Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C-max Mi? Scenic Mi?

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar; 2013- 2014 model c-max yada scenic alma niyeti bulunmakta. bu araçlar içerisinde hangisini tavsiye ederseniz? dizel düşünülüyor, kalite, konfor ve motor açısından değerlendirebilirmisiniz. fiyatları hemen hemen aynı gibi, şekil olarak reno çok az önde ama diğer faktörleride düşünmek icab ediyor. sizce hangisi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konfor ve sağlamlık bakımından C-Max derim. (Aslında çok daha fazla faktörler var ama ?)

Scenic'in daha az yaktığı söylenir hep ama çokta kayda değer olacağını düşünmüyorum.

C-Max'te uzun vadede şikayet edilen trim sesi Scenicte daha fazla, buna şahit oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C max dururken Reno ya para vermek hemde aynı parayı vermek benim en son yapacağım şey.Ha Scenici 20bin tl aşağı veriyorlarsa alın.Reno ancak dacia ,citroen ,pejo ile karşılaştırır fordu kıyaslayacaksanız opel,vw, hyundai ,toyota ile kıyaslayın...Sizinki şuna benzemiş:Aynı paraya olsun var sayalım. Sıfır km bmw1 serisi mi alsam focus hb mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Reno ancak dacia

Subjektifliğin bu kadarı... Tamam Renault sizin için değersiz,kalitesiz,berbat bir marka olabilir ama eleştirininde dozu olmalı. Renault son zamanlarda çok güzel işler yapıyor, en basitinden kullandığınız Focus'un yıllardır dizel otomatiği yokken yerin dibine soktuğunuz marka dizel otomatiğiyle pek çok kullanıcıya araç sattı.

Mercedes ortaklığıyla motor üreticisi olarak ne kadar başarılı bulunduğunu kanıtladı.

F1'de 2 kez takımlar şampiyonluğu yaşadı.

IIHS testleri yokken EuroNcap'ten ilk 5 yıldız alabilen Laguna'yı üretti.

Ve şuan son model Megane,Talisman,Koleos ve Kadjar'la kusura bakmayın ama Ford'u hem tasarımsal hemde donanımsal anlamda geçti-geçecek bir marka. 

Dünya'nın en iyi otomobili kendi kullandığınızdır denir ama buda bir yere kadar hocam lütfen,sizler bari yapmayın böyle yorumlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

IIHS yıllardır var canım :D Reno o teste giremiyor malum ABD'de satılmadığı için.

Girse ne olacakki sanki sınıfta kalır.Örneğin fluance geçtiğimiz yıllarda 4 yıldız almıştı ncuptan yine önceki megane 3 yıldız almıştı daha sonra biraz akort çektiler :) 4yıldız alabilmişti...

--12 dakika sonra eklendi--
11 saat önce, Semih G. yazdı:

Subjektifliğin bu kadarı... Tamam Renault sizin için değersiz,kalitesiz,berbat bir marka olabilir ama eleştirininde dozu olmalı. Renault son zamanlarda çok güzel işler yapıyor, en basitinden kullandığınız Focus'un yıllardır dizel otomatiği yokken yerin dibine soktuğunuz marka dizel otomatiğiyle pek çok kullanıcıya araç sattı.

Mercedes ortaklığıyla motor üreticisi olarak ne kadar başarılı bulunduğunu kanıtladı.

F1'de 2 kez takımlar şampiyonluğu yaşadı.

IIHS testleri yokken EuroNcap'ten ilk 5 yıldız alabilen Laguna'yı üretti.

Ve şuan son model Megane,Talisman,Koleos ve Kadjar'la kusura bakmayın ama Ford'u hem tasarımsal hemde donanımsal anlamda geçti-geçecek bir marka. 

Dünya'nın en iyi otomobili kendi kullandığınızdır denir ama buda bir yere kadar hocam lütfen,sizler bari yapmayın böyle yorumlar.

Motorları güzel olabilir örneğin 1.6 dci 130ps motor üretti adamlar yalnız müşteride iş yok.Birgün Renault bayisine gittim adamlara dedim bu 130ps lik motorun satışı neden yok artık adamın dediği cevap :Bizim müşteri o çok yakar yok 2-3 bin tl fazla diye almıyor dedi...Dedim Reno müşterisi belli zaten araba konusunda zaten biraz bilgi sahibi olsa direk bu motoru tercih eder...Ha birde gitmişken megane,latutude ,clio incelemesi yaptık yani arabanın plastik kalitesi sıfır ,aracın içine binince o güzel sıfır araba kokusunu alamıyorsunuz.Mesela ford,opel,vw ,vs araca bindinizmiydi araba benim malzemem kaliteli diye bağırıyor hele dacia resmen beni almayın sakın ben kalitesiz malzemeden üretildim diyor...Birde acayip tasarımları ancak Reno, citroen,pejo gibi markalarda buluyoruz örneğin:Yeni megane ön far ve arka stopların tasarımı ancak reno da olur...O arka stopu niye o kadar uzatırsın kardeşim.Ön far neden öyle örneğin citroen picasso bu tasarımlara güzel örnek...Beraber gittiğimiz arkadaşta otomobil konusunda bir hayli bilgili arkadaş o da benle aynı şeyleri söyledi Reno ile ilgili...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Sen anlıyorsun bu işten kardeşim :)

Hayat dediğin risk analizi abi, çok kafa yormadım bu cevabı verirken, ben olsam naylon renaulta para vermektense gider c-max alır keyfimi sürerim dedim. 

Sanırım her neslini kullandım c-max'in, kısada, uzunda, yüklü yüksüz. Güzel aile arabası işte. Al bin doldur yakıtı bas gaza.

Tabi herkesin popisi farklı, saygı duyarız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Hayat dediğin risk analizi abi, çok kafa yormadım bu cevabı verirken, ben olsam naylon renaulta para vermektense gider c-max alır keyfimi sürerim dedim. 

Sanırım her neslini kullandım c-max'in, kısada, uzunda, yüklü yüksüz. Güzel aile arabası işte. Al bin doldur yakıtı bas gaza.

Tabi herkesin popisi farklı, saygı duyarız.

Tam bir aile arabası gerçekten...

Uzun yol kısa yol farketmiyor, keyifli bir araba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.