Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lastik Basınç Sensörü Hatası

Hasan akgun

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
Run-flat lastikler için özel bir jant türü yok, herkes alıp kullanabilir. 

Basınç kaybetse bile yola devam etmenizi sağlar, belirli hızda ve belirli bir mesafe boyunca, sürüşe devam edersin. O kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Run flat için üretilmiş jant olduğu bilgisi için paylaştım, ( şart olduğu için değil ) fark da jant yanakları güçlendirilmiş hava kaybı olan lastik jantan daha kolay ayrılmasın diye imiş,
Neyse oyalama beni zaten işler yetişmiyor,:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Aracımı aldığımdan beri yazlık - kışlık lastik değişimlerini hep aynı yerde, aynı ustalara yaptırıyorum. İlk defa değişim yaptıracağım zaman, ustalara lastiklerde basınç sensörü olduğunu söylemiştim, onlar da bu konuda hassas olduklarını ve dikkatli davrandıklarını söylemişlerdi.

Şu ana kadar değişimlerde sorun da yaşamadım. En son, mart ayı başında yazlık lastikleri taktırdım. Bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamamıştım. Bugün 130 - 140 km /h hızla uzun yoldan gelirken, "lastik basınç sensörü arızası" uyarısı aldım. Lastik havalarını 36 basmıştım. Kontrol ettiğimde iki lastik 37 olmuştu. Sürekli çok hızlı gittiğim için lastikler ısındı ve basınç arttı diye düşündüm. Hepsini 35'e düşürdüm. Yola çıkıp, lastik kontolünü kalibre ederek uyarıyı sildim. Ancak uyarı tekrar çıkıyor.

Yolda bir iki defa köprü geçişlerinde aracı köprü bağlantı noktalarından hızımı kesemeden geçirdim. Bundan dolayı sensörler bir zarar görmüş olabilir mi? Ya da, ustalar bu sefer sensöre zarar vermiş olabilirler mi? Verdilerse, bu kadar zaman sorun çıkmadan kullanmış olmamam lazım diye düşünüyorum.

Servise gideceğim tabi ama önce, sizlere ne gibi bir problem olabilir diye bir sormak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Merhaba,

Aracımı aldığımdan beri yazlık - kışlık lastik değişimlerini hep aynı yerde, aynı ustalara yaptırıyorum. İlk defa değişim yaptıracağım zaman, ustalara lastiklerde basınç sensörü olduğunu söylemiştim, onlar da bu konuda hassas olduklarını ve dikkatli davrandıklarını söylemişlerdi.

Şu ana kadar değişimlerde sorun da yaşamadım. En son, mart ayı başında yazlık lastikleri taktırdım. Bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamamıştım. Bugün 130 - 140 km /h hızla uzun yoldan gelirken, "lastik basınç sensörü arızası" uyarısı aldım. Lastik havalarını 36 basmıştım. Kontrol ettiğimde iki lastik 37 olmuştu. Sürekli çok hızlı gittiğim için lastikler ısındı ve basınç arttı diye düşündüm. Hepsini 35'e düşürdüm. Yola çıkıp, lastik kontolünü kalibre ederek uyarıyı sildim. Ancak uyarı tekrar çıkıyor.

Yolda bir iki defa köprü geçişlerinde aracı köprü bağlantı noktalarından hızımı kesemeden geçirdim. Bundan dolayı sensörler bir zarar görmüş olabilir mi? Ya da, ustalar bu sefer sensöre zarar vermiş olabilirler mi? Verdilerse, bu kadar zaman sorun çıkmadan kullanmış olmamam lazım diye düşünüyorum.

Servise gideceğim tabi ama önce, sizlere ne gibi bir problem olabilir diye bir sormak istedim.

Vida çivi girmiştir abi 4 lastiğin havasını aynı bastır takip et uyarı verdiği zaman hanginin basınç düşük fordun allah cezasını versin bu arada edgede ekranda kaç bar var hangi tekerde gösteryo mondide yok [emoji35][emoji35]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Serdar yaman yazdı:

Vida çivi girmiştir abi 4 lastiğin havasını aynı bastır takip et uyarı verdiği zaman hanginin basınç düşük fordun allah cezasını versin bu arada edgede ekranda kaç bar var hangi tekerde gösteryo mondide yok emoji35.pngemoji35.png

Taş mı yesin ford :P Basınç sensörü arızası demiş ama, düşük basınç dememiş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Serdar yaman yazdı:

Vida çivi girmiştir abi 4 lastiğin havasını aynı bastır takip et uyarı verdiği zaman hanginin basınç düşük fordun allah cezasını versin bu arada edgede ekranda kaç bar var hangi tekerde gösteryo mondide yok emoji35.pngemoji35.png

150 km kadar takip ettim, hiç basınç düşmedi, iki defa kontol ettim, ikisinde de yüksek çıktı düşürdüm valla Serdar Bey. Bu sensörlerden verileri zaten okuyor, ekrana yansıtması basit yazılımsal bir iş, bunu neden yapmamışlar anlamak zor, halbuki oldukça faydalı bir veri.

Volkan G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

150 km kadar takip ettim, hiç basınç düşmedi, iki defa kontol ettim, ikisinde de yüksek çıktı düşürdüm valla Serdar Bey. Bu sensörlerden verileri zaten okuyor, ekrana yansıtması basit yazılımsal bir iş, bunu neden yapmamışlar anlamak zor, halbuki oldukça faydalı bir veri.

Aracı sizden başka kullanan var mi?
Sanki biri hava basıyor gibi geldi.
Basınç artar mi? Mantıksız
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lastikçilerdeki sayaçtan dolayı oluyor maslesef bir lastikçide 34 bastığım hava dijital göstegesi olan lastikçide 39 çıktı benimkiler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Volkan Ö. yazdı:

Aracı benden başka kullanan olmadı Volkan Bey. Lastik içindeki hava bir şekilde ısınırsa basıncı artar diye düşünüyorum, hani yüksek süratte, sıcak asfaltta uzun süre kullanmak gibi... Ankara'dan yola çıktığımda -3 derece idi, yolda dönerken 12 dereceye kadar arttığını görmüştüm sıcaklığın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.