Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sağ ön tekerden gelen şıkırtı

Tuğrul Toprak

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

bijon kapaklarından geliyor olabilir focus 3 kasalarda bijonlar tek parca değil kapaklı onlar zamanla gevşeyip ses yapıyor hatta düşüyor bende de bi ara olmustu gidip tek parça paslanmaz bijon aldım hepsini değiştirdim daha iyi oldu

eğer onlardan gelmediğine emin olursanız lastiği söktürüp fren ve disk aksamına iyice bir baktırın derim çünkü lastik sürekli hareket halinde olan bir aksam olduğu için küçük bir problem önlem alınmazsa büyüyebilir Allah muhafaza

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mustafa hocam aracım mk 2 nin makyajlisi. 3 kasa değil. Fren değil gibi geliyor. Sesi tarif edeyim : ortası delikli birkaç tane pulun bir demir çubuğa geçtiğini ve sarsıntı esnasında pullarin şıngırtı yaptığını düşünün. Fren olsa frene basınca bir tarafa cekmez mi arac özellikle direksiyonu serbest bırakınca?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bijonlardan gelen sesin elimle kontrol edip kesinleştirdiğimin ardından bijon aldım tavsiye ederim. Ardından gelen bijonlar tek parça yüzüklü bijondu taktıktan sonra aynı ses devam ediyordu aracı servise götürüp lifte aldık rot başının altında sac var o çıkmış. Yerinden onuda kontrol edin

Bu sağlam teker

Image1466974963.012538.jpg

Buda sacın çıkmış hali sol teker

Image1466975001.768950.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok teşekkür ederim ilginiz icin yarin mutlaka baktiracagim. Bu olabilir benim problemim

Bu arada bijonlara baktım evet bir ikisinde ufak boşluk var ama onların sesi olduğunu sanmıyorum

Bu fotoğraftaki sorun çıkaracağı ses daha mantıklı geliyor bana

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorun çözüldü. Fakat tahminlerden farklı bir durum var. 3 ay önce ön fren balatalarıni değiştirmiştim. Kale marka yani yan sanayi bir ürün. Bu balata fren merkezlerine tam oturmayıp küçük kalıyor. Yani orijinal batadan küçük bunlar. Dolayısıyla bu sebepten çukura düştükçe ses çıkarıyormus.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 27 Haziran 2016 at 17:07, Tuğrul Toprak said:

Sorun çözüldü. Fakat tahminlerden farklı bir durum var. 3 ay önce ön fren balatalarıni değiştirmiştim. Kale marka yani yan sanayi bir ürün. Bu balata fren merkezlerine tam oturmayıp küçük kalıyor. Yani orijinal batadan küçük bunlar. Dolayısıyla bu sebepten çukura düştükçe ses çıkarıyormus.

Ayni sikintiyi bende yasadim aylarca igrastik bulamadik masraf yaptik ve sonunda bir cirak buldu dediginiz kale balatanin tam oturmamasi . simdi goruyorum ki kale marka balatalar tam oturmuyor herkesin bence dikkatine !!!!!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.