Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2,5 Focusuma Anahtarsız Giriş Mümkün Mü?

Furkan Kibar

Önerilen Mesajlar

Merhabalar aracıma anahtarsız giriş montajı yapmayı düşünüyorum öncelikle siz değerli forum üyelerine ve bilgili abilerime sormak istedim. Kısaca aracımın özelliklerini söyleyeyim aracımda anahtarsız çalıştırma mevcut ve donanım olarak titanyum'dur. Geçmişteki konuları takip ettim izledim okudum detaylıca tabiki de aklımda soru işaretleri var bunları sizin bilgilerinizle öğrenmek istiyorum. Anahtarsız çalıştırma sistemi olduğu için aracıma direk focusa uyumlu bir anahtarsız giriş sistemli kapı kolu alıp montajını yapıp ve pc üzerinden aktif ettiğimde direk çalışır mı yada çalışmaz ise neler yapmam gerekir çalıştırmam için.Maliyeti konusunda bilmiyorum bu kapı kolunun ve parçalar gerekiyorsa onlarında bilen varsa bunu da yazarlarsa sevinirim. Şimdiden herkese vereceği bilgilerden, cevaplardan dolayı teşekkür ediyorum

Furkan Kibar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mümkün tabi, öncelikle kapıkoluna ihtiyaç var gerisi kolay...

C-Max ve F3 konuları var forumda ama F2,5 için varmı emin olamadım.

Başka bir bilgi vereyim F2,5 kapıkolları 4 kablo F3 ler 6 kablo.

14 dakika önce, Furkan Kibar yazdı:

Merhabalar aracıma anahtarsız giriş montajı yapmayı düşünüyorum öncelikle siz değerli forum üyelerine ve bilgili abilerime sormak istedim. Kısaca aracımın özelliklerini söyleyeyim aracımda anahtarsız çalıştırma mevcut ve donanım olarak titanyum'dur. Geçmişteki konuları takip ettim izledim okudum detaylıca tabiki 3de aklımda soru işaretleri var bunları sizin bilgilerinizle öğrenmek istiyorum. Anahtarsız çalıştırma sistemi olduğu için aracıma direk focusa uyumlu bir anahtarsız giriş sistemli kapı kolu alıp montajını yapıp ve pc üzerinden aktif ettiğimde direk çalışır mı yada çalışmaz ise neler yapmam gerekir çalıştırmam için.Maliyeti konusunda bilmiyorum bu kapı kolunun ve parçalar gerekiyorsa onlarında bilen varsa bunu da yazarlarsa sevinirim. Şimdiden herkese vereceği bilgilerden, cevaplardan dolayı teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Daha önce çok yapmış gibi, 'kolay' diyenlere gıcık olanlar? :) Asıl kolay kısım parçayı almak; paranın konuşması. Önce şunu bilmek lazım, mk2'de var mıydı bu sistem? (OEM olacaksa)

Yurt dışındaki araçlarda bildiğim kadarıyla vardı ama direk bilmiyorum bulabilirmiyim veya uyarmı bilmiyorum sizden yardım bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Furkan Kibar yazdı:

Yurt dışındaki araçlarda bildiğim kadarıyla vardı ama direk bilmiyorum bulabilirmiyim veya uyarmı bilmiyorum sizden yardım bekliyorum :)

MK2'de hayat, MK3 gibi basit ve rahat değil. Tak-aktif et olayı yeni nesilde yoğunlaştı. Bakmamız lazım dışarıya.

Bu arada anahtarsız giriş var evet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MK2 ile MK3 arasındayım bende 2,5 :D ama anahtarsız çalıştırma olup da anahtarsız giriş olmasını istemiyorum anahtar cepte kalsın artık eğer mümkünse yapmak isterim tabikide.. 

Furkan Kibar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Daha önce çok yapmış gibi, 'kolay' diyenlere gıcık olanlar? :) Asıl kolay kısım parçayı almak; paranın konuşması. Önce şunu bilmek lazım, mk2'de var mıydı bu sistem? (OEM olacaksa)

Evet parçalara sahip olduktan sonra kolay, bağlantı şemasıda var çünkü yapanlar var...

Tüm bunlar elde olunca kendin yapamasanda bir elektrikçi işi çözer.

Yani neden gıcık olduğunu anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Furkan Kibar yazdı:

Sadece kapı kolu temini ile hallolur mu ?

C-Max için ben kapıkolunu aldım, tesisatta cat5 internet kablosu kullandım. (8 mt 10 TL) 1 adet 7,5A sigorta ile keyless modüle bağlantıları yaparak Elm327 kablo ile aktif ettim, çalıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

C-Max için ben kapıkolunu aldım, tesisatta cat5 internet kablosu kullandım. (8 mt 10 TL) 1 adet 7,5A sigorta ile keyless modüle bağlantıları yaparak Elm327 kablo ile aktif ettim, çalıştı.

Anladım abicim teşekkür ediyorum bilgileriniz için bizim araçta anahtarsız çalıştırma modülünün yerini biliyormusunuz. Ben kendim yaparım işlemi kolay görünüyor. tek sorun parça temini gibi duruyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Furkan Kibar yazdı:

Anladım abicim teşekkür ediyorum bilgileriniz için bizim araçta anahtarsız çalıştırma modülünün yerini biliyormusunuz. Ben kendim yaparım işlemi kolay görünüyor. tek sorun parça temini gibi duruyor

F3 ve C-Maxlerde bagaj içi sol arka  çamurluk arkasında.

İlgili konuları incelersen daha fazla bilgi sahibi olursun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hızlıca baktığım kadarıyla, focus 2,5'larda anahtarsız giriş/çalıştırma ve anahtarsız çalıştırma modülleri için iki farklı kod tanımlanmış.

Eğer aracınızdaki modül kodu 8M5T-19G481-A? şeklinde ise olur gibi (tabi ELM Config programında bu şekilde bir ayar var mı bakmalı), ama 8M5T-19G481-B? şeklinde ise modül sadece anahtarsız çalıştırmaya uygun gibi görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Hızlıca baktığım kadarıyla, focus 2,5'larda anahtarsız giriş/çalıştırma ve anahtarsız çalıştırma modülleri için iki farklı kod tanımlanmış.

Eğer aracınızdaki modül kodu 8M5T-19G481-A? şeklinde ise olur gibi (tabi ELM Config programında bu şekilde bir ayar var mı bakmalı), ama 8M5T-19G481-B? şeklinde ise modül sadece anahtarsız çalıştırmaya uygun gibi görünüyor.

Teşekkür ederim hemen en kısa süre içerisinde bakım üzerinde yazana bakacağım şuanda modifiyeli kablom olmadığı için bilgisayardan bakamayacağım ama maalesef

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.