Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Golf 7 ile Birlikte 2013 Focus 1.6 Tdci Titanium Smart Yorumlarım

Enes Andıç

Önerilen Mesajlar

4 saat önce, Servet Özkan said:

Hangi audi o? Benim gordugum audiler soylediginizin aksi?

4 Serisi > A5

5 Serisi ≥ A6

3 Serisi > A4

1 Serisi > A3

vs.

Daha mercedes var...

Audi çok kaliteli bir marka fakat en büyük rakipleri olan premium markalar yani BMW ve Mercedes in gerisinde

4 saat önce, Ahmet Dursun said:

Audi markası bağlamında (her ne kadar "pazarlama harikası ve şişirmesi" olduğunu düşünsem de) kaliteli, sağlam ve konforlu araçlar üretiyorlar; bindiğim-sürdüğüm kadarıyla...

.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Burhan Bakar said:

4 Serisi > A5

5 Serisi ≥ A6

3 Serisi > A4

1 Serisi > A3

vs.

Daha mercedes var...

Audi çok kaliteli bir marka fakat en büyük rakipleri olan premium markalar yani BMW ve Mercedes in gerisinde

.

Sayın doktorum çok subjektif olmuş yorumunuz.Objektif olarak bakarsak eğer mesela 3 serisi neye göre A4'ten iyi yada 5 neden A6 dan iyi.

Golf,focus kıyasına gelirsek.Ben iki arabanında birbirinden üstün yönleri olduğunu düşünüyorum.Bence golf'un focustan çok daha iyi araba olduğunu yada tam tersini söylemek çok doğru değil.Örneklemek gerekirse golf'un focus'a göre iç kalite hissinin daha iyi olduğu gerçek.Focus'un ise golf'e göre daha dinamik ve eğlenceli olduğu gerçek.Bu tarz kriterleri yanyana koyduğumuzda birbirine yakın arabalar olduğunu düşünüyorum.

Servis konusunda ise ben ford kullandığım dönemde de ufak tefek sorunlar yaşadım.Vag grubuna bağlı seat marka aracımı kullanırkende distribitör firma ile ufak tefek sorunlar yaşıyorum.Distribitör firma kendi çıkarları doğrultusunda hareket eder biz son kullanıcı olarak'ta kendi çıkarlarımız doğrultusunda hareket ederiz.Karşılıklı olarak'ta orta yolu bulmaya çalışırz ki problem ortadan kalksınBugun hangi arabayı alırsanız alın bu tarz servis problemleri yaşarsınız.

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Golf 1.2 tsı kullanan yeğenimin aracı otobanda kendi kendine frene asılıp balataları yaktı servis garantiye sokmadı kullanıcı hatası diye garantiye girmedi yani hem gaza hem frene bastın dediler, servisleri aşırı yoğun  buda arızalar ve sorunlar anlamında çok maharetli olduğunu gösterir servisine sadık bi araba o sebepten vw defterden sildim eğer ford canımı sıkarsa ya mercedes yada japon arabalarından bitane bakacam,  iç mekan kalitesizliğine gelince ford f-350 ye bindim kullanmadım ama inceleme fırsatım oldu iyice kurcaladım nerdeyse focusla aynı davranılmış çizgiler karakteristik yapı mekan kalitesi hemen hemen aynı  demekki bu adamlar böyle seviyor f_350 abd de fordun bel kemiği ama süper makine 6.7 dizel motor var sırf motor sesine bayıldım ?

Enes Andıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'un en son eleştirilecek şeyi direksiyondur, siz ilk onu eleştirmişsiniz.

Her detayı ayrı ayrı karşılaştırabiliriz, ama sürüş zevki ve donanım olarak focus bence rakipsiz. Piyasadaki passatların %80inde benim 2011 Focusumdaki donanım yok.

VW halen far-yağmur sensörü, hız sabitleyicisi, kararan aynası, xenon farı olmayan comfortlineları satıyor (dayıyor) millete, ayıp günah.

120 bin lira verip halojen farlı passata binmek kabus gibi birşey.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir Focus 3 kullanıcı olarak, elestirecegim ilk aklıma gelen bir kaç noktası; ne kadar ugrassam da çoğunlukla 1.viteste kalkistaki ziplamamayı onleyememem, 2. si boğucu ön göğüs (bkn.aracin bağırsakların arasına giriyoruz sanki abi). 3. sağ ön kapı citasinin bariz aynı hizada olmaması (bütün f3 lerde var, çıtalar birbirini takip etmiyor;nasıl atlanılmış bu anlayamıyorum) ve 4. Olarak da yağmur fiskiyelerinin kaputun üzerinde olması ve çalıştırmaya korkmam (bkn.arcim siyah ve fisyeden kaputun üzerine akan suyun izine ifrit olmam).

Golf. Kullanıcısi yakinimda kimse yok ama satış danişmani arkadaşım var, ondan,  tek duyduğum ise abi golf başka birşey, adamlar araba yapmış ?

Peki Sonuç: Golf mü? Abi o ne öyle, baba arabası gibi çok klasik, ne bir tarzı var ne bir ruh var arabada! bildim bileli tipi hep böyle ve asla almayı düşünmem  (bkn.ben de babayım amaa..!) ?

Selçuk Özmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Cihan Buğdaycı said:

Sayın doktorum çok subjektif olmuş yorumunuz.Objektif olarak bakarsak eğer mesela 3 serisi neye göre A4'ten iyi yada 5 neden A6 dan iyi.

Tamamen objektif bakmak imkansız ama atıyorum aracın 50 özelliğini ve her özelliği 10 puan üzerinden değerlendirdiğinizde totalde elde edilen puanın diğer premiumların audi den daha fazla olacağının daha genel geçer olduğunu düşünüyorum.

Yabancı birçok değerlendirme mevcut bu konuda bizimkilerden örnek vermek gerekirse

23_d.jpg

Burhan Bakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Yavuz S. B. said:

Focus'un en son eleştirilecek şeyi direksiyondur, siz ilk onu eleştirmişsiniz.

Her detayı ayrı ayrı karşılaştırabiliriz, ama sürüş zevki ve donanım olarak focus bence rakipsiz. Piyasadaki passatların %80inde benim 2011 Focusumdaki donanım yok.

VW halen far-yağmur sensörü, hız sabitleyicisi, kararan aynası, xenon farı olmayan comfortlineları satıyor (dayıyor) millete, ayıp günah.

Sen mustang direksiyonunu bir dene, ben denedim okadar efsane olaydı mustang de olurdu, focus direksiyonu ile alakası yok. kendi kendine dönmeye çaba göstermiyor, haklısın uzun yolda iyi o hissiyat ama şehir içinde resmen adamı yoruyor. madem kendi kendine dönen bir direksiyon düşündün çok hassas o zaman 2 mod yaparsın isteyen seçer modunu olur biter

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Yavuz S. B. said:

Dayama diye bir şey yok, zorla satmıyorlar. Kim ne derse desin; golf, focustan bir tık daha kaliteli, ama bir o kadar da daha pahalı. Fiyat farkına değer mi değmez mi, o alıcıya kalmış. Ama bu iki aracın aynı kalitede olduğunu, ya da focusun daha kaliteli olduğunu iddia eden varsa, lütfen iki aracı yanyana koysun baksın. Golf'ün saklama gözlerine koyduğu keçelere baksın, kaputu kaldırıp amortisörü görsün, motor bölümünü dolaşan kabloların nasıl dizildiğini incelesin, içeride trimlerin nasıl dengeli olduğunu gözlemlesin, sonra bir de focusa baksın (40 yıllık förtçüyüz, golf'ü övdürüyorsunuz :P )

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 14
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vw vw ford kullanmış her iki gruptanda aracı olan biri olarak burada bahsedilen sorunların gerçekliğinden bir şüphem yok ancak, yorumların daha çok, subjektif olduğu da bir gerçek.

o yüzden içinize hangisi siniyorsa o aracı alıp kullanmanız gerektiği çok iyi bir görüş..

focusun da golfün de + ve - leri var. iki araç da tercih edilebilir, dizel otom alcak olsam focus, benzinli alcak olsam golf tercihine yakın olurum muhtemelen..

bir de yorum yaparken şu yerin dibine geçirme olayını anlıyamıyorum, ben fiat albea da kullandım, onu bile kendi çapında başarılı buluyorum, belli oranda aracın bir işlevi, kendi sınırları ve kalitesi var, gerçekten iş görüyordu. binbir tane kusur sayabilirsiniz halbu ki...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, kemal kaya said:

dizel otom alcak olsam focus, benzinli alcak olsam golf

focusun dizel otomatik piyasasına nispeten geç dahil olmasına rağmen kısa zamanda bu algıyı yakalaması çok güzel... 

1.5 ecoboost otomatik geldiğinde belki golf tercihleri de tartışılır düzeye gelecektir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen said:

focusun dizel otomatik piyasasına nispeten geç dahil olmasına rağmen kısa zamanda bu algıyı yakalaması çok güzel... 

1.5 ecoboost otomatik geldiğinde belki golf tercihleri de tartışılır düzeye gelecektir.

neden olmasın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay said:

Kendi kendine dönen direksiyonu ilk kez duydum. Şu elektrikli direksiyon ile şehiriçinde yorulma varsa o direksiyon kontrol edilmeli yoksa hiç ciddiye alınacak yorum değil.

Sen focusla direksiyonu bırak ve hız kesici bir tümsekten hafif sağlı veya sollu geç bakalım,  yada bozuk asflat yamaları olan bir yolda direksiyonu iyice sıkma bak ne oluyor resmen dönmeye çalışıyor direksiyon sağa sola ben onu zaptedecem derken yoruluyorum,  mondeo da aynı onuda denedim. başka focuslarda denedim aynı hepsi ondan bahsediyorum

3 saat önce, Murat Kavuk said:

Dayama diye bir şey yok, zorla satmıyorlar. Kim ne derse desin; golf, focustan bir tık daha kaliteli, ama bir o kadar da daha pahalı. Fiyat farkına değer mi değmez mi, o alıcıya kalmış. Ama bu iki aracın aynı kalitede olduğunu, ya da focusun daha kaliteli olduğunu iddia eden varsa, lütfen iki aracı yanyana koysun baksın. Golf'ün saklama gözlerine koyduğu keçelere baksın, kaputu kaldırıp amortisörü görsün, motor bölümünü dolaşan kabloların nasıl dizildiğini incelesin, içeride trimlerin nasıl dengeli olduğunu gözlemlesin, sonra bir de focusa baksın (40 yıllık förtçüyüz, golf'ü övdürüyorsunuz :P )

işte ben bundan bahsediyorum, bende focus kullanıcısıyım ama arabaları koy yanyana incele kalite farkı zaten bariz ortada bağırıyor sen istediğin kadar incele test yap ama VW kalitesine asla erişemez, millet bunu anlıyor anlıyorda duygusal yaklaşıyor kendi bindiği arabayı yermek zor geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Enes Andıç said:

Sen focusla direksiyonu bırak ve hız kesici bir tümsekten hafif sağlı veya sollu geç bakalım,  yada bozuk asflat yamaları olan bir yolda direksiyonu iyice sıkma bak ne oluyor resmen dönmeye çalışıyor direksiyon sağa sola ben onu zaptedecem derken yoruluyorum,  mondeo da aynı onuda denedim. başka focuslarda denedim aynı hepsi ondan bahsediyorum

Tekerlek, izi takip eder hangi araba olursa olsun. 

11 dakika önce, Enes Andıç said:

işte ben bundan bahsediyorum, bende focus kullanıcısıyım ama arabaları koy yanyana incele kalite farkı zaten bariz ortada bağırıyor sen istediğin kadar incele test yap ama VW kalitesine asla erişemez, millet bunu anlıyor anlıyorda duygusal yaklaşıyor kendi bindiği arabayı yermek zor geliyor

Bu dediğiniz şey kişi aksini iddaa ettiği durumda geçerli. Herkes bu araba en kalitelisi diye araba almıyor. Biraz daha mantıklı olmak lazım insanlar hakkında hüküm vermeden önce yoksa gerçekten anlamsız zaman harcanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Tekerlek, izi takip eder hangi araba olursa olsun. 

Bu dediğiniz şey kişi aksini iddaa ettiği durumda geçerli. Herkes bu araba en kalitelisi diye araba almıyor. Biraz daha mantıklı olmak lazım insanlar hakkında hüküm vermeden önce yoksa gerçekten anlamsız zaman harcanır.

ben itiraz etmiyorum orda,  destekliyorum ve herkez farkında ama görmek istemiyor diyorum olay bu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.