Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ortalama Yakıt Değerinin Sürekli Düşmesi

Özkan Şahin

Soru

Merhabalar,

Aracım şuan 3800 kilometre de ve birinci yol bilgisayarını hiç sıfırlamadım ki aldığımdan ortalamalarımın ne olduğunu görebilmek için fakat 6.2 olan ortalama 5.9 şimdi de 5.6 kadar düşmüş durumda ilk zamanlar otobanda 1500 km yol yapmıştım fakat şimdi sürekli şehiriçi yaptığım halde yükseleceğine düşüyor. Bu ortalama değerler belirli bir süre sonunda sıfırlıyor mu kendisini çözemedim. Bu arada aracım benzinli.. 3810 kilometre de toplam 1245 TL yakıt almışım ve çeyrek depoda benzinim duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Nasıl sıfırlandığını biliyorum yükselmesi gerekirken düştüğünden bahsettim. Sizlerin de yol bilgisayarında böyle sıkıntılar var mı? Benim

sıfırlamamamdaki amaç aracı aldığımdan beri ne kadar yaktığını ve tüm ortalamalarımı görmekti. Ama sağlıklı çalıştığına inanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Özkan Şahin ben de kontrol edeyim dedim benimkinde de aynı sorun var.

1.yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüketimi ve km gibi verileri her depoyu doldurduğumda sıfırlarım ancak 2. yol bilgisayarını toplam değerler kalsın diye hiç dokunmam. dün akşam 2. yol bilgisayarı sayfasında yani aldığımdan beri sıfırlamadığım da toplam km 9300 lerde ortalama tüketim ise 2. küsürlerde gösteriyordu. yani durum o ki ortalama tüketim değeri belirli değerlerden sonra yanlış hesaplayıp giderek düşüyor!

Normali ise test ettiğim değer 7,3 lerde bu da biraz fazla gibi geldi Ankara içi için?

Aşkın K. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İstanbul eskişehir git gel toplam 722 km yi kuruş olarak 265 kuruş yaktım ortalama hız 130 - 160 arası.. bi ara dpf temizligi için 10-15 km yi 3500 devirde gittim. ortalama 5.1 di sanırım ortalama.. zorlamadan 100 km gecmeden gıtsem sanırım 225 - 235 kuruşlarda bı deger yakalardım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Cengizhan T yazdı:

Benim arac kuga degil ama uzun kısa mesafe klima hep acik ortalama 1.3 yaziyor bazen 1.2 bile dusuyor sifirlasamda dusuyor anlamadim ama cok az yakiyor

20170715_220502.jpg

Bir ara böyle bir sorun vardı, yazılımla düzeliyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar ortalama yakıt tüketiminin uzun km'lerde düşmesi yazılımsal bir problem. Bu konuda yakıt göstergesinin kalibrasyonun yapılması gerekiyor. Ben yaptırdım. Bu işlemden sonra sağlıklı bir şekilde çalışmaya başladı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Bülent Y. yazdı:

Arkadaşlar ortalama yakıt tüketiminin uzun km'lerde düşmesi yazılımsal bir problem. Bu konuda yakıt göstergesinin kalibrasyonun yapılması gerekiyor. Ben yaptırdım. Bu işlemden sonra sağlıklı bir şekilde çalışmaya başladı. 

Kime nasıl yaptırdınız? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Forumda konusu var zaten, Cem abi nasıl kalibrasyon yapıldığını yazmıştı...

4 saat önce, Olcay Sert yazdı:

şurdan buyrun

bu başka bir şey bence, @Bülent Y. km arttıkça tüketimin düşmesinden bahsediyor, 1 litrelere inen vardı sanki :D 

Servise gidilmesi lazım. Muhtemelen göstergeyi güncelliyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir tanesini her yakıt dolumunda, diğerini her yağ değişiminde sıfırlıyorum. Şimdiye kadar hiç sıkıntı çıkarmadı. Araç 67 binde. Ama nerdeyse ilk 15 bin km boyunca @Cem Boneval Abinin konusundaki kalbrasyon değerini bulmaya çalıştım. Bu değer 973 ve birebir ölçüm yapıyor. Tabi başka araçlarda bu değer değişecektir. Yol bilgisayarı değerleri ile pompa değerleri tam uyuşuyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.