Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Cam Sensör Kapağı

Koray Sonmez

Soru

Merhabalar,

2012 model Ford Focus 5 kapı aracım var. Geçenlerde ön cam değişimi yaptırdım. Aracı aldıktan sonra yağmur ve far sensörlerinin çalışmadığını farkettim ve aklıma soketi yerine oturtamadıkları geldi. Dikiz aynası arka tarafında bulunan sensör kapağını çıkarttım ve sensör soketlerini yeniden oturttum. Fakat sensör kapağını takarken, tırnaklardan birisi kırıldı :blink:

İnternetten satın almak için arıyorum fakat bir türlü bulamıyorum. Bunların farklı bir ticari adı mı var ? 

Bu kapağı nereden temin edebileceğim konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,

İyi bayramlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
On 16.09.2016 at 0:59 AM, Servet Ö. said:

Benimde değiştirmem lazım, fiyatını öğrenirseniz buraya yazın lütfen.

Merhaba,

ER-OL otomotivden 45 TL karşılığında parçayı temin ettim. 1 hafta içinde elime ulaştı. 

Parçanın fotoğrafını da buraya ekliyorum. Üzerindeki kod ile sipariş vermek daha doğru olacaktır.

Bilginize

1.JPG

2.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sensörler çalıştı mı?

Çalıştı ise ve serviste değişti ise gidip durumu anlatın, yardımcı olacaklardır.

Yada Er-Ol otomotive parçayı sorabilirsiniz.

3 saat önce, Koray Sonmez yazdı:

Merhabalar,

2012 model Ford Focus 5 kapı aracım var. Geçenlerde ön cam değişimi yaptırdım. Aracı aldıktan sonra yağmur ve far sensörlerinin çalışmadığını farkettim ve aklıma soketi yerine oturtamadıkları geldi. Dikiz aynası arka tarafında bulunan sensör kapağını çıkarttım ve sensör soketlerini yeniden oturttum. Fakat sensör kapağını takarken, tırnaklardan birisi kırıldı :blink:

İnternetten satın almak için arıyorum fakat bir türlü bulamıyorum. Bunların farklı bir ticari adı mı var ? 

Bu kapağı nereden temin edebileceğim konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,

İyi bayramlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 hours ago, Özer Aksu said:

K023546010.jpg

sizin kapak hangisi ona göre parça numarasi verebilirim . Geniş kapak mi yoksa dar olanlardan mı?

Cevap için teşekkürler :) Üstteki şemada sarı renkli olanlardan bahsediyorum. (03136A ve 03136B) Bunlardan sadece bir tanesine ihtiyacım var. Bu şekilde temin edebilir miyim yoksa takım halinde mi satılıyor _?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Koray Sonmez yazdı:

Cevap için teşekkürler :) Üstteki şemada sarı renkli olanlardan bahsediyorum. (03136A ve 03136B) Bunlardan sadece bir tanesine ihtiyacım var. Bu şekilde temin edebilir miyim yoksa takım halinde mi satılıyor _?

@ER-OL Otomotiv'e sorabilirsiniz veya çıkmacılardan da bulunabilir ucuz olması için; kazalı arabalardan söküyorlar vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

ER-OL otomotivden 45 TL karşılığında parçayı temin ettim. 1 hafta içinde elime ulaştı. 

Parçanın fotoğrafını da buraya ekliyorum. Üzerindeki kod ile sipariş vermek daha doğru olacaktır.

Bilginize

Üzerindeki soketlerin tırnakları kırık dikkat ettiniz mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar, konular da arattım ama bulamadım.

Araçlarınızın yağmur sensoru stabil çalışıyor mu?

Benimki kafasına göre takılıyor, çalışmıyor diyemicem ama yağmurun hızına kesinlikle ayak uyduramıyor. çiselemeyi hiç algılamıyor zaten.

yağmur ne kadar şiddetli olsada, bazen çalışıyor bazen öylece duruyor. yol hiç gözükmücek hale geliyor manuale dönüyorum mecbur.

Servise gittiğimde ayak üstü baktırdım, parmağıyla sensorün oraya dokununca devreye girdi normal dedi :)

Başka bir zaman yine aynı yetkili servisde başka bir ustaya sorduğumda, o da öncam değişim yapılmış orjinal takılmamış ondan yapıyor dedi.  Orjianal cam takılması lazım dedi.

Değerli yorumlarınızı rica edicem,

Herkeze hayırlı haftalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.