Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C-max Anahtarsız Giriş

Önerilen Mesajlar

@Teoman Saraç Hocam, konuyu sedan focusa özel toparlıyorum. Diyelimki biz bunu sedan focusa uygulamaya kalktık. Bize ne lazım olacak?

Öncelikle motorlu amortisöre ihtiyacımız yok, sedanda zaten yaylı ve kilit serbest kalınca kapak açılıyor.

Diğer parçalara gelirsek;

1. Sistemin yönetimi için Anahtarsız Giriş Modülü gerekiyor. Bu modül, anten ve sensörlerden gelen bilgiyi toplayarak, BCM'ye (merkezi yönetim modülü), kilidi açma yönünde bilgi veriyor (Anahtar ile aynı komutu gönderiyor)

Parça No: AV6N-19G481-AM (Makyajlı da F1CT-19G481-AE): Ne fark var henüz araştırmadım, aşağıda 3 numarada açıklanan parça için makyajlı modül gerekiyor olabilir, bizdeki modül de yeterli olabilir)

2. Ayak Sensörleri: Üst ve Alt olarak iki adet sensör var. CJ5T-14F680-BA ve CJ5T-14F680-DA

3. Sensörlerin bağlanacağı kontrol modülü. Bu modül anahtarsız giriş modülüne bağlanacak. CJ5T-14F679-DA

4. Bagaj sviçinden anahtarsız giriş modülüne bağlantı (kablo bağlantısı)

5. Bagaj sviçinin oraya, tamponun içine anten (DS7T-15K603-AA). Bu anten de anahtarsız giriş modülüne bağlanacak.

Son olarak Anahtarsız Giriş modülümüzü CAN BUS üstünden BCM'ye bağlıyoruz (2 adet tesisat kablosu ile).

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Teoman Saraç said:

Harikasin hocam. Ozaman
ilk soruyu sormam gerekirmis. Bu sistem anahtarsiz calistirma olmayan araçlarda calismazmi?

Anahtarsız giriş modülü olmalı Teoman

80 Euro idi galiba Almanya fiyatı, bakmıştım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amaaann.... iyiki bisi istedim.. hep bi olumsuzluk hep bi tas koymalar. Banane ben oynamiyom. Ben nuru usta ya gidiyom. Belki o çözüm bulur.

Bu arada benim arac trend görünümlü tit. Belki vardır. Gorustugumuzde bakalim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Trend araçlarda Confrat modülü olmadığı için önce onu edinmek gerektiğini vurgulamış burada yazar ?

yahu hep sorucam sorucam kaynıyo, confrat nedir, neden confrat? yazar burada ne demiş?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Ozan Kar said:

yahu hep sorucam sorucam kaynıyo, confrat nedir, neden confrat? yazar burada ne demiş?

Çizer bize burda confrat ı resmetmiş ?

1 dakika önce, Serkan Karakoca said:

This confrat arka sol çamurluk iç tarafında bagajda :)

image.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Ozan Kar said:

Serkan, keyless modüle konfrat diyor. Neden öyle diyor bilmiyorum :)  Polonyalılarda Comfort modülü diyor. Sanırım birbiri ile alakalı.

Makyajda modül komple değişmiş, Biraz küçülmüş ve araçta ön panele bir yere gelmiş. Eskisi gibi 5 değil, 2 soketli olmuş. Ama neyseki kugalardaki bizimle aynı modül ve ayakla açma bagaj kapağı için hala umut var. Kötü olan yukarıda şemadaki konektör numaraları makyajlı c-max için ve bizim c-max'a uymayacak. Kuganın şemasını da bulmak lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Serkan Karakoca said:

Confrat beyni dediler bende devam ettirdim :) 

keyless wehicle modüle yazıyor üstünde 

yarın hatırlat Kuga şasi numarası vereyim Murat abi :)

Şasi no.su var da şema bulamadım henüz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.