Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Vites Kutusu Arızası Ve Motor Arızası

Ömer ozcan

Soru

Öncelikle herkese merhabalar ve hayırlı ramazanlar,

2010 model Ford Focus sahibiyim aracım 165000 km'de, triptonik vites.Geçenlerde aracımı calştırıp 200 metre hareket ettikten sonra ilk önce vites kutusu arıza lambası yandı hemen ardından motor arıza lambası yandı bunun üzerine müsait bir yere aracımı çektim kontağı kapayıp biraz bekledikten sonra açtım arıza lambası söndü sonra tekrar yandı araç arıza lambası verince vites geçişlerini daha yüksek devirlerde yapmaya başladı.İlk önce servise götürdüm arızaya bakıp söndürdüler ve bir şey olmadığını söylediler(hata kodu p070)yaklasık bir 80 km sonra arıza lambaları yeniden yanmaya başladı bunun üzerine ankarada bir otomatik şanzımancıya götürdüm hız sensöründen olduğunu söyledi değiştirdik arıza lambasını söndürdü ama eve gelirken yine yandı.Araç vites kutusu arızası verince hem daha yüksek devirlerde vites geçiriyor hemde birinci vitesten ikinciye geçerken cok zorlanıyor aynı zamanda eger hata ikazı gelmişse manuele alsan bile ancak otomatikte kullanılabiliyor  daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı arkadaşlar ? bir türlü sorun bulunamıyor ve gerçekten ona götür buna götür derken arıza büyüyecek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
12 saat önce, Ömer ozcan said:

Öncelikle herkese merhabalar ve hayırlı ramazanlar,

2010 model Ford Focus sahibiyim aracım 165000 km'de, triptonik vites.Geçenlerde aracımı calştırıp 200 metre hareket ettikten sonra ilk önce vites kutusu arıza lambası yandı hemen ardından motor arıza lambası yandı bunun üzerine müsait bir yere aracımı çektim kontağı kapayıp biraz bekledikten sonra açtım arıza lambası söndü sonra tekrar yandı araç arıza lambası verince vites geçişlerini daha yüksek devirlerde yapmaya başladı.İlk önce servise götürdüm arızaya bakıp söndürdüler ve bir şey olmadığını söylediler(hata kodu p070)yaklasık bir 80 km sonra arıza lambaları yeniden yanmaya başladı bunun üzerine ankarada bir otomatik şanzımancıya götürdüm hız sensöründen olduğunu söyledi değiştirdik arıza lambasını söndürdü ama eve gelirken yine yandı.Araç vites kutusu arızası verince hem daha yüksek devirlerde vites geçiriyor hemde birinci vitesten ikinciye geçerken cok zorlanıyor aynı zamanda eger hata ikazı gelmişse manuele alsan bile ancak otomatikte kullanılabiliyor  daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı arkadaşlar ? bir türlü sorun bulunamıyor ve gerçekten ona götür buna götür derken arıza büyüyecek. 

Yetkili servise goturun aracinizi. Yaptik dediklerinde buyrun tecrubeye cikalim o zaman diyip test edin servis yetkilisiyle. Sorun yoksa mis gibi binersiniz varsa atarsiniz tepesine tekrar arabayi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorun hala bulunamadı şanzıman beyni ,hız sensörü değişti çare olmadı. Hız sensörünün karşılığı varmış sanzimandan orası okumuyor sanırım dediler şanzımanı açtılar sağlam çıktı şanzıman açınca tas ,bant tas,piston ,teflonlar değişti hala araba duzelmedi sorun aynı şekilde devam ediyor. Arkadaşlar bana bi yardım edin.Ankaradayim iyi bir usta yokmu bu kronik arıza dan anlayacak tesisatından diyorlar şimdide bi yol gösterin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba 

Aynı arızayı bende de yaptı iki kere görürdüm ikisinde de ariza kodlarını silip beyni sıfırladılar son servise bugün gitmiştim akşamına aynı arızayı yaptı ve şanzıman da vuruntu başladı bariz şekilde yarın tekrar götüreceğim eğer siz problemin kaynağını bulabildiyseniz yazarsanız sevinirim en azından fikir sahibi olabilirim bende iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20.08.2016 - 00:37 tarihinde, Ömer ozcan yazdı:

Sorun hala bulunamadı şanzıman beyni ,hız sensörü değişti çare olmadı. Hız sensörünün karşılığı varmış sanzimandan orası okumuyor sanırım dediler şanzımanı açtılar sağlam çıktı şanzıman açınca tas ,bant tas,piston ,teflonlar değişti hala araba duzelmedi sorun aynı şekilde devam ediyor. Arkadaşlar bana bi yardım edin.Ankaradayim iyi bir usta yokmu bu kronik arıza dan anlayacak tesisatından diyorlar şimdide bi yol gösterin

Aynı sorun bende de vardı, sonradan tavandan su kaçırdığını buldum aracın(antenden vites kutusuna damlıyor). vites kutusundaki devreleri temizlettim, üç aydır problemsiz gidiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2/16/2018 - 21:09 tarihinde, ismail orçan yazdı:

Konu açmamak adına sorunu burdan paylaşıyorum aracı calistirdigimda arıza yazısı devam etti stop edip tekrar calistirdigimda yazı kayboldu neyden kaynaklı olabilir ciddi birşey olabilirmi ? 

Vites yükseltme sensörü arızası olarak çıkmıştı bende obd okuyucudan, 50 tl verip bütün devreleri temizlettim,hiç sökülmesine bile gerek kalmadı şanzımanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.