Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 iç Aksamda Deformasyon Sorunları

Hakan Yüce

Soru

Merhaba Sevgili Focus severler.

2008 yılında focus II ile Ford dünyasına adım attım. Menuniyetten dolayı 2013 F III 'e  ile yola devam dedik. Aracın İlk sahibiyim.

Yaklaşık 3 yıldır sorun yaşamadım. Geçen ay klima kontrol ünitesinin bulunduğu alanda (Resimde net görülecektir.) deformasyon dikkatimi çekti.

Garanti içerisinde aracımı yetkili servise gönderdim. 15 gün kadar sonra değim olamayacağı söylendi. Deformasyon sebebini sorduğumda .

Islak mendil veya yıkama esnasında silinen kimyasaldan olabileceği değim yapılamacağı belirtildi. 

Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Ne tavsiye edersiniz ? Hukuki yönden hak aranabilir ama zaman olarak çok müsait değilim.

IMG_0249[1].JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Bursa da oturuyorum. Sıcak bir bölgede tatile gittiğimde fark ettim . Kaplama kabarmıştı. Parmak ucuyla yapıştırayım derken o hale geldi.

Kesinlikle sert bir cisimle çizme söz konusu değil. Servisteki yetkilde güneşten olmuş olabilir vs. demişti. Grantinin verdiği cevap kimyasal teması. 97 den itibaren kendime ait aracım var çok çeşitli marka araç kullandım. Hiç böyle bir durum ile karşılaşmadım. Her ne ile temas etmiş olursa olsun bu malzemenenin dayanıklı olması gerektiğini düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar, Bizde de iki adet focus var. Öyle bir durumla karşılaşmadık henüz. Sıcak soğuk dengesiyle alakalı olabilir diye aklıma geliyor.?? Yaşadığınız yer aşırı yüksek ve aşırı düşük sıcaklık derecelerini görüyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Hakan Yüce yazdı:

Bursa da oturuyorum. Sıcak bir bölgede tatile gittiğimde fark ettim . Kaplama kabarmıştı. Parmak ucuyla yapıştırayım derken o hale geldi.

Kesinlikle sert bir cisimle çizme söz konusu değil. Servisteki yetkilde güneşten olmuş olabilir vs. demişti. Grantinin verdiği cevap kimyasal teması. 97 den itibaren kendime ait aracım var çok çeşitli marka araç kullandım. Hiç böyle bir durum ile karşılaşmadım. Her ne ile temas etmiş olursa olsun bu malzemenenin dayanıklı olması gerektiğini düşünüyorum. 

Sonuna kadar haklısınız. İdeal iklim şartlarında böyle bir durumun olması malzeme kalitesi ile bağdaştırılabilir.Diğer üstadların da görüşünü beyan etmesi önemli. Bu durumla karşılaşan çözümünü bulmuş olan olabilir. İyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Hakan Yüce yazdı:

Bunlar boyalı parçalar. Maalesef piyasadaki temizleyicilerin hepsi bu malzemelere uygun değil. Temizlik malzemelerinin içindeki çözücü kimyasallar, bu tür parçaların kaplamasını aşındırıp, zamanla dökülmesine neden olabiliyor. O nedenle, çok gerekmedikçe içeriyi nemli bez haricinde hiç bir şeyle silmeyin. Leke falan olursa da, ancak sonax vb bu işte uzmanlaşmış güvenilir marka ürünler kullanılmalı. O ürünleri kullanırken bile dikkat etmek gerekir, her parçanın malzemesi ayrı.

Sizin durumunuzda itiraz hakkı var diye biliyorum. Eğer siz bu tür malzemeler kullanılmadığına eminseniz, otosana itiraz edip, konunun tekrardan incelenmesini sağlayabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bende boyalı olduğunu düşünüyordum ama boya değil gördüğüm kadarıyla siyah malzeme üzerine gri kaplama. Çözüm önerileriniz memnuniyetle bekliyorum. Zira gözüme takıldıkça rahatsızlık veriyor.

Çözümü basit Garanti'den değişmiyorsa forum Sponsorumuz ER-OL Otomotivden temin edip degistireceksiniz .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.