Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Geri Vites Ampul Değişimi

Abdullah N.

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...
07.10.2017 - 09:26 tarihinde, H. Cenk yazdı:

2 tane W16W yazan "geri vites  için" diye satılan T15 ampul sipariş ettim Aliden. 2 aya gelir sanırım. 

T15

Hayret 14 günde geldi mamuller. Şimdi bakalım ben takabilir miyim ?

IMAG0509.jpg

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz önce taktım. Gayet yanıyorlar. Yalnız bir şey söyliyeyim. Ikı tane el vidasi var onları sök farı çıkar diyorlar. O kadar kolay değil. Vidalar elle dönmüyor, çok sıkılar, ben pense kullandım. Bir de farın one uzanan cikintisinda bir yuvaya giren vida var .kimse bundan bahsetmemiştim  O engel oluyor dışa çekmek lazım. Acilanirsa far kırılır valla..

Araba hb. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Bagajın iç kısmındaki döşemesini Söküyoruz döşemenin altında stop lambalarının plastik civatalarinida sokuyoruz sonra stopların (solun solda ) (sağın sağda) tırnakları var esit şekilde kasmadan kendimize doğru çekiyoruz ve çıkarıyoruz ampulü çevirerek çıkarıyoruz ve yeni aldığımız t10 soketli yada direk t10( t15 ler daha iyi sonuç verir büyük kafalı  oldukları için ben bende t10 olduğu  için t10 kullandım  siz yeni alacaksan iz  t15 tipinde alın ) ampullerilde takiyoruz işlem tamam malzemeleri de yerlerine yaktıktan sonra ellerinize sağlıkimageproxy.php?img=&key=e35e4aacc1fefbb7

IMG_20180511_225510.jpg

IMG_20180509_200543.jpg

--18 dakika sonra eklendi--

Arkadaşlar

T10( Namı diğer dibsiz dikiz aynası sinyalleri iç aydınlatma geneli bu tiptir. )

T15 ( soket bağlantı boyutu T10 la aynı olup kafası biraz daha büyüktür eski lambayı sokunce daha iyi anlarsınız )

T20 ( bu tip ise kafa olarak T15 le aynı olup soket bağlantı yeri daha büyüktür. Bizim araçların geri vitesi ne takilmaz .)

Ayrıca arıza lambası devresine gerek yoktur bende düz t10 ve kartal gözü kesin birleşiminden kendim yaptım arıza lambası yanması söz konusu değil sadede gelecek olursak normal kalitede bir LED işinizi görecektir

Adem balcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Adem balcı yazdı:

Ayrıca arıza lambası devresine gerek yoktur bende düz t10 ve kartal gözü kesin birleşiminden kendim yaptım arıza lambası yanması söz konusu değil sadede gelecek olursak normal kalitede bir LED işinizi görecektir

Peki sinyal için olan ampullerde canbusa gerek var mı ? Bende canbussız amber renk LED ampuller var . Öyle yatıyorlar .. Stopları değişirken bu sinyalleri denemem lazımdı ama unuttum ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence sinyalleri değiştirmeyin o arıza verebilir yanı arıza dediğim aracın sinyal sistemi ampulü görmez yanıp yanıp söner çünkü halojen ampuller aslında + ve - ucu kısa devre eder ortaya ısı ısıdan gaz birleşimi ile  ışık elde edilir ancak LED ampullerde aslında bir diyot olduğundan tek taraflı elektrik geçirirler devreyi tamm lamaz kısacası kardeşim ampul yokmuş gibi hızlı hızlı yanıp söner 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.