Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 lerde otomatik katlanan aynaların iptali?

oğuz mete

Soru

Arkadaşlar benim f3 style plus aracım var.Bulunduğum şehrin kış şartları çok ağır geçiyor her sabah arabamın üzerinde 5 cm buz tabakası oluyor.Bu tabaka aynalarında üzerini kapladığı için ilk açılırken otomatik katlanan aynalar baya zorlanıyor..bunun iptalini kullanma kılavuzunun .73.sayfası dahil baktım bulamadım yada göremedim bilgisi olan varsa rica etsem yardımcı olabilir mi .? teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Alparslan Özaslan yazdı:

iyi akşamlar arkadaşlar formda bir göz attım ama göremedim.yanlış açtıysam admin ilgili yere alabilir.focus 3 sytle plus aracımı  kitlediğimde yan aynalar kapanıyor.gerek kumanda gerekse anahtarla kitlesemde.malum kış ayındayız ve eksi 7 leri görüyorum.hele birde kar yağdığında geçen yıl geceleri eksi 28 dahi olmuştu.sorum kar ve yağmur yağdığında don  olup katlanırken dişliler kırılacak diye korkuyorum.katlanma devre dışı nasıl bırakabiliriz.

Katlama işi iptal edilmiyor ama bu işin şu şekilde çözümü var ,kışın karlı buzlu günlerde aracı kumandadan değilde :Arka kapıyı açın ,içine binin aracın içindeki açma kapama düğmesine basın kapılar kilitlensin sonra tekrar arka kapıdan inin,arka kapıyı kapattığınızda tüm kapılar kilitli olacaktır ve aynalar kumandadan değilde aracın içindeki düğmeden kilitlendiği için katlanmayacaktır.Ben çok soğuk günlerde bu şekilde yapıyorum

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Semihin dediği gibi elm ile 85i without olarak ayarlarsanız aynalar kapanmaz. Yada tek başına sigortası varsa onu sökmek olabilir.

Birde kilitlemeden önce aynaları içeriden kapatırsanız kumandadan açınca açılmaz, yani temizlikten sonra içeriden geri açabilirsiniz.

Ankara şartlarında keşke açılmasaydı dediğim bir durum olmadı şimdiye kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar tıtanıum 2015 te çalıştırma düğmesine 1 defa debriyaja basmadan basıyoruz sonra arabadan inip 1 defa kilit düğmesine basıyoruz aynalar kapanmıyo araba kilitleniyo 2. defa basarsak aynalar kapanır teyp ekranı açık kalıyo ama bi zaman sonra kendiliğinden kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15.10.2017 - 22:51 tarihinde, İsmail Sak yazdı:

Arkadaşlar tıtanıum 2015 te çalıştırma düğmesine 1 defa debriyaja basmadan basıyoruz sonra arabadan inip 1 defa kilit düğmesine basıyoruz aynalar kapanmıyo araba kilitleniyo 2. defa basarsak aynalar kapanır teyp ekranı açık kalıyo ama bi zaman sonra kendiliğinden kapanıyor.

Denedim ama araç kilitlenmiyor dediğiniz şekilde. Otomatik ile manuel arasında bir fark olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Denedim ama araç kilitlenmiyor dediğiniz şekilde. Otomatik ile manuel arasında bir fark olabilir mi?

Onu bilmiyorum ama son zamanlarda bende de olmuyor bir kaç kez deneyince oluyor. o gün denediğimde üst üste olmustu aslında. mesela aksamdan sabaha araba kilitli kaldı aynalar acıktı kapanacak mi diye baktım durdum balkondan. Sizde hiç mi olmadı?
--10 dakika sonra eklendi--

Demin çıktım dışarı 4 defa denedim hepsinde de kapanmadı. 1.si akşamdı far sensörü devredeydi 2.si hava serindi belli derecenin altında kapanmiyor olabilir. İlk denediğimde de akşam üzeriydi ve hava serindi bu ikisinden birisi ya da her ikisi olmasi gerekiyor sizde akşam ve serin havada deneyin bakalım bir defa basıyoruz 1 saniye sonra tık diye ses geliyo kapılar kilitleniyor aynalar açık kalıyor
--21 dakika sonra eklendi--

Tabi yarım kontakta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.