Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiat Egea Hb

Burak Ün

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba günaydın herkese ,

Daha önce Fiat Egea sedan hakkında inceleme yapılmıştı ve keyifle okumuştuk, HB hakkında bi inceleme yapılmadı takip ettiğim kadarıyla.

Acaba kullanma şansı olan veya test etmiş birileri varmı aranızda? Sıfır Egea HB 1.3 urban plus almayı düşünüyorum bu aralar, kullanabilen veya araç hakkında birşeyler söylemek isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-veli-demir-den-2015-hatasiz-sadece-5.900km-de-1.6tdci-titanium-304243281/detay

69900 eagea ya vermektense böylebir secenegi birazdah zorlayıp degerlendirmek daha dogru olur sonucta biri focus biri eagea sınıf farkı var nacizane tavsiyem..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası focus tan çok memnunum fakat benzin fiyatları aldı başını gitti. dizel bir araç almayı düşünüyorum fazla yol yaptığım için özellikle uzun yol. sıfır fiyatları dizellerde baya uçuk,egea nın fiyatları diğerlerine nazaran daha kabul edilebilir. ama dediğiniz gibi az km de 2. el de düşünülebilinir.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bagaj hacmi olarak sınıfının en iyilerinden biri diye bir yorum okudum hb egea için. Sedan kardeşinde olmayan led drl ve biraz daha iyi malzeme kalitesi iddiası da var. Bir de adaptif hız sabitleme çoğu versiyonda standart olacakmış. Fiyat olarak focusa göre kabaca 10-12 bin lira civarında daha ucuz görünüyor. Tabiki bu ucuzluğun gözönünde olmayan bazı nedenleri olacaktır, test etmek, denemek gerek. Ncap ile fiat'ın arası da pek iyi görünmüyor.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Semih G. said:

Uygun fiyata 65-70 bandında 1.6tdci Selective mondeo'lar görünüyor sahibinden'de. Özellikle uzun yol yapıyormuşsunuz,bence bu tarz bir araç çok daha keyifli ve konforlu olur.

HB düşünüyorum özellikle, 2015 model üstü gibi mesela o model de mondeo lara gücüm yetmez malesef ama güzel seçenek,

23 dakika önce, Murat Kavuk said:

Bagaj hacmi olarak sınıfının en iyilerinden biri diye bir yorum okudum hb egea için. Sedan kardeşinde olmayan led drl ve biraz daha iyi malzeme kalitesi iddiası da var. Bir de adaptif hız sabitleme çoğu versiyonda standart olacakmış. Fiyat olarak focusa göre kabaca 10-12 bin lira civarında daha ucuz görünüyor. Tabiki bu ucuzluğun gözönünde olmayan bazı nedenleri olacaktır, test etmek, denemek gerek. Ncap ile fiat'ın arası da pek iyi görünmüyor.

NCAP testlerine sokmaması en çok tartışılan konular arasında bendede merak uyandırmıyor değil.

14 dakika önce, Bekir B. said:

Türkiye şartlarında alınabilir araç olarak gözüküyor, dizel motor zaten kendini kanıtlamış sıkıntısız, ikinci elle uğraşmayım sıfır aracım olsun fiyatta uygun deniyorsa,,

aslında tam olarak ta düşündüğüm buydu egea hb i düşünürken :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Burak Ün said:

bu haberi bende okudum fakat baya sıkıntılı bir kaza olduğunu duydum yüksek bi hızda duvara falan girmiş gibi biliyorum yani o tarz bi kazada kurtulma şansı çok yok ama güvenilirliği elbette tartışılmalı.

Duvara geri geri mi girmiş?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben fıat ı seven daha önce palio ve Linea multijet severek kullandım. Multijet motor sorunsuz bence ama konfor güvenlik az. Linea dan sonra 2 sene astra h bindim otomatik vites sevdasına sattım. İkinci el fiyatlar malum çok saçma arttı. Sıfır egea alıyım diye kartaş a gidip 1,6 multijet denedim araç çok heybetli ve hem ön arka koltuk hem bagaj focus dan daha geniş kullanışlı ama malzeme kalitesi çok basit geldi. 1,6 motor çok kuvvetli ama araç motorun kuvvetini kaldıracak ağırlıkta değil. Ama sıfır alınıp sakin kullanacak kişi içinde alınmayacak araba değil. Hb de sedana göre iyileştirmeler de yapmışlar olarak gördüm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focustan önceki arabam 2006 model grande puntoydu. 190.000 km boyunca hiç bir sorun yaşamadan kullandım. Şuan kullandığım 1.0 ecoboost focusumu bir tanıdığımdan ikinci el olarak almıştım. Şuanda üzerinde ki donanımlar ile birlikte fiyatı 88.000 Tl seviyelerinde. Ben her gün 70 km yol yapıyorum. Kullandığım araba 2012 model ver 86.000 km'de. Bu kadar yol yaptığım için araba alırken çok para vermeyi mantıklı bulmuyorum. Bu sebeple egea hatcback fiyat/performans oranında benim listemin en üst sırasında bu aralar. Henüz yakından incelemedim abcak lansman testlerinde gördüğüm kadarı ile çok çok olumsuz bir durum yok. Şu anda 68.000 TL gibi bir fiyata dizel almak mümkün. 

Tabi bu söylediklerime kalite farkı var diyerek itiraz edecek arkadaşlar olacaktır. Doğru kalite farkı vardır, ama aradaki fiyat farkını düşününce bence bu fark geri planda kalıyor. Ayrıca benim gibi ayda 2500 km yol yapan biriyseniz, sıfır arabaya 88.000 tl bağlamak hiç mantıklı değil gibi geliyor.

İlk fırsatta yakından inceleyeceğim :).

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günaydınlar, hayırlı Ramazanlar....

Bu kış Kayın biradere araba bakıyorduk.Birde fiata bakalım dedik. Egea sedan vardı galeride en dolusu dediler.kapısını açtım ve kapattım.(teneke)Bir araba ağır sağlam olmalı. valla ben focus un içine zırhlı araçta gibi hissediyorum.güven veriyor...Ha unutmadan 500x   9 ileri otomatik jipe de baktım. o da bildiğiniz teneke...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.