Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Volkswagen - Yorgunluk Tespit

Semih O.

Önerilen Mesajlar

• 2 yıl sonra...

Burayı hortlatayım. Bu zımbırtının nasıl çalıştığını çözen var mı? Ankaradan İzmire giderken hiç ses çıkartmadı. İzmirden Ankaraya giderken daha Uşağa gelmeden kısa aralıklarla iki kere mola ver dedi. Afyonda 3 dk durup devam ettim başka ses çıkartmadı. Aralıkta Golfle İzmir Ankara yapmıştım o da iki kere uyarmıştı, hatta yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanki aynı yerlerde uyardı? @Mert Yürüyen @Bekir B.

--5 dakika sonra eklendi--

edit "-iki kere yoruldun mola ver dedi, ilki 300 km civarlarındaydı ikincisi 30 km kadar sonra geldi, Baktı sallamıyorum bir daha ses çıkartmadı" demişim o kadarda aynı yer değilmiş, ama o da arka arkaya.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçek bir stres kaynağı bu uyarı ?

Ben bir iki kereden sonra kapatmıştım, çünkü sanki kendimi hastaymışım gibi hissettiriyordu :)

Sürüş süresi bir etken, belli bir süreden sonra sinyal veriyor. Ayrıca direksiyon hareketleri ve frenleme hareketlerin esas parametreler olabilir. Direksiyonu fazla oynatmak, frene sert basmak vs. gibi...

Sonuç: kapat gitsin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teorik olarak uzun yolda belli bir süreden sonra bizim hissetmediğimiz minik düzeltme hareketlerimizin sıklığının azalıp açılarının büyümesinden çıkarıyor yorgunluğu. İyi bir sistemdir, durun bir kahve için devam edin ne olacak ? Bizde yok bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Semih O. yazdı:

Heh beklenen cevap da geldi. Şuursuz seni. ?

Sağol canım ?

--0 dakika sonra eklendi--
46 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Teorik olarak uzun yolda belli bir süreden sonra bizim hissetmediğimiz minik düzeltme hareketlerimizin sıklığının azalıp açılarının büyümesinden çıkarıyor yorgunluğu. İyi bir sistemdir, durun bir kahve için devam edin ne olacak ? Bizde yok bile.

Kahveyide ısmarlasaydı iyiydi be abi ?

• Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Bekir B. yazdı:

Zaman ve sensörden bahsediliyor, Ozan 

ama mantığını çözen yok galiba abi.

5 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Gerçek bir stres kaynağı bu uyarı ?

Ben bir iki kereden sonra kapatmıştım, çünkü sanki kendimi hastaymışım gibi hissettiriyordu :)

Sürüş süresi bir etken, belli bir süreden sonra sinyal veriyor. Ayrıca direksiyon hareketleri ve frenleme hareketlerin esas parametreler olabilir. Direksiyonu fazla oynatmak, frene sert basmak vs. gibi...

Sonuç: kapat gitsin...

düzgün kullansan da uyarı verdiği süreye dair bir tahminin var mı? yada öyle bir şey var mı acaba.

ankara-izmiri 2,5+3 (taş çatlasın 15dk durmuşumdur) olarak yaptım ses çıkartmadı.

benim garibime giden 2 seferde de arka arkaya uyarı verip bir daha ses çıkartmaması.

zaten onun uyarılarını sallamadığım için kapatmadım, tam olarak nasıl çalıştığını çözene kadar kapatmam sanırım ? 

5 saat önce, Serdar yaman yazdı:

Şuursuzca kullanınca uyarı veriyor bi halta yaradığı yok ?

Bide onu deniyim ? 

4 saat önce, H. Cenk yazdı:

işte garip olan uyarı verip sonra susması yani 5 saat 15 dk süren yolculukta 2 saat ve 2 saat 15dk sonra uyarı verip bir daha vermemesi saçma geliyor.

Peki ilk uyarının geldiği minimum ve maximum süreleriniz ne kadar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.09.2018 - 14:37 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Peki ilk uyarının geldiği minimum ve maximum süreleriniz ne kadar?

Minimum 1.5 saat, maksimum 4 saat benim. 

Dikkat ettiğim bir nokta var bizim araçta. Amasya- Sivas (210 km) arasında seyahat ederken nasıl kullanırsam kullanıyım hep aynı yerler de uyarı veriyor aşağı yukarı. Amasya-İstanbul (650 km) arasında neredeyse hiç uyarı vermiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.