Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ayak Altı Aydınlatma Yaptırdım.

Önerilen Mesajlar

26 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

Ya da şu şekilde yaparsın. Tavan aydınlatmaya bağlatırsan kapılar açıldığında, arabayı ilk açtığında yanar. Sürekli yanmaz.. Ben bu şekişde yaptım.

Orjinalinde nasil peki ben gece surekli yaniyor biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
Ayak aydınlatmayı yaparken, enerjinin Artı ucunu Tavan aydınlatmasının sigortasından alsak yine tavan aydınlatması gibi gecikmeli söner mi.

Sönmez abi. Tavan aydınlatmadan çekmek lazim hattı. 1 ve 3 numaralı pinlerden hat çekilmesi gerekli.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ozan Kar yazdı:

tavana bcmden gitmiyor mu? Yerine bakıp bcmden alsanıza direk, boşuna tekrar yukardan indirmeye gerek yok.

Biz tavana giden degilde, ayak aydinlatmaya giden Bcm uzerinde orj sistemde giden sokete baktik, direk oradan alip orj gibi calissin diye, fakat orj aracya olan bi soket benim aracta hic yoktu, bcm den tavana bagladik begenmedik sonra kontaga bagladik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19.11.2016 - 08:02 tarihinde, Tuncay A. yazdı:

Biz tavana giden degilde, ayak aydinlatmaya giden Bcm uzerinde orj sistemde giden sokete baktik, direk oradan alip orj gibi calissin diye, fakat orj aracya olan bi soket benim aracta hic yoktu, bcm den tavana bagladik begenmedik sonra kontaga bagladik.

kontağa nasıl bağlattınız acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.11.2016 - 12:19 tarihinde, Osman Türkol yazdı:

bunlarda benim aydınlatmalar

IMG_5446[1].JPG

IMG_5452[1].JPG

Abi senin aydınlatmaları çok beğendim bende yapıcam en kısa zamanda :) kullandıpın malzemeleri yazar mısın ? Tavan aydınlatmasından memnunum ama ayak ve kontak aydınlatması şart. Hatta ip neon alıp abartmamak şartıyla güzel bi ambians yapmayı düşünüyorum

Ercan Gülmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar,Ayak altı aydınlatmalarımı otomatik yaptım.Peki nasıl yaptım. Aliexpresten  ldr li gece gündüz ışık sensörü aldım.Kabloyu yolcu bölmesinde ki 85 nolu (klima olan sigortadan artı ucu şase yi de oradaki bir civata dan aldım ve sistemi kurdum.Gece otomatik olarak karanlıkta ayak altı lambalarım otomatik yanıyor.fotolarda ki aynısını sigortaların oraya kurdum.Bu devreden iki adet aldım bu fotolardaki sizin için demo olarak kurdum.Gece fotoyu çekip atarım. Aldığım ürünün linki merak eden olursa

https://tr.aliexpress.com/item/12V-Car-Light-Control-Switch-Photoresistor-Relay-Module-Light-Detection-Sensor/32722965560.html?spm=2114.13010608.0.0.5a46i1

IMG_5954[1].JPG

IMG_5953[1].JPG

Osman Türkol tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.