Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otorapor Deneyimi

Volkan Ö.

Önerilen Mesajlar

Arabam.com sitesinde ilan verene kampanya olarak Otorapor'dan ücretsiz ekspertiz veriyorlardı. İlanı verirken direk randevumu olusturdum. Evime çok yakin kurtköy'deki Otorapor bayisinde vardım.

İbrahim isminde bir arkadaş karşıladı. Sohbet kahve derken kısa surede raporumu verdiler.

Ücretsiz olduğu için hani kampanya diye pek ilgilenmezler falan dedim ama baya ilgilendiler.

Arabayı satmadan edp et raporunu almış oldum. Değişik paketleri varmış.

Sonuçta araç değerle site yapsa harika olur. Tekrar araç alımında kullanırmıyım.

Evet kullanırım.Satarken kullanırmıyım. Evet mantıklı gözüküyor. Bur suru soru sorulmasından ise ahanda raporu derim :)

2c125dad4b8b5b3355f6187c2d2eaa47.jpg

KRT167.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Raporu parayı ben ödemedigim için bana direk vermediler. Sitesine yukluyorlarmiş.

E doğru çıktı mı rapor bilgi versene mübarek ?

--0 dakika sonra eklendi--

Sitesine mi girelim illaki :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ucuz etin yahnisi...

Boya ölçümü dışında gözle her yeri kontrol et, bilgisayardan kısa bir plaka araştırması yap bilmemkaç sayfa rapor diye ver.

Toplasan yarım sayfayı geçmeyecek hemen her yerde edinilebilecek bilgi var raporda.

Ben alıcı olup bu rapora baksam tedirgin olurum.

Para verilmediği için zarar yok ama özetle kaza yapmış sorun çıkarabilecek bir araba denilmiş. 

Çok mu menfiyim? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Para vermediğim için ben çok dert etmedim. Para versem itiraz edeceğim kısımlar olurdu.
Evet sağ sol çamurluk ve kaput işlemi doğru. Geriye kalani interneti olan heryer çıkarabiliyor. Motor için ortayı standart işaretliyorlar diye düşündüm. Öyle orada akan kopan bisey varsa rapora yazıyorlar.

Ucuz etin yahnisi...

Boya ölçümü dışında gözle her yeri kontrol et, bilgisayardan kısa bir plaka araştırması yap bilmemkaç sayfa rapor diye ver.

Toplasan yarım sayfayı geçmeyecek hemen her yerde edinilebilecek bilgi var raporda.

Ben alıcı olup bu rapora baksam tedirgin olurum.

Para verilmediği için zarar yok ama özetle kaza yapmış sorun çıkarabilecek bir araba denilmiş. 

Çok mu menfiyim? 

Raporu göstermiyim satarken [emoji5]
Yok kazalarını ve durumunu zaten belirtiyorum. Motor kısmına ben simdi taktim. Risk almamak için orta yazıyor olabilirler. Arabanın motorunda ne olacak. Daha 30000'de.
Aslında deney aracı olarak kullanıp beleş kampanyası olan bir yer daha bulayım.
Bakalım onlar ne diyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazen yolda çevirip anket yapmak istiyorlar cevaplarda genelde 3 şık oluyor. Evet Kısmen Hayır. Soruları hiç okumam hepsine kısmeni işaretler geçerim. Bu rapor da o hesap sizin arabaya ben baksam ben de aynı raporu verirdim [emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Otorapor İstanbul/Bostancı şubesinde deneyimim oldu.

Şöyle ki; satmak için ilana koyduğum aracı, alıcı arkadaş Otorapor'a götürdü, en üst paketi aldı ve detaylı expertiz yaptırdı.

80 dakika kadar incelendi araç, alıcı arkadaşa durumu aktarıldı.

Aracın durumunu anlatacak olan Otorapor çalışanına, alıcı arkada 'aracın durumu nasıl' dedi ve otorapor çalışanı sırıttı, ilk olarak burdan kıl kaptım zaten.

4 amortisör patlak(amortisör test cihazında kötü performans göstermiş), arka salıncaklar sökülüp takılmış, 6 parça boya + 1 parça değişen var, turbo hortumunda ve turbo hattında terleme var, ön lastiklerin markası ile arka lastikleri imalat tarihleri aynı değil, ön salıncak lastikleri eskimiş, araca ses izolasyonu yapılmış, koltuk döşemesindeki iplik kaçmış  vs vs.. uzun uzuna anlattı.

Ben alıcı arkadaşa 5 parça boya + 1 parça değişeni söylemiştim fakat ilave bir parçayı bende yeni öğrenmiştim. Expertiz raporundaki boyalı olarak işaretledikleri parçalara baktım, 5 parça boya işaretlemişler.

Otorapor sorumlusuna itiraz ettim ' raporda 5 parça boya işaretlemişsiniz diye', yine sırıtarak kağıdı eline aldı, ' yanlış işaretlemişlerdir' dedi.

İçeri gitti, tekrardan boya cihazını aldı baktı falan , mikron kalınlığı normal gelmesine rağmen 6. parçaya da boyalı dedi.

' nasıl olur, boya mikronu normal çıkıyor' dediğimde ise ' kazımışlardır, öyle boyamışlardır' dedi :)

Çıktık Otorapordan , alıcı arkadaş ile aracın masraflarını çıkartmak için Kartal oto sanayiye gittik. Kartal oto sanayi hazırlanan rapora göre aracı tekrar incelettik.

Ordaki tamirci;

1)Turbo hortum aksamındaki terleme normal, CAYC tipi(Volkswagen 1.6 Dizel) motorların hepsinde 30-40.000 km'den sonra oluşuyor, bunda az bile var dedi.

2)Salıncak lastiklerinin eskimesiyle ilgili , lastiklerde kopma-derin çatlak yok, ses yapınca değişirsiniz, şimdi değişmenin anlamı yok dedi.

3) Arka salıncaklar sökülmüşse ne olmuş, şu anda yamuk mu cıvatası mı orijinal değil  bakarız dedi. :)

4)Amortisörler değişecekse 4 amortisör 1250 TL'ye çıkar dedi.

Ordan çıktık, boyacıya gittik. Boyası kazınıp, tekrar boyanan parçada işlem yok, fabrikasyon boya var dedi.

Amortisör masrafını düşeceğim dedim, alıcı arkadaş midem bulandı , vazgeçtim dedi, o anlık sinir, yorgunluk ve basiretimin bağlanmasıyla beraber expertiz parasını verdim gitti.

Araca bindiğim ve satılık olduğu için amortisörlerin bozuk olması kafama takıldı.

Akabinde bir gün sonra Ümraniye Sanayideki amortisör tamircisine gittim, yol testi yaptık, amortisörleri inceledi, sorun yok dedi.

Yetkili servis Özön Otodan randevu aldım amortisör ve ön takım ile ilgili. Aynı şekilde yol testi yaptı, amortisörlerdeki yağ kaçağı var mı yok mu diye baktı.

Turbo hortumlarını inceledi, salıncak lastiklerine baktı.

Turbo terlemesi normal ,amortisörlerde sorun yok, salıncak lastikleri ve burçları iyi durumda boşluk gözlenmedi dedi.

Akabinde vermiş olduğum 350 TL expertiz parası ve yetkili servis raporuyla beraber Otorapor Bostancı şubesine gittim, beni iyice dinlediler , yetkili servis iş emrinin fotokopisini çektiler, haber vereceğiz dediler.

Haber gelmedi, sikayetvar.com sitesi üstünden şikayette bulundum, uzun bir cevap yazdılar.

Satıcıların çoğu bizi sevmez tarafsız olduğumuz için, yetkili servislerde amortisör test cihazı yok, yetkili servislerle ilgili yüzlerce şikayet var, biz profesyoneliz, sıfır arabadaki eksiklikleri bile buluyoruz, şöyleyiz böyleyiz yazdılar.

Expertize verdiğimiz 350 TL expertiz parasını haram ettim, ne kadar geçerlidir bilemiyorum :)

Akabinde başka bir arkadaş araca talip oldu, Ümraniye'de expertiz yaptırdı, amortisörler yine cihazla test edildi ve sorun görülmedi, dediğim gibi 5 parça boya+ 1 parça değişen çıktı, aracı aynı gün aldı gitti.

2 ay kadar önce aradı, çok iyi bakmışsın dedi, teyp kodu nerde diye sordu ve kapattı :) 

Kısacası;

Otorapor Bostancı şubesi alıcı kişinin midesini bulandırdı; arka salıncak sökülüp takılmışsa sanane , şu andaki durumu ne onu söyle değil mi?

Lastiklerin ebatları farklı olsa anlarım, diş derinlikleri farklı olsa anlarım, tarihleri farklı diye yazmışsın, neyi etkiliyor ?

Amortisörler için yetkili servis sağlam diyor, amortisörcü sağlam diyor, başka bir expertiz firması makine ile test yapıp sağlam diyor , sen neye göre bozuk diyorsun?

Hortumdaki yağ terlemesini neden sorun gibi anlatıyorsun?

Boyasız parçaya boyalı diyorsun, itiraz ediyorum, boya kazınmış tekrar boyanmış diyorsun.

O günden sonra ne araç alırken nede satarken Otorapor'a gitmedim, gitmemde.

Ve birçok kişi ile davalıkmış Otoraporla duyduğuma göre. Hem alıcılar hemde satıcılar şikayetçi.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Çağlar Kasımoğlu yazdı:

expertiz parasını verdim gitti.

olur öyle şeyler bazen neden verdiğimizi bile unutuyoruz.

Büyük geçmiş olsun. oto rapor bugünlerde heryerde reklam veriyordu, demek boşuna değilmiş.

saklamaya çalıştıkları acı gerçekler varmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

46 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

olur öyle şeyler bazen neden verdiğimizi bile unutuyoruz.

Büyük geçmiş olsun. oto rapor bugünlerde heryerde reklam veriyordu, demek boşuna değilmiş.

saklamaya çalıştıkları acı gerçekler varmış

İşin tezat yanı yanlış-eksik-fazla  verdikleri bilgiler yüzünden büyük ticaretler sekteye uğruyor, yaşattığı kayıpların bedelleri çok fazla.

Ayakkabı aldım, yırtıldı, garantiye girmedi gibi bir şey değil bu, bu yüzden tüm olayları geçiştiriyorlar, kabullenmiyorlar asla.

Kabullenseler ve tazminat ödemeye mahkum olsalar ödeyecekleri bedeller çok yüksek olur.

Umarım beter olurlar, özellikle Bostancı şubesindeki sırıtan, kafasından şapkayı çıkartmayan sakallı şahıs :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.