Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Üst Üste 5.kez 'En iyi 1.0L ve Altı Motoru' Seçildi - 2016 Yılın Motoru Ferrari 3.9 Litre Biturbo V8

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Artık alışılmış ve bayat haber ama :(:D Beşinci kez ödülü alıyor Ford.

Ford'un Fındığı 1.0 litre altı en iyi motor ödülünü 5. kez kazandı.

Yılın Motoru Puanlaması

Ferrari 3.9-litre biturbo V8  331

BMW 1.5-litre three-cylinder electric-gasoline hybrid 278

Porsche 3-litre six-cylinder turbo 267

PSA Peugeot Citroen 1.2-litre three-cylinder turbo 180

Ford 998cc three-cylinder turbo 157

Mercedes-AMG 2-litre turbo 136

Ferrari 6.3-litre V12 107

Audi 2.5-litre five-cylinder turbo 94

1.0 ve altı Puanlaması

Ford 998cc three-cylinder turbo 348

Volkswagen 999cc three-cylinder turbo 223

BMW 647cc two-cylinder electric-gasoline range-extender 164

General Motors 999cc three-cylinder turbo 122

Fiat Chrysler 875cc two-cylinder turbo 96

Renault / Nissan 898cc three-cylinder turbo 71

http://www.focusclubtr.com/topic/10173-10-ecoboost-üst-üste-4kez-en-iyi-10-ve-altı-motor-seçildi-2015-yılın-motoru-bmw-15-lt-hibrit/#top

http://www.focusclubtr.com/topic/9909-ödüllü-10-ecoboost-üzerinde-yeni-yakıt-verimliliği-araştırması-silindir-kapama/

http://www.ukipme.com/engineoftheyear/results.php?id=ieoty

Ford EcoBoost engine wins eighth IEOTY award.jpg

eoty-logo-2016.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mutlaka iyidir, ancak insanımız henüz bu tarz motorlara hazır değil. 1.2 motorlara bile gitmez diyen zihniyeti 1.0 cc ye alıştırmak kolay olmayacak gibi, ülkemizde ibre hala 1.6 motordan yana.. bunda lpg faktörü oldukça etkili bence. 1.0 motora gaz takılmaz, eğer yakıtı beni tatmin etmezse ne yaparım, satmak içinmi alacam diyor çevremdekiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de alıştı insanlar, esas tam tersi büyük motora karşı bir antipati var insanlarda.

Adam bakıyor, bunun dışı bmw mi bmw, vergisi daha düşük, araba daha ucuz, alıp 1.6 motor 5.20'ye biniyor paşa paşa.

Rakamları net bilmiyorum ama son 1.6 motorlarıyla Mercedes ve BMW muhtemelen tarihinin en yüksek satışını yaptı Türkiye'de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 eb özelinde söylüyorum, daha bunu satan dist. kabul edememiş halk nasıl etsin :) 1.6 kalkacak ki bunun önü açılsın yürüsün alsın başını gitsin. Yoksa böyle sadece reklamları izleriz ama bu motor eskidi fark ettiyseniz 5 yıl oldu. Yeni kasa da hafifleyecek inş!

160602_TWN_EcoBoost.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus bakmak için bayiye gittiğimde satış danışmanı ile aramızda şöyle bir konuşma geçti,

focus 1.0 ecoboostlar Nasıl diye bir soru sorduğumda satış danışmanı 1.0 lar ülkemizde pek tutulmadı demişti,

bayi bile satmaya teşvik etmiyor bu motor Nasıl tutulsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adem Bey'e ben de katılıyorum. Aracımı aldığım Ankara Otokoç' a da aracımın yıllık bakımında 1.0 Ecoboost'u sordum; satılmadığı için getirmediklerini söylediler. Ayrıca 1.0 Ecoboost un yıllık bakımlarında motor yağının benimkinin 2 katı fiyatı olduğunu da söylediler. Ford'u Türkiyeye getiren kurum böyle strateji izlerse biz ne yapalım. 

Aracımı yenileyeceğim zaman "1.6 ecoboost otomatik" almak istediğimi söylediğimde de getirmeyeceğiz diyorlar. Satılmazmış, üstelik yıllık bakım maliyeti de benimkinin 2 katı olurmuş :wacko:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E bunun reklamını yapmak tabuları kırmak 1.0 sahiplerinin elinde. Stok halinin 1.6 dizel, 1.6 atmosferik hatta ne araba bulursanız roll deneme videolarını çekip koyun yuutuba sağa sola olsun bitsin. Millet gördüğüne duyduğundan hatta bildiğinden daha çok inanır demedi demeyin.

Tabiki roll illegal bir iş olduğu için trafiğe kapalı bir alan bulmak gerek o iş için, her ne kadar yapanlar gece geç saatlerde yapsalar da olması gereken bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E bunun reklamını yapmak tabuları kırmak 1.0 sahiplerinin elinde. Stok halinin 1.6 dizel, 1.6 atmosferik hatta ne araba bulursanız roll deneme videolarını çekip koyun yuutuba sağa sola olsun bitsin. Millet gördüğüne duyduğundan hatta bildiğinden daha çok inanır demedi demeyin.

Tabiki roll illegal bir iş olduğu için trafiğe kapalı bir alan bulmak gerek o iş için, her ne kadar yapanlar gece geç saatlerde yapsalar da olması gereken bu.

Bulunduğum ilçede gençler hep R12'ye biniyor, kimle roll yapacağım ben :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.2 motorlu vw ile satış rakamlarına bakmak lazım. Bu denli ödül alan bir motor Türkiye'de rakiplerine yaklaşabilir mi? Yoksa hatalar silsilesine kurban mı gider. Gönül isterdi ki benzin ucuz, kolay bulunur ve zararsız olaydı. Bizde daha güçlü motorlu araçlara binseydik. Ben 1.0eb leri hep sevimişimdir. Ama bu kadar, aldıracak kadar sevdiremedi Ford. Aracın önemli etmenlerinden biri olan motor yağını kitapçığına doğru düzgün yazamayan Otosan çok iyi denk gelmediği suretçe daha fazla Ford satamaz bana. Umarız daha iyi pazarlama taktikleriyle kullanıcılarında yüzünü güldürürler. Öyle ödül almayla araba pek satılmıyor.

Bir yandan downsizing iyi birşey tabi. Bu kadar para AR-GE pek te boşuna gitmiyor demektir.

En azından afedersiniz 1.6eb gibi piç kalmış bir motor değil. 1.6eb den daha fazla eb.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 1.0 Ecoboost Üst Üste 5.kez 'En iyi 1.0L ve Altı Motoru' Seçildi - 2016 Yılın Motoru Ferrari 3.9 Litre Biturbo V8 olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.