den sonra rahatsız edici bir konfor kaybına neden olmadı.

Genellemelerden kaçınmayı öneririm hep. İyi incelemek gerekir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.09.2016 - 00:44 tarihinde, Emre Dikmen yazdı:

Haklısınız 45 yanak için bir arkadaşımın aracında deneme sürüşüne çıktım. İnanılmaz bi konfor farkı yaşadım. 17den vazgeçme aşamasına bile geldim neredeyse. 50 yanakta bu kadar fark olmadığı aşikar.

215 50 17 de kesinlikle böyle bir konfor kaybı yok. 215 55 16 michelin den 215 50 17 petlas welox a geçtim konfor olarak hissedilir bir fark görmedim ama 225 45 17 ebata geçince hissedilir bi konfor kaybı yaşadım.225 45 17 olan lastiklerin markası önler semperit çok yumuşak (continentalin ürettiği lastik)sıfır lastik,arkalar continental en fazla 5-6bin km yapmış lastikti..Kısacası tamamem lastik ebatindan kaynaklanıyor 215 50 17 Gt Radial de kullandım ,215 55 16 michelin i söküp  yine Gt Radial i taktım ikisinin arasında yine bir fark göremedim konfor olarak ...Ben iki ebatida kullanan birisi olarak kesinlikle 215 50 17 öneririm hem görsel açıdan hem konfor hemde tüketim açısından...Ben 225 45 17 ölçüyü kesinlikle almazdım ama aldığım janttaki lastikler bu ölçüde olduğu  ve lastiklerde yeni olduğu için mecbur kullandım mecbur kalmasam kesinlikle kullanmazdım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

215 50 17 de kesinlikle böyle bir konfor kaybı yok. 215 55 16 michelin den 215 50 17 petlas welox a geçtim konfor olarak hissedilir bir fark görmedim ama 225 45 17 ebata geçince hissedilir bi konfor kaybı yaşadım.225 45 17 olan lastiklerin markası önler semperit çok yumuşak (continentalin ürettiği lastik)sıfır lastik,arkalar continental en fazla 5-6bin km yapmış lastikti..Kısacası tamamem lastik ebatindan kaynaklanıyor 215 50 17 Gt Radial de kullandım ,215 55 16 michelin i söküp  yine Gt Radial i taktım ikisinin arasında yine bir fark göremedim konfor olarak ...Ben iki ebatida kullanan birisi olarak kesinlikle 215 50 17 öneririm hem görsel açıdan hem konfor hemde tüketim açısından...Ben 225 45 17 ölçüyü kesinlikle almazdım ama aldığım janttaki lastikler bu ölçüde olduğu  ve lastiklerde yeni olduğu için mecbur kullandım mecbur kalmasam kesinlikle kullanmazdım

Ah bir de fiyatı uygun olsa [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Emre Dikmen yazdı:

Ah bir de fiyatı uygun olsa emoji4.png

Fiyatta biraz pahalı ben petlas velox pt741 i tercih etmiştim fiyatı uygun çokta memnun kaldım üstünde michelin vardı .Michelin den daha fazla memnun kaldım.Aldığım 2.el araçların üstünde hep michelin vardı. Aracı alıp kullandığımda ilk hissettiğim şey aracın çok çabuk kaydığı oldu.Burda yaşadığım yerde sitede birisinde mersedes jeep var en az 300 bin TL lik o adam bile petlas kullanıyor. :)

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.