Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Benzinli 75000 Bakım

Celal Maraşlıoğlu

Önerilen Mesajlar

3 yetkili servis 1 özel servisden aldığım fiyatlar açıkcası çok ilginç 492-386-550 özel servis 250 aracım focus 2011 benzinli yapılan işlemlerinide sordum sadece 550 fiyat veren servis bujileride değişeceğini söyledi 75000 bakımı yaptıran varsa yakın zamanda yaptırdığınız fiyatı öğrenebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle başlığa '1.6' ibaresi eklenmiştir malum benzer aracın (donanım) 1.0 motorlu versiyonu da mevcut.

Hangi parçaların değişip değişmediği -kontrol edilmeksizin- aşağıdaki linkte yer almaktadır ama servis gerek gördüğü taktirde fazlasını size iletebilir.

http://www.focusclubtr.com/topic/4709-yeni-focus-bakım-süreleri-kapsamı-ve-işçilik-ücretleri/

Buji (45,000 km / 3 yıl, hangisi önce dolarsa) ve katlarında değiştirilmesi olağan ama dilerseniz erken de değişebilir zaten çok pahalı parça değil.

Garantiniz bittiyse özel servise gidin -kullanılan ürünleri kontrol etmeyi unutmadan- veya en ucuz yetkili servise.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar.aracımın 75bin bakımı için servisi aradım.Araç 2012 focus 1.6 ps.polen yaz başı değişti,bujiler 2 bakmdır değişiyo.motor içi de 2 bakımdır temizleniyo.

Yağ ,yağ filtresi ,hava filtresi,kartar tapa conta 507 tl.lifecard ile 430.

Uzatılmış garanti olmasa 150 liralık bakım.mobil 1 esp koyarım bir de.bu kadar da acımasız fiyatlama olmaz ya.250desinler,ona da tamam da.

Araç da 2buçuk 3 saat serviste kalacakmış.10 dklık iş.

Sami Altındağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ben de yeni fiyat almaya çalıştım (Standart yapılan iş için nasıl oluyor da net fiyat söyleyemiyorlar anlamadım.) 450-550 arası dediler. Aracın garantisi bitti zaten 550 tl vermek pek mantıklı gelmedi. Orjinal parçalar ile özel serviste yaptırcam 250 tl ye biter sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

02/10/2016 - 22:41 tarihinde, Sami Altındağ yazdı:

150 liralık bakım.mobil 1 esp koyarım bir de.

10 dklık iş.

200 Tl altına pek olmaz,

ortalama bir saat sürer, tabii utsa boşta ve sizi bekliyor ise,

Mobil 1 uygun yağ olmaz.

Yetkili servisler pahalı.

Doğru parça ve malzeme ile iyi bir ustanız varsa orada yaptırın. 

Belli ki şikayetler yetkili servislerin tavrını değiştirmeyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

cem abi ,uzatılmış garanti var,mecburen  gidiyorum.servise gittiğimde içim çok daha rahat ama fiyatlar biraz fazla abartılı sanki.yoksa memnunum servisimden.gerçi lpg li arabayı içeri bile almayın demişler ustalara arkanızda durmayız demişler ama :)

05.11.2016 - 12:57 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

200 Tl altına pek olmaz,

ortalama bir saat sürer, tabii utsa boşta ve sizi bekliyor ise,

Mobil 1 uygun yağ olmaz.

Yetkili servisler pahalı.

Doğru parça ve malzeme ile iyi bir ustanız varsa orada yaptırın. 

Belli ki şikayetler yetkili servislerin tavrını değiştirmeyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Servisteki arkadaşları ziyarete gittim. Öğle arasına çıkacaklardı. Ayak üstü 75 000 bakım geldiğini ilettim. Triger seti liste fiyatı 3600 + normal bakım 1500 civarı dendi. İndirimde olsa bu fiyatlar çok düşeceğini sanmıyorum. Benimaraç 73500 de daha var ama bu fiyatlar inanılmaz pahalı. Büyük ihtimal zamanı gelince dışarıda yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.