Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kapı Kilitleyince Kısa Korna çalma Modifiyesi Yapan Var Mı?

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 2015 focus style araca kapıları kilitleyince kisa korna çalmasını istiyorum böyle bir şey yapan var mı acaba? 

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Noktalama ve imla düzenlemesi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, BulentGulsahin said:

Arkadaslar 2015 focus style araca kapilari kilitleyince kisa korna calmasini istiyorum boyle birsey yapan varmi acaba. 

Sanmıyorum fakat, mühendis olmanızdan mütevellit ufak fikirler vereyim.

Kapı açan sinyal ucuna ve kapatan sinyal ucuna iki farklı trigger mantığında röle ile sonuçlanan devre yapabilir, kapandığında çit düt, açıldığında tek düt yapabilirsiniz. 

Ha sizin kafanızda yazılım ayarlarında iki tıkla yapılabilecek bir şey varsa eğer silin düşüncelerinizi, şayet böyle bir bilinen ayar yok. Belki alarm devresi takıldıktan sonra bir şeyler yapılabiliyordur fakat böyle bir ayarda ne yazık ki bildiğim kadarıyla yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de böyle bir düşüncem vardı. Araştırmalarım sonucunda bana da mantıklı gelen bir sonuca ulaştım. Merkezi kilidin sigortasından araya bir diyot ekleyerek kornanın + kısmına göndermek. Merkezi kilit her devreye girişinde kısa bir korna sesi alacaksınız. Araya diyot attığınız için tersi olmayacak. Yani her kornaya bastığınızda kapılar kilitlenmeyecek. Ama şurasında bir sıkıntı var; otomatik kapı kilitlenince veya içeriden kapıları kilitlediğinizde de korna çalacaktır. İşte ben burada tıkandım. Fikir vermek amaçlı buradan yürüyebilir miyiz onu da merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında araç hareket edince otomatik kapı kilitlemeyi mca focusta kombinasyon ile aktif etmeyeçabalarken (tabiki başaramıyorken) bir noktada araba kısa düt yapıyor. Yani alarm aksamı mevcut olmasa da yazılım şu an arabaya düt yaptırabiliyor. Tabi bunu ona "kapıları kilitlediğimde yap" olarak öğretmek nasıl olur bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 ay sonra...

Merhaba

Buluşmada da bazı tanışmış olduğum büyüklerime sormuştum olumsuz yanıtını almıştım. Az önce izlemiş olduğum videoda Focus kilitlendikten sonra korna ile uyarı veriyor elm ile aktif etme şansımız mümkünmüdür ? Buyrun saniye saniye linki :)

@Ozan Kar

Focus Kilit Sesi

Gökhan Ulaş tarafından düzenlendi
link
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Konu daha önceden açılmış ama çok teknik konuşulduğundan kendi adıma pek birşey anlayamadım. 2014 trend x aracıma kapıları kumandadan kitlediğimde anlık korna çalmasını istiyorum. 2016 kullanan bi arkadaşımda bahsettiğim özellik mevcut. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
17.06.2016 - 17:04 tarihinde, BulentGulsahin yazdı:

Arkadaşlar 2015 focus style araca kapıları kilitleyince kisa korna çalmasını istiyorum böyle bir şey yapan var mı acaba? 

octaviada gizli özelliklerden açtırmıştım bi kaç gün kullandım çok dikkat çekiyordu ayarlardan kapadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
01.06.2018 - 01:29 tarihinde, Yasin Taşcı yazdı:

octaviada gizli özelliklerden açtırmıştım bi kaç gün kullandım çok dikkat çekiyordu ayarlardan kapadım.

Wag gurubunda aciliyor ama bizim araclarda yok malesef

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.