Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost'u Nasıl Bilirsiniz?

Taha Uzun

Önerilen Mesajlar

11.07.2019 - 09:59 tarihinde, Volkan Ö. yazdı:

Sanırım 1,0 meyletmey başladım. 

Güncel kulanıcı durumları nasıl

56000 km de olan tam otomatik araçda durum şu;

Yakıt tüketimi:

Genel tüketim ortalaması 7.4 lt

Şehir içi 8-9 lt

Şehir dışı 90-120 km/sa hızlarda 4.5-6.5 

Şanzıman: Soğuk havalarda sarsıntılı vites geçişi yapıyor. Tüm  araçlar için böyledir ama 1 ve 2 vites den ne kadar erken kurtarırsanız yakıt tüketimi acısından iyi oluyor. Limitör kullanmak aracın vitesleri erken değiştirmesine yardımcı oluyor. Ani hızlanmada şanzıman kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir gecikme var. Bence deneme sürüşü yapın  bu şanzımanla yaşarım derseniz alın. Diğer özellikleri zaten başlık altında anlatılmış.

Oldukca sessiz. Devirlendikçe sessizleşen  bir motor.

Ilk iki bakımını yetkili serviste yaptıkdan sonra sonraki bakımlarını 10000 km de bir özel serviste yaptırdım. Liquimoly 5w20 yağ suanda 275 tl. 3 adet orjinal bujisi internette 180 tl. civarinda. Sanziman yagi konusunda yetkili servisler ömürlük degismez diyorlar. Ancak farkli onay ve fiyatlar çıkarıyorlar. 7.8 lt yağ alıyor. Onay olarak Mercon LV (XT-10-QLV) WSS-M2C-938A, Mercon ULV (XT-12-QULV) WSS-M2C-949A olarak iki yag dan bahsediyorlar. Anlayacağınız servislerde sanziman yağı konusunda farklilik var. MeRcon ulv icin 3200+iscilik fiyati aldım,  mercon lv için 1800 gibi bir fiyat aldım. 

Otomatikde ısrarcı değilseniz manueli daha zevklidir diye tahmin ediyorum. Daha onceleri aldığım 109 luk dizelden sonra turbo  benzinli çok daha güzelmiş diyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13.07.2019 - 13:07 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

56000 km de olan tam otomatik araçda durum şu;

Yakıt tüketimi:

Genel tüketim ortalaması 7.4 lt

Şehir içi 8-9 lt

Şehir dışı 90-120 km/sa hızlarda 4.5-6.5 

Şanzıman: Soğuk havalarda sarsıntılı vites geçişi yapıyor. Tüm  araçlar için böyledir ama 1 ve 2 vites den ne kadar erken kurtarırsanız yakıt tüketimi acısından iyi oluyor. Limitör kullanmak aracın vitesleri erken değiştirmesine yardımcı oluyor. Ani hızlanmada şanzıman kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir gecikme var. Bence deneme sürüşü yapın  bu şanzımanla yaşarım derseniz alın. Diğer özellikleri zaten başlık altında anlatılmış.

Oldukca sessiz. Devirlendikçe sessizleşen  bir motor.

Ilk iki bakımını yetkili serviste yaptıkdan sonra sonraki bakımlarını 10000 km de bir özel serviste yaptırdım. Liquimoly 5w20 yağ suanda 275 tl. 3 adet orjinal bujisi internette 180 tl. civarinda. Sanziman yagi konusunda yetkili servisler ömürlük degismez diyorlar. Ancak farkli onay ve fiyatlar çıkarıyorlar. 7.8 lt yağ alıyor. Onay olarak Mercon LV (XT-10-QLV) WSS-M2C-938A, Mercon ULV (XT-12-QULV) WSS-M2C-949A olarak iki yag dan bahsediyorlar. Anlayacağınız servislerde sanziman yağı konusunda farklilik var. MeRcon ulv icin 3200+iscilik fiyati aldım,  mercon lv için 1800 gibi bir fiyat aldım. 

Otomatikde ısrarcı değilseniz manueli daha zevklidir diye tahmin ediyorum. Daha onceleri aldığım 109 luk dizelden sonra turbo  benzinli çok daha güzelmiş diyorum. 

1.6 Ti. Vtc kuru şanzıman sorunuyla aynımı silkele mi yapıyor. 

Teşekkür ederim. Otomatik vites benim için önemli denemeden almamak gerekli. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Volkan Ö. yazdı:

1.6 Ti. Vtc kuru şanzıman sorunuyla aynımı silkele mi yapıyor.

Kullanmadım ama soğuk havada sarsıntı olayı kısa sürede motorun ısınmasıyla gidiyor. Benim için çok sıkıntılı bir durum değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.