Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ankara-safranbolu-amasra-inebolu-sinop-samsun

Yusuf Sarı

Önerilen Mesajlar

Ağustos'un ilk haftası bu rotayı eşim ve 3 yaşındaki oğlumla yapmayı planliyorum.Kendimce o bölgelerdeki gezilecek yerleri belirledim.Daha önceki tatillerimde kalacak yeri önceden ayarlardım ama bu sefer rastgele kalmak istiyorum.

Safranbolu Amasra inebolu sinop ve samsunda birer gece kalmayı düsünüyorum.

Yol konusunda sadece Amasra sinop arasının kötü olduğunu okudum yorumlardan.

Sizden isteğim güzergahımda kalacak yer yol durumu ve mutlaka görmem gerek yerler nereler?

Şimdiden tesekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Safranbolu'da gezilecek yerleri araç güzergahına doğru sıralayayım. Öncelikle İncekaya Su Kemeri ve onun yanında Kristal Cam teras görülebilir. İncekayanın aşağısında kanyon gezi yolu vardır. Ağustos sıcağında hiç tavsiye etmem inmesi güzel ama çıkması başlı başına sorun. Burdan sonra Bulak Mencilis Mağarası'na gidilebilir. Ordan çıktıktan sonra Safranbolu Eski Çarşı'da gezinti yapılabilir. Eski çarşıda sıcak Safranbolu simidi ve Bağlar gazozunu tavsiye ederim. Vaktiniz kalırsa Yörük Köyüne gidebilir konak gezisi yapılabilir köy meydanında gözleme ayran tavsiye ederim. Akşam serinlikte Hıdırlık Seyir Tepesinde eski çarşı manzarasında çayı tavsiye ederim. Safranbolu genel olarak bu kadar.

Amasra'ya giderken yol tek yön gidiş geliş takip mesafesini ve hızınızı koruduğunuz sürece rahatlıkla seyahat edebilirisiniz. Amasra'ya gitmeden Abdipaşa Köyünden dağ tırmandıktan sonra Zafer köyünde alabalık tesisi var. Ortamı işletmecileri iyidir fiyat uygundur. Amasra'ya yeni tünel yaptılar zaten yol ciddi anlamda Bartın'dan sonra çok rahat. Amasra'da öncelik tekne turu daha sonra mendireğe bir yürüyüş yapılabilir. Çarşısı çok şirindir. Fazla gezecek biryeri yoktur ama Amasra'nın.

İnebolu ve Sinop tarafını çok bilmiyorum. Samsun'a giderken çakallı menemeni tavsiye ederim tatmadan geçmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 26.06.2016 at 16:16, Mustafa Karaaslan said:

Safranbolu'da gezilecek yerleri araç güzergahına doğru sıralayayım. Öncelikle İncekaya Su Kemeri ve onun yanında Kristal Cam teras görülebilir. İncekayanın aşağısında kanyon gezi yolu vardır. Ağustos sıcağında hiç tavsiye etmem inmesi güzel ama çıkması başlı başına sorun. Burdan sonra Bulak Mencilis Mağarası'na gidilebilir. Ordan çıktıktan sonra Safranbolu Eski Çarşı'da gezinti yapılabilir. Eski çarşıda sıcak Safranbolu simidi ve Bağlar gazozunu tavsiye ederim. Vaktiniz kalırsa Yörük Köyüne gidebilir konak gezisi yapılabilir köy meydanında gözleme ayran tavsiye ederim. Akşam serinlikte Hıdırlık Seyir Tepesinde eski çarşı manzarasında çayı tavsiye ederim. Safranbolu genel olarak bu kadar.

Amasra'ya giderken yol tek yön gidiş geliş takip mesafesini ve hızınızı koruduğunuz sürece rahatlıkla seyahat edebilirisiniz. Amasra'ya gitmeden Abdipaşa Köyünden dağ tırmandıktan sonra Zafer köyünde alabalık tesisi var. Ortamı işletmecileri iyidir fiyat uygundur. Amasra'ya yeni tünel yaptılar zaten yol ciddi anlamda Bartın'dan sonra çok rahat. Amasra'da öncelik tekne turu daha sonra mendireğe bir yürüyüş yapılabilir. Çarşısı çok şirindir. Fazla gezecek biryeri yoktur ama Amasra'nın.

İnebolu ve Sinop tarafını çok bilmiyorum. Samsun'a giderken çakallı menemeni tavsiye ederim tatmadan geçmeyin.

Teşekkürler Mustafa Bey araç güzergahına göre yazmanız iyi oldu gerekli notlarımı aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.