Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Tavsiyesi

Osman.Ünal

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Kısmet olursa 2009 Model Otomatik Focus Titanyum Paket alacağız. Araba 47.000 km'de ilk sahibinden sadece marşpiyellerinde ve tamponda sürtme boyası var. Hasar kaydı yok. Fiyat olarak 43 bin tl istiyor araç sahibi. Sizce bu fiyat nasıl? Birde bu arabayı alırken nelere dikkat etmeliyim kullanıcı olarak?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Osman.Ünal yazdı:

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Kısmet olursa 2009 Model Otomatik Focus Titanyum Paket alacağız. Araba 47.000 km'de ilk sahibinden sadece marşpiyellerinde ve tamponda sürtme boyası var. Hasar kaydı yok. Fiyat olarak 43 bin tl istiyor araç sahibi. Sizce bu fiyat nasıl? Birde bu arabayı alırken nelere dikkat etmeliyim kullanıcı olarak?

Fiyat konusunda biraz daha pazarlık yapılabilir diye düşünüyorum. Fakat içinize siniyorsa çok da yüksek olduğunu düşünmüyorum. Km. si de oldukça iyi. Bu km. de 7 yaşında bir araç bulmak çok zor. Oynanmış olması ihtimaline karşın şase numarasından tramer sisteminden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca o km. bir aracın özellikle direksiyon ve iç aksamında sık kullanılan malzemelerin çok yıpranmamış olması gerekir.

Araçla test sürüşü yapın. Özellikle vites geçişlerini hissettirip hissettirmediğini kontrol edin. (normal bir seyir esnasında 2750 dd. civarında vites değiştirmesi gerekir) Hatta rampa bir yer bulup dur kalk yaparak şanzımanın geri kaçırıp kaçırmadığına da bakın. Yolda ortalama hızda giderken (2500 devir civarındayken) aniden gazı tabana kadar kökleyin ve aracın 1-2 saniye sonra vereceği tepkiyi ölçün (yahi kick down yapacaksınız). Eğer devirmetre ok gibi 5-6 bin devire çıkıp araç sizi koltuğa yapıştırıyorsa normaldir. Aksi durumda sorun olabilir anlamına gelir. Bunun dışında aracın çalışmayan aksamı var mı yok mu kontrol etmek gerekir. Titanium paket özelliklerine göre karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bir soru; araçta lpg var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Fiyat pahalı...

2010 HB 42 binde olanını 40 bine haziranda sattım. 

Füme arka sol kapı ve çamurluk boyalı idi.

Ne zaman sattın alla alla :D 2 sene önceki şey.

Fiyat soranlara ithafen; burası galeri değil ki. Piyasayı alan ile satan belirler; ilanlara bakacaksınız bunların size benzerini bulacaksanız o civardan alışveriş yapıp önünüze bakacaksınız. Bu kadar.

--8 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Osman.Ünal yazdı:

Birde bu arabayı alırken nelere dikkat etmeliyim kullanıcı olarak?

https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#q=nelere+dikkat+etmeliyim+focusclubtr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ne zaman sattın alla alla :D 2 sene önceki şey.

Fiyat soranlara ithafen; burası galeri değil ki. Piyasayı alan ile satan belirler; ilanlara bakacaksınız bunların size benzerini bulacaksanız o civardan alışveriş yapıp önünüze bakacaksınız. Bu kadar.

--8 dakika sonra eklendi--

https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#q=nelere+dikkat+etmeliyim+focusclubtr

Ne 2 senesi yahu, öğretmen arkadaşın arabasını sattım, ilk sahibi.

Ayrıca evet burası galeri değil, fikir sorulmuş bende bana göre pahalı olduğunu belirtmişim. Alıp almaması ile ilgili yorum yapmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ne 2 senesi yahu, öğretmen arkadaşın arabasını sattım, ilk sahibi.

Ayrıca evet burası galeri değil, fikir sorulmuş bende bana göre pahalı olduğunu belirtmişim. Alıp almaması ile ilgili yorum yapmadım.

Saaaaa mı dedik alla alla neyi alınıyorsun :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Fiyat konusunda biraz daha pazarlık yapılabilir diye düşünüyorum. Fakat içinize siniyorsa çok da yüksek olduğunu düşünmüyorum. Km. si de oldukça iyi. Bu km. de 7 yaşında bir araç bulmak çok zor. Oynanmış olması ihtimaline karşın şase numarasından tramer sisteminden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca o km. bir aracın özellikle direksiyon ve iç aksamında sık kullanılan malzemelerin çok yıpranmamış olması gerekir.

Araçla test sürüşü yapın. Özellikle vites geçişlerini hissettirip hissettirmediğini kontrol edin. (normal bir seyir esnasında 2750 dd. civarında vites değiştirmesi gerekir) Hatta rampa bir yer bulup dur kalk yaparak şanzımanın geri kaçırıp kaçırmadığına da bakın. Yolda ortalama hızda giderken (2500 devir civarındayken) aniden gazı tabana kadar kökleyin ve aracın 1-2 saniye sonra vereceği tepkiyi ölçün (yahi kick down yapacaksınız). Eğer devirmetre ok gibi 5-6 bin devire çıkıp araç sizi koltuğa yapıştırıyorsa normaldir. Aksi durumda sorun olabilir anlamına gelir. Bunun dışında aracın çalışmayan aksamı var mı yok mu kontrol etmek gerekir. Titanium paket özelliklerine göre karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bir soru; araçta lpg var mı? 

Hocam cevabınız için teşekkür ederim.Araçta lpg yok.Ama alınca taktirmayi planliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Osman.Ünal yazdı:

Hocam cevabınız için teşekkür ederim.Araçta lpg yok.Ama alınca taktirmayi planliyoruz.

Taktırmak size kalmış. Pek tavsiye edilecek bir şey değil ama alacağınızın aracın yakıt tüketimi düşünüldüğünde taktırmak zorunda kalabilir siniz. Eğer taktırırsanız da çok iyi bir işçilik yapan yere verin işi. Aksi taktirde ciddi sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Unutmayın lpg de marka kadar, hatta markadan da önemli işçilik kalitesidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.