Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford ile Yurtdışına çıkalım...

Önerilen Mesajlar

Hocam haklısınız. 

Biz 3 kişilik bir aileyiz ve hedef şehire/ülkeye varmak için yol güzergahındaki görülecek yerlerin planını yaparak yola çıkıyoruz. Otel konusunda genelde 70-80 euro civarı 3-4 yıldız tercih ediyoruz.

Park etme maliyetimiz yok (disabled parking)

Yemek konusunda kısıtlamıyoruz kendimizi.

Bizim seyahat tarihimiz genelde high season olduğu için uygun fiyatlı bilet pek mümkün olamıyor. 

Gürkan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamı darladık darladık arabayla şehirierarası seyahat tecrübelerini paylaş diye hevesini kaçırmayın şimdi de tecrübelerini yazıversin. Yoksa öyle dersek ben almanyaya gittiğimde bilet beleş pederin puanlardan, araba ve konaklama kuzenlerden, depo full verirler zaten, sabah akşam yemek evde öğlen tek olursam yerim falan filan. 

Herkesin şartı değişik, Gürkan abi parka para vermez, dizeldir az yakar diğeri benzinlidir, kalacak yeri vardır gibi.

neyse sorularıma geleyim:

yollar nasıl bura ile almanya arasında,

tut ki araba bozuldu alternatiflerimiz neler, trene/tıra yükleme şansımız var mı

vignette'nin geçerlilik süresi ne, giderken ayrı gelirken ayrı mı alıyoruz

diğer ülkelerdeki yakıt araçta çok farkettiriyor mu ya da buradaki gibi kaçak mazot tarzında sorunlar var mı? (bir arkadaşın kuzeninin aracın mazot pompası kaçak mazot sebebiyle bozulmuştu burada mesela bilmeden almışlar)

bir de gümrük geçişleri ne kadar sürüyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertcan Çelik civanım iftara gittim gelicem, hepsine cevap vericem :)

3 saat önce, Mertcan Çelik said:

Adamı darladık darladık arabayla şehirierarası seyahat tecrübelerini paylaş diye hevesini kaçırmayın şimdi de tecrübelerini yazıversin. Yoksa öyle dersek ben almanyaya gittiğimde bilet beleş pederin puanlardan, araba ve konaklama kuzenlerden, depo full verirler zaten, sabah akşam yemek evde öğlen tek olursam yerim falan filan. 

Herkesin şartı değişik, Gürkan abi parka para vermez, dizeldir az yakar diğeri benzinlidir, kalacak yeri vardır gibi.

neyse sorularıma geleyim:

yollar nasıl bura ile almanya arasında,

tut ki araba bozuldu alternatiflerimiz neler, trene/tıra yükleme şansımız var mı

vignette'nin geçerlilik süresi ne, giderken ayrı gelirken ayrı mı alıyoruz

diğer ülkelerdeki yakıt araçta çok farkettiriyor mu ya da buradaki gibi kaçak mazot tarzında sorunlar var mı? (bir arkadaşın kuzeninin aracın mazot pompası kaçak mazot sebebiyle bozulmuştu burada mesela bilmeden almışlar)

bir de gümrük geçişleri ne kadar sürüyor?

Yollar gayet güzel, Bulgaristan ve Sırbistan yollarında tamirat bitmez ama geneli iyi.

Kapıkule sonrası yaklaşık 600 km nin 250 km si otoban değil, sonrası Almanya'ya kadar otoban. Arıza durumunda Allah korusun durum pek iyi değil, trene mirene yükleme problem, yerel makamlarda çözmek daha mantıklı.

Bulgar vignette haftalık 15 leva (7 Euro) Sırbistan gişe sistemi bizdeki gibi, Macar 10 Euro 10 günlük Avusturya 8 Euro 10 günlük. Aylık alma imkanıda var tabi. Almanya en güzel otoban veee bedava :)

Ama İtalya ve Fransa gişelerde affetmiyor :) Çok pahalı...

Kötü yakıt maalesef var, dikkat etmek lazım ben genelde Omv (Avusturya firması) tercih ediyorum, birde mümkün olduğunca otoyollardan almamaya çalışıyorum.

2011 de Bulgar Lukoilden mazot aldım, araba kendinden nefret etti :)

Sınır geçişleri genelde rahat ama Avrupalı kardeşlerle çakışırsan problem...

Tüm yol güzergahlarında rahat ve güvenli sürüş yapılıyor, Bulgaristan da hız sınırına Sırbistan'da farlarının açık olmasına dikkat gerekiyor.

Eğer polis fiili olarak durdurmuyorsa sadece kameraya yakalanmışsan hiç sıkıntı yok :) AB üyesi olmadığımızdan cezanın sana gelmesi namümkün.

Test ettim merak etme :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bayrama az bir zaman kalmasına rağmen sınır kapılarında bir yoğunluk olmaması ilginç bir durum.

Eğer gurbetçilerimiz yarın itibarıyla izne çıkıp yola çıkarlarsa sınır kapılarında sıkıntılar yaşanabilir.

İnşallah herkes kazasız belasız yerine yurduna ulaşır. Bu durum yurtiçinde tatil seyahati yapanlar içinde geçerli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.