Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Btk Sonunda Adil Kullanım Kotası'nın Kaldırılacağı Tarihi Açıkladı

Önerilen Mesajlar

Siz sanıyormusunuz ki her güncelleme sadece benzine geliyor :D Alın bakın yine birileri işini düzgün yapmamış verilen vaadler güncellemeye kurban gitmiş.

Düzenleme sonrası ne oldu? Çoğu kullanıcı grubunun içinde olduğu 8'e kadar olan paketlerde hiçbir değişiklik yok yine eski yerine düşüyor. Sanırım 1.6 kat hız batmış birisine.

24'lük olan efsane diyorduk ki o hepten batmış birilerine 8'e düşüyor artık. 4 ay önce resmi sunduğun şeyi madem düzgün yapamıyorsun niye acele ediyorsun, amaç nedir?

Hızlar ' xxx ve üzeri şeklinde'

Hız.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu güncellemeyi yapmak kimin aklına gelmiş böyle. Başka işi yok muymuş? Eninde sonunda kaldırılacaksa ne diye 2 sene milleti oyalıyorlar anlamıyorum. Gerçi 2 sene içerisinde daha nice güncellemeler gelebilir bu karara. Yaşayıp göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hahahhaah giderek daha da patlıyor bu olay. :zha:

Bazı servis sağlayıcılar, yeni abonelerini akk yerine kotalı tarifelere kayıt edeceklerini açıkladılar bile. Böylece kotayı aşan tarifelerde hız düşürmek yerine ekstra ücret talep edecekler.

--0 dakika sonra eklendi--

IMG_0398.PNG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Superonline'da 1 lira Uydunette 2 lira.. Türk Telekom'dan daha açıklama yok. Sanırım böyle çakallıklar   ancak bizim ülkede olur. Şaka gibi 2000 yılındaymışız gibi kota takibi yapacağız.. 

Edit: https://eksisozluk.com/29-nisan-2017-buyuk-internet-protestosu--5355016?a=popular

Kutluhan A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yahya Akman yazdı:

Yapılan sözleşmeye aykırı durum olmuyormu bu. Sonuçta bağlantı yapılırken sözlesmeyi sinirsiz kullanım olarak imzalıyoruz. Patlar bu iş ama kime bakalım.

Sözleşmesi sürenler bu durumdan muhtemelen etkilenmeyecektir diye düşünüyorum sonuçta bu gibi değişiklikler için sözleşme yapılıyor. Yinede emin olamıyorum burada muhtemelen şu devreye girebilir. Sözleşmeyi değiştirme hakkı saklıdır gibi saçma bir ibareyle bildirim ve kimsenin anlamadığı şekilde bir onay yoluyla bu işi çözeceklerdir.

14.04.2017 - 23:59 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Hızlar ' xxx ve üzeri şeklinde'

Hız.png

Ben bu arayı kaçırdım sanırım Yakup benim gördüğüm ve takip ettiğim kadarıyla tablo hep güncelleme olarak belirttiğin şekildeydi. İlk rakamlar ne zaman duyuruldu acaba iyki de görmemişim :D Muhtemelen 16'lık AKN için 35 mbpslik pakete geçmek gerekecek. Fiyatı değişmezse sözleşmeli fiyatı 69 TL tabi fiber hattı olanların yararlanabileceği rakamlar bunların hepsi. 

Muharrem B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu arayı kaçırdım sanırım Yakup benim gördüğüm ve takip ettiğim kadarıyla tablo hep güncelleme olarak belirttiğin şekildeydi. İlk rakamlar ne zaman duyuruldu acaba iyki de görmemişim [emoji3] Muhtemelen 16'lık AKN için 35 mbpslik pakete geçmek gerekecek. Fiyatı değişmezse sözleşmeli fiyatı 69 TL tabi fiber hattı olanların yararlanabileceği rakamlar bunların hepsi. 

O durumda dava yolu açılır ki ozaman firmalar sıkıntıya düşer diye düşünüyorum. Bakalım bekleyip görcez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.12.2016 

--25 dakika sonra eklendi--
1/2/2017 - 02:11 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Yukardaki bilgilere ek şunu vereyim.

Hızlar bu şekilde düşecek. Buradaki bal kaymak 25 mbit/sn pakete sahip olanlara gitmiş :) Altı için pek değişen yok, üstü için haksızlık devam ediyor.

Upload ve kotadan hiç bahsetmemiş olmaları garip.

Tüm kararlar: https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fKurul+Kararı%2f(518)_(10)+Adil+Kullanım+Noktası.pdf

Screen Shot 2017-01-02 at 01.12.01.png

Superonline yeni plan

Screen Shot 2017-04-30 at 00.45.59.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5/6/2017 - 18:29 tarihinde, Onur Sezgin yazdı:

İyimiş seninki.. 16mbit e kadar adsl i 5e düşürüyorlar.. yeğenim geldi saolsun bi haftada bitirmiş kotayı :) 

Bence de böyle kalırsa efsane oluyor :D Tek sıkıntı upload düşmesi o da çok çok sorun değil sonuçta çok iyi hız olanaklarım var.

Düşüş sonrası hız durumu.

Screen Shot 2017-05-07 at 19.24.45.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu adil kullanım kotası yeniden düzenleneli benim internetin keyfi kaçtı. 35 mbps 100 gb Akk'lı fiber internet kullanıyorum. İki senedir hiçbir şikayetim yoktu. Bu düzenleme hayata geçeli yogun saatlerde (20:00-00:00) 5-10 mbps ancak alabiliyorum. Bu saatler dışında ve ay sonlarında bir sıkıntı yok. Kaç kere şikayet kaydı oluşturdum. Modem ve port değişikliği yapıldı. Sonuç hüsran. Ttnet her seferinde sorun bizden kaynaklı değil savunmasında.

Bu derdimi kime diyeyim a dostlar. Tüm keyfim kaçtı. Eskiden 4.5 mb/s ile download yaparken 1-1.5 mb/s'lere mahkûmum. BTK'ye şikayet etsem bir sonuç çıkar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.