Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 - Devir Düşük Ve Fren Boşalıyor

Okan Y.

Soru

Merhaba arkadaşlar, aylar süren aranın ardından yeniden sizlerleyim, 6 aydır annemin onkoloji tedavisi ile meşguldüm ve savaşımızı kaybettik malesef.

Neyse,tadınızı kaçırmak istemem,sorunumu  izah etmeye çalışayım.

Herşey 1 ay önce başladı , aracı çalıştırmaya çalıştığımda zorlandı ve çalışmadı, çalıştığını anda da devir ibresini 4-5 e kadar çıkarmama rağmen, geri düşe düşe stop etti.

Sonrasında  kelebek boğazı mı nedir ondan yapmıştır diye değiştirdi özel servis. Bir kaç hafta sorun yokken ,tekrar etti,yolda kaldım, sonrasında elektrik tesisatı komple yenilendi (Buji,Buji kablosu, bobin,akü ) ancak bir kaç hafta geçtikten sonra yine tekrarladı. Araç gaz da yemiyor , trafikte dur kalk yaparken birden titreyerek deviri en altlara düşüp stop etme eğilimine giriyor, ve tam o esnada FREN DE TUTMADI ,el freni ile durdum bir iki kez, sonrasında yine düzeldi kendiliğinden...vs . Araç yeri geldi hiç çalışmadı,yeri geldi çalışır vaziyette stop etti ..vs 

Mersinden Ankaraya gelirken 300 km den itibaren teklemeye başladı. Yani kimi zaman ilk çalışmada,kimi zaman sonradan sonraya ortaya çıkıyor bu sorun. 140 km/h ile falan giderken de tekleyebiliyor. Gazdan ayağı çekip tekrar gaza basınca da olabiliyor

Sorun bulunmaya çalışıldıkça benim canım sıkılıyor ve masraf etmeye devam ediyorum. Bu aşamalarda yetkili servisteki kişilerle de görüşüldü onların önerisi ile en son akü değişmişti, şimdi de yetkili servise bıraktım, kavrama zamanında değişmesine rağmen, şuan yeniden kavramadan sorun olabileceği düşünülüyor. 

Var mı benzer sorun yaşayan ?  Çıkmaza girdim.

2013 Focus 3 , Powershift , LPG li. 84bin km de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
21 dakika önce, Okan Y. said:

Merhaba arkadaşlar, aylar süren aranın ardından yeniden sizlerleyim, 6 aydır annemin onkoloji tedavisi ile meşguldüm ve savaşımızı kaybettik malesef.

Başınız saolsun... Zor bir süreç, ne desek boş. Allah gani gani rahmet eylesin...

Araca gelince, derdiniz başınızı aşmış belli ki, ankara da ki yetkili servisleri tükettiniz mi? Başer'e falan bıraksanız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Mert Yürüyen said:

Başınız saolsun... Zor bir süreç, ne desek boş. Allah gani gani rahmet eylesin...

Araca gelince, derdiniz başınızı aşmış belli ki, ankara da ki yetkili servisleri tükettiniz mi? Başer'e falan bıraksanız?

Sağolun teşekkür ederim.

Şuan ankara otokoçta, bir kaç gün orada kalacak gibi görünüyor,bakalım sonuç ne olacak. Nereden kaynaklandığını bulamıyoruz, o beni deli ediyor. 

Yazılımı falan da güncellendi ama nafile. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Okan Y. said:

Sağolun teşekkür ederim.

Şuan ankara otokoçta, bir kaç gün orada kalacak gibi görünüyor,bakalım sonuç ne olacak. Nereden kaynaklandığını bulamıyoruz, o beni deli ediyor. 

Yazılımı falan da güncellendi ama nafile. 

otokoçu boşverin, Ankara ekibi daha iyi yönlendirir ama genelde Başer'i duyuyorum ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Başınız sağolsun

Otokoç ciddi vahim bir servis malesef, Başer'i bilmiyorum da Tan Oto ya da Tur Oto tercih edilebilir.

Fren boşalması eğer araç sert kullanıldıktan sonra oluyrosa ısınma ve fren hidroliği kaynaması sebebiyle olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Basiniz sag olsun.

Otokoc anca filo arabalarini harala gurele bakim yapip gonderiyor. Sorunlu araclara pek itinali yaklasmiyorlar. Daha onceden bu konuda birkac dertli deneyimim oldu. Baser-Tan-Tur denemeliymissiniz. LPG ye nasil yaklasiyorlar bu servisler bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle Allah'tan validenize bol rahmet dilerim, Allah sabır versin. Sorunla ilgili bişey söyleyecek kadar bilgi sahibi değilim ama çözüm diğer arkadaşların da dediği gibi Otokoç servislerinde çok ama çok zor bulunur. İstanbul'dakiler bana saç baş yoldurdu, kalan iki üç teli de onlar yüzünden heba ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle başınız sağ olsun.

Sorununuza gelince bobinle ilgili sıkıntı olabilir Lpg zaten en başta bobine zarar veriyor...Bende diğer arkadaşlar gibi sıkıntının kaynağı LPG dir diye düşünüyorum.Millet tasarruf edeceğim diye lpg taktırıyor sonra başka masraflar çıkarıyor araba ,focus 3 e de pek uyumlu olduğu soylenemez lpg nin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.