Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ara Ara Gaz Kesme

Hasan oksuz

Soru

2010 1.6tdci 109 ps aracim  Sürüş halindeyken Gaza yüklenmeme rağmen araç gazı alıp kesiyor,bi gidiyor bi yavaşlıyor gazı tam almıyor tekliyor gibi. Bazen yüksek hız da bazen de düşük hızda oluyor. Sağa çekip kontağı kapatıp tekrar aracı çalıştırdığım zaman hiç bir problem yok.ve bunu surekli degil ayda 1 kere yaparsa yapiyor . Bugun bir kac usta ile konustum araci bilgisayara baglattim  kendi bilgisayari degil tabi hic bir sikinti  Gozukmedi . . Bir usta bana dediki yavas yavas partikulun tikaniyor bence uzun bir yol yap yuksek devirde ve mazot katkisi at partikul katkisi ve egsozun ici iyice yansin dedi tabi bu yolun 100 km gitmesi lazim dedi !!! Sizin gorusleriniz nedir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende de aynı sıkıntı vardı. 100 km uzun yol yapmak yada  Motorunu zorlamak onu temizlemez. Ki kaldıki ben hep uzun yol yapan birisiyim. Sadece geçici bir çözüm olur. Partikül filtresi temizliği yapılıyor. En sağlıklısı bu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hala bir cozum bulmus degiliz . Partikul sokulup temizlendi arac rahatladi ama sorun gitmedi . Aracin selenoid valfi degisti cozum olmadi aracin turbosu revizyondan gecti oda olmadi. Hala ayni sikinti mevcut . Arac kendini bilinmeyen bir sebepten dolayi korumaya aliyor ve kesiklik yapiyor herzaman degil . Nezaman yapacagisa belli degil .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Hasan oksuz yazdı:

Hala bir cozum bulmus degiliz . Partikul sokulup temizlendi arac rahatladi ama sorun gitmedi . Aracin selenoid valfi degisti cozum olmadi aracin turbosu revizyondan gecti oda olmadi. Hala ayni sikinti mevcut . Arac kendini bilinmeyen bir sebepten dolayi korumaya aliyor ve kesiklik yapiyor herzaman degil . Nezaman yapacagisa belli degil .

Hasan merhaba, 

yıllar önce böyle bir sorun yaşadım, motorun alt tarafında şanzımanın oralarda bir modül vb gibi birşeyi değiştirdi usta araba normale döndü. Araç 07 dizel mk2 109 focusdu.

Servis Anadolu yakasında, istersen bilgilerini veririm...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hasan merhaba, 

yıllar önce böyle bir sorun yaşadım, motorun alt tarafında şanzımanın oralarda bir modül vb gibi birşeyi değiştirdi usta araba normale döndü. Araç 07 dizel mk2 109 focusdu.

Servis Anadolu yakasında, istersen bilgilerini veririm...

Merhaba ! Suanda araba ile ilgilenen. Bir ustam var oda dusunceli cunku ariza belli degil hic bir kayit yok ortada ugrasiyoruz ama sizden gene o servisin iletisim bilgisini alabilirim . Bu hafta da sonuc cikmaz ise sizin ustaniza giderim . Ayni bilgileri verip insallah ordan sonuc aliriz simdiden tesekkurler....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bildigim bir yer ilk zamanlar gitmistim partikulden olabilecegini

soylemisti ve partikulu temizlettim araba rahatladi ama sorun gecmedi . Simdi biraz arastirdim sizin arac sanirsam 07 euro 3 - 10 model aasinda fark var . Biri euro 3 digeri euro 5 . ? Bilmiyorum bilmiyoriz !!! Bakalim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Hasan oksuz yazdı:

Bildigim bir yer ilk zamanlar gitmistim partikulden olabilecegini

soylemisti ve partikulu temizlettim araba rahatladi ama sorun gecmedi . Simdi biraz arastirdim sizin arac sanirsam 07 euro 3 - 10 model aasinda fark var . Biri euro 3 digeri euro 5 . ? Bilmiyorum bilmiyoriz !!! Bakalim

Bak bakalım, İnşallah çözülür diyelim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.