Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Geri Giderken Frene Basınca Gelen Ses

Eren K.

Soru

Merhaba, 2011 f2,5 aracımız var. Geri geri giderken frene bastığımda aşırı derecede rahatsız gelen bir uğultu sesi geliyor, çarşıda felan millet dönüp bakıyor ne oluyor diye. Ford servisine gittim disklerin ince kısmını tornalattır sanayide dedi. Yani diskin çapını 1-2mm kısalttır dedi. Sanayiye gittim orada ki usta da bunları tornalattırcaksın iyice incelecek, değiştirelim bunları dedi. Yeni bir çift disk aldık parçacıcan onları taktı. Ses 1 hafta kesildi ama sonrasında yine başladı. Şimdilerde eskisinin 2 katı felan ses çıkarıyor birde. Yardımınıza ihtiyacım var. Daha önce başına gelen, çözümünü bulan var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Ali Demir yazdı:

Aynen,
MotorCraft takınca ses kesildi.

Sökülsün bakalım ne çıkacak bizimkiler. Otosan çıkarsa motorcraft alırım büyük ihtimal. 

Teşekkürler ilginiz için. 

Eren K. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

önce geçmiş olsun ses gerçekten ilginç peki olmaz ya balataları defalarca değiştirmişsiniz ses gitmemiş.Peki ana fren merkezine baktılar mı?aracı lifte kaldırıp da denediniz mi? sesin kaynağını bulmak için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Amasya'da ki bayi çözemedi, Sivas't ki de el değiştiriyormuş kapalı şuan komple. açılsın gideceğim oraya da. Anlamadığım, 4 balata da 2 defa sıfır takıldı ama değişen bir şey yok. Ve bu ses geri giderken ses çıkıyor diye balataları tıraşladıktan sonra başladı. Acaba diske mi bir şey yaptı o tıraşladıkları balata ?

Ucuz çözüm diski tornalattırın ses yapan yer kenarlarıdır tahminim kenarları çıkıntı yapıyor ve paslanır.Pahalı çözüm yenisiyle değiştirin.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19.03.2017 - 23:53 tarihinde, Osman Türkol yazdı:

önce geçmiş olsun ses gerçekten ilginç peki olmaz ya balataları defalarca değiştirmişsiniz ses gitmemiş.Peki ana fren merkezine baktılar mı?aracı lifte kaldırıp da denediniz mi? sesin kaynağını bulmak için

Teşekkür ederim. İnanın hiçbir bilgim yok nerelere bakıyorlar ne işlem yapıyorlar. Servisle aram gereğinden fazla yakın olduğu için artık iş laçkalaşmaya başladı. Geçen gün aradım şikayet etmiştim. Dün aradılar serviste inceleme yapılacak müsait zamanınızda gidiniz dediler. Yahu zaten 2 gün boyunca incelediler tek yaptıkları eksiyi çıkar yeniyi tak. Haliyle çözümde olmuyor. 

20.03.2017 - 14:41 tarihinde, Yasin Taşcı yazdı:

Ucuz çözüm diski tornalattırın ses yapan yer kenarlarıdır tahminim kenarları çıkıntı yapıyor ve paslanır.Pahalı çözüm yenisiyle değiştirin.

Hocam disk ocak ayında orjinal sıfırı takıldı. Bu kadar kısa sürede çıkıntı yapması normal mi ? 

21.03.2017 - 13:02 tarihinde, Cihan Kutluer yazdı:

Motocraft balata kesin cozum:)

Cuma akşamı söküp bakacağız bakalım ne çıkacak balatalar. 

Bu arada bir güncelleme yapıyım. Ptesi günü Sivas'ta ki ustama geldim(Sivas'ta okuyorum.), aracı lifte altı ve arka iki tekere de WD40 sıktı. 2 gündür ses yoktu. Bugün yeniden başladı. Cuma akşamı sökeceğiz umarım buluruz sorunu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Cuma akşamı söküp bakacağız bakalım ne çıkacak balatalar. 

Bu arada bir güncelleme yapıyım. Ptesi günü Sivas'ta ki ustama geldim(Sivas'ta okuyorum.), aracı lifte altı ve arka iki tekere de WD40 sıktı. 2 gündür ses yoktu. Bugün yeniden başladı. Cuma akşamı sökeceğiz umarım buluruz sorunu. 

Freni kaliperinede bi baktırın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba. 

Öncelikle kusura bakmayın sınav zamanım olması dolayısıyla giremedim foruma.

Son durumu paylaşmak istedim.

Sivas'ta öğrenciyim, burada tanıdık motor ustası var sanayi de, onunla birlikte söktük balataları ve sonuç aşağı da, balatalar diske tam basmıyor, özellikle sağ tarafın balataları biz düzgün şekilde zımparalasak bile bir süre sonra yine bu hale geliyor. Sivas'ta ki Ford bayisi kapandığı için ctesi gününe Amasya'da ki servisten randevu aldım. Garantiden diskleri değiştirmelerini isteyeceğim. 

Öncelikle, balataların markası motor craft çıktı. 

O0aq4Q.jpg

Servisin tıraşladık dediği işlem buralar(kırmızı işaretli yerler), bu balatalar zamanla diskleri de mahvetmiş. Resimde belli oluyor disklerde ki izlerde tam basmadığını gösteriyor. Balataların durumu içler acısı. Arka 4 balatanın hiçbiri tam basmıyor diske, özellikle sağ tarafınkiler.

Biz düzgün hale getiriyoruz yine bu hale geliyor.  

ZZnDPa.jpg

5gqdjR.jpg

GBGYj2.jpg

DPGMjO.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.