Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift Zor Hareket Etti Ve Sonra Düzeldi

Erhan Erten

Soru

Akşam arabama bindim ps bir türlü geri araba gitmiyor gaza yüklendim devir 4000 den yukarı çıkmadı.aracı 6-7 kere stop edip yeniden çalıştırdım ileri geri viteslerle oynadım durdum kendiliğinden düzeldi. Neden olmuş olabilir ?? İçime bir korku saldı valla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

İşin ilginç yanı araç otokoçta arıza kodları silindikten beri düzgün sıkıntısız

Bunlar sadece isim üretici GETRAG kuru kavrama (sizin pws için) ise bahsi geçen edc evet birebir aynı şanzıman.

Powershift sadece mondeo da var dedi gel şanzıman ı bak bu dedi. Mondeo larda farklı bir sistemmi var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Erhan Erten said:

İşin ilginç yanı araç otokoçta arıza kodları silindikten beri düzgün sıkıntısız

Powershift sadece mondeo da var dedi gel şanzıman ı bak bu dedi. Mondeo larda farklı bir sistemmi var?

Hocam sitemizde tüm araçların detaylı bilgileri mevcut.

2.0 TDCI ile ıslak kavrama powershift var (sizinkinden farklı olarak). Şanzımancı genel geçer cümleler kurmuş ve tamamen yanlış.

İşin ehline gidin demiştim ama belli ki sadece ustaya gidilmiş :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Erhan Erten said:

Başer oto ya gittiğimde araç gayet düzgün çalışıyordu arıza ikazı olunca getirin dediler. Aydoğmuş şanzımana uğradım ustanın dediği bunlar powershift değil Edc şanzıman. Kavramayı serviste değiştittir bir şeyi kalmaz :))

Gökhan Bey ile görüşmediniz sanırım Başer de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hatırlarsınız araçta geri vites ve 2-4-6 vites geçmeme sıkıntısı vardı ve arada sırada olmakta idi.

Doğan abinin yönlendirmesi ile Başer Ford Gökhan Oğuz a müracat ettim. Cuma günü arabayı bıraktım bilgisayar ile inceleme sonucu kavrama değişimi, yağ, keçe vs. değişimi yapıldı aracın garantisi bittiği için Otokoç iyiniyet e dahi almadı :( Allahtan beyin sağlam çıktı. 

Aracımı bugün öğlen teslim aldım 2,150 tl tuttu. 

Gökhan beyin söylediğine göre "baskı balata nasıl manuel bir araçta bitiyorsa kavrama da öyledir" dendi. Tabi biraz da benden önceki kullanıcının aracı nasıl kullandığı da önemli. 

Focus da benim gibi 2-4-6-r vites yüzünden benim gibi sıkıntı yaşayan bir iki kişi okudum ama Reno EDC de bu sıkıntıyı yaşayan çok fazla insan okudum. 

Bu arada focus 3 lerin triger değişimi 90bin de diye biliyordum Gökhan beyden öğrendiğime göre 135 binde değişiyormuş. Bilmeyenler olabilir. Sağolsun hem kendisi hem servis çalışanları iyi ilgilendi. Herkese Başer otoyu tavsiye ederim. Forum üyelerine de ilave indirimler yapılıyor.

1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
49 dakika önce, Erhan Erten said:

Bu arada focus 3 lerin triger değişimi 90bin de diye biliyordum Gökhan beyden öğrendiğime göre 135 binde değişiyormuş. Bilmeyenler olabilir. Sağolsun hem kendisi hem servis çalışanları iyi ilgilendi. Herkese Başer otoyu tavsiye ederim. Forum üyelerine de ilave indirimler yapılıyor.

Okuyan bilir bilir :) Okumayan buradan da öğrenemez. 

http://www.focusclubtr.com/topic/4709-yeni-focus-bakım-süreleri-kapsamı-ve-işçilik-ücretleri/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar.

Daha önce aracımda 2-4-6 ve geri vitesin iptal olması sebebiyle ilgili sıkıntılarımı yazmıştım. Başer otoya müracatım sonrası Kavrama değişimi hatası bilgisayardan görülmüş ve kavrama değişimi yapılmıştı. Fakat ertesi gün sorun tekrarlamıştı.

Bugün tekrar Başer otoya gittim. Yolda giderken arıza tekrarladı ve ustaya arızayı bizzat gördü. Bilgisayara aracı bağladı hala "Kavrama Sıkışması" diye arıza kodu gelmekteydi. Beynin değişmesi lazım dedi usta. 

Beyine bağlanan soketlerde oksitlenme felan olmuş olabilirmi dediğimde beyin soketlerinin çok sağlam bir yerde olduğunu fakat istersen söküp bakabileceğini söyledi. 

Soketler söküldü spreylendi geri takıldı. Bilgisayarda arıza kodları gitti:)) Aldım arabayı geldim işime. Sıkıntı tekrarlamazsa bu işin sadece soketten kaynaklandığı tescil olacak.

Fordun 444 lü nosunu arayıp beynin karşılanması isteği yapacağım. Kabul görürse beyni de değiştireceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.