Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Titanium Ses Sistemi önerisi

Aykut Bakır

Önerilen Mesajlar

Selamun aleyküm. 2009 Ford Focus Titanium X paket sahibiyim. Aracımda Sony ses sistemi mevcut sizler daha iyi bilirsiniz ama ben ekstra ses sistemi bağlatmayı düşünüyorum. Fakat aracımdaki hiçbir hoparlörü değiştirmek istemiyorum. Sadece ek olarak ''Roadstar rd-6050 4kanal 3000w amfi + Jbl cs-1214 1000w bass kabin + arka pandizota 2 adet Jbl gto938 600w(100rms) hoparlör ve orjinal teyp üzerine deck amfi çevirici almayı planlıyorum. Ekipmanlarda oldukça kaliteli markaları tercih edeceğim.

Diyeceğim o ki;

1- Orjinal teybe kaliteli bir çevirici sorun çıkartır mı ?

2- Sizlerin tavsiye edeceği marka veya ürünler var mı ?

3- Bağlatacağım sistem 4 kapıdaki orjinal hoparlöre zarar verir mi ? 

Tecrübeli arkadaşların cevabını bekliyorum. Hepinize teşekkür ederim. İyi forumlar..

Aykut Bakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Amfide Roadstar en son seçeneyin olsun.Alpine,Hertz,Focal,JBL,Audison,Pioneer, ve böyle gider :) yani demem oki daha kaliteli bilindik markalardan amfi kullan yoksa çok başın ağırır.Deck çeviricide Audison markası tek seçeneyin olsun!RCA kablolarıda aynı şekilde Audison.

Oval hoparlörler tarzım değildir buyüzden önermem,hele araç HB'ise apaçi modeline yavaşça kayarsın :) Sedanda altta metal gövde olduğunda nispeten daha başarılı olur.

önerim:Kapılardaki hoparlörleride değiştirmen yönünde,zira arkaya koyacağın Subwofer ve ovaller öndeki sesi bastıracaktır ve sonuç hüsran olur.

not:Deck çeviriciyi taktırdığın yerde dikkat et kesecekleri kabloları güzel izole etsinler(Piyasada Makaron tabir edilen bir malzeme var)onla izole etsinler mümkünse,yoksa onlar sıradan naylon izolirbant kullanır ve bu bant zamanla ısıdan felan açma yapar ve sorunlar başlar(kısa devre ihtimali)

--2 dakika sonra eklendi--
15 dakika önce, Zafer Özdemir yazdı:

Zaten iyi bir ses sistemi var üzerinde. Kapidaki Hoparlörler elbette sorun cikaracaktir

Üstad,konu baya eskiymiş :) bizde sazan gibi atladık valla,şimdi gördüm.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.