Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2.5 Yol Bilgisayari

Bora Ç.

Soru

Focus 2.5 arabamın yol bilgisayarının bozuk olduğunu düşünüyorum. Mesela şu anda yakıt ortalaması 6.0,ortalama hızda 33 gösteriyor. Sabit hızla(100 km/h) 70 km yol gittim ve bu değerler 5.9'a---35 oldu. Değerlerde sıkıntı yok mu ? Anlık tüketim 4-4.5 lt civarında gidip geldi ama ortalama tüketim çok az değişiyor. Yarım saatten fazla 100 le gittim ortalama hızda çok az değişti. Acaba focus 2.5 larda hep böyle mi yoksa bir sıkıntı mi var ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
07.09.2016 - 22:54 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Bir sıkıntı yok, sıfırlama zamanları ayrı kalmıştır haliyle farklı oranda hesaplanır.

Aynı zamanda sıfırlıyorum ama değerler çok yavaş değişiyor. Dün 90 km/h sabit hızla otobanda 70 km gittim ve düz yolda anlık tüketim 2.5-3 arasında gidip geldi bazenleri yokuş oldu 6-7 lere çıktı ama çok az bazenleri eniş oldu tüketim 0.5 oldu. Bu halde ortalama tüketim hiç değişmiyor. Yani yol bilgisayarın hassas olması gerekmez mi veya diğer arabalardaki yol bilgisayarları bu tip sürüşe hemen tepki verir yani. Sizin araçta da öyle mi yoksa servise gidip kalibrasyon mu gerekiyor ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Bora Ç. yazdı:

Aynı zamanda sıfırlıyorum ama değerler çok yavaş değişiyor. Dün 90 km/h sabit hızla otobanda 70 km gittim ve düz yolda anlık tüketim 2.5-3 arasında gidip geldi bazenleri yokuş oldu 6-7 lere çıktı ama çok az bazenleri eniş oldu tüketim 0.5 oldu. Bu halde ortalama tüketim hiç değişmiyor. Yani yol bilgisayarın hassas olması gerekmez mi veya diğer arabalardaki yol bilgisayarları bu tip sürüşe hemen tepki verir yani. Sizin araçta da öyle mi yoksa servise gidip kalibrasyon mu gerekiyor ? 

Ortalama tüketim dahil HER ŞEYİ AYNI ANDA sıfırlayıp mı deniyorsunuz?  Kalibrasyon diye bir şey yok eğer ciddi jant/lastik değişimi yoksa. Ayrıca yol bilgisayarında da acayip bir durum yok; onlarca farklı araç sürmüşümdür.

Kendinizden ve değerlerden eminseniz ,servise uğrayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ortalama tüketim dahil HER ŞEYİ AYNI ANDA sıfırlayıp mı deniyorsunuz?  Kalibrasyon diye bir şey yok eğer ciddi jant/lastik değişimi yoksa. Ayrıca yol bilgisayarında da acayip bir durum yok; onlarca farklı araç sürmüşümdür.

Kendinizden ve değerlerden eminseniz ,servise uğrayın.

Peki teşekkür ederim. Biraz daha gözlemleyeceğim eğer yine bir sıkıntı olduğunu düşünürsem giderim servise

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Bora Ç. yazdı:

Bu yolculuktan önce en son ne zaman sıfırlamıştınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.