Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford St-line Serisi Tanıtıldı Fiyat Ve Donanım Açıklandı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

7 dakika önce, H. Cenk said:

Sanıyorum Mert ve Doğandaki jantın siyahı çıkmış. Onu bari koysalarmış. 

@Mert Yürüyen @Doğan Kurban

2. edit: Yok benzeriymiş :) 

Black/Red Focus'ta gelen siyah jant bu abi... Bizim zetec jantlara çok benziyor, MCA'nın Zetec'in de de bunun grisinden var.

ST Line inanılmaz bir hayalkırıklığı! Neresinden başlasam bilemedim ki! ST Line diyorsun, ST'nin logosundan başka hiçbir şey yok! Body Kit diyorsun, spoiler yok! Adı ST Line difüzör (difözür falan değil, boyalı tampon eki bu) yok, MCA zetec'in tamponunu koyuyorsun! 

Ama çok şükür arka camlar elektrikli :smiley2k:

Cem Hocam takılırdı bize "mış gibi" yapmayın diye... Bu sefer biz değil Otosan "mış gibi" yapmış. Arabanın line'ının ne olduğu belli değil. Bırak ST Line'ı, Zetec' ten devam et, ne diye böyle bir şeye girişiyorsun madem böyle akraba evliliği bir araba çıkacaksa meydana. Satış mı artıracaksın? e hadi bakalım görelim o zaman...

Otosan'ın sattığı maldan kendi haberi yok, içler acısı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, H. Cenk said:

..bayımlar ledli halojen farı matah bir şeymiş gibi şimdi koyuyor.

Evet ya, aşamadılar şu led olayını.

Mert'e katılıyorum. Bunun adı "ST Line" olamaz. Sport Line falan olsa belki. Bildiğimiz dingilteredeki zetec S serisinden başka bir şey değil. Hatta o daha mı iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanın otosan ile alakası yok ki. Yine laf için yer arama çabası :D Az sakin :D

Var olan şeyi çizgi haline koymuşlar işte baştan yaratma yok zaten fiyatı da öyle. Murat abiye katılıyorum daha dolu dolu lüks bir çizgi olması hoşuma giderdi. Bu da olsun o da olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Arabanın otosan ile alakası yok ki. Yine laf için yer arama çabası :D Az sakin :D

Var olan şeyi çizgi haline koymuşlar işte baştan yaratma yok zaten fiyatı da öyle. 

Lafı kime söyleyeyim @Yakup Çağatay, biliyorsan bir adres ver, oraya iletelim? Benim TR'deki muhatabım kim? Kağıt üstünde Otosan değil mi... Ben onu bilirim ona seslenirim o vakit. Karar verici yine yurtdışı, zorla Otosana ST Line'mı sattırıyor... 1.0 motor nerede o zaman diye sorarız? 5 yıl ödül almış, ortada araba yok...

Sakiniz hocam, yine şaşırmadık, şaşırtmadılar yani çok şükür! Sitesinde ki iki satır açıklamaları update edemeyenden ne bekliyoruz ki...

Ya bakın gerçekten hiç umrumda değil araba vs. birini beğenmezsen gidersin diğerini alırsın burası ayrı... Ben otosandan çalışanların yerine kızıyorum belki farkındalar ama elleri kolları bağlı. Yani bu kadar kötü customer clinic yapılamaz (ki bunu yapabilecek çok iyi bir kitle ellerinin altında bedava duruyorken).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Mert Yürüyen said:

Black/Red Focus'ta gelen siyah jant bu abi... Bizim zetec jantlara çok benziyor, MCA'nın Zetec'in de de bunun grisinden var.

ST Line inanılmaz bir hayalkırıklığı! Neresinden başlasam bilemedim ki! ST Line diyorsun, ST'nin logosundan başka hiçbir şey yok! Body Kit diyorsun, spoiler yok! Adı ST Line difüzör (difözür falan değil, boyalı tampon eki bu) yok, MCA zetec'in tamponunu koyuyorsun! 

Ama çok şükür arka camlar elektrikli :smiley2k:

Cem Hocam takılırdı bize "mış gibi" yapmayın diye... Bu sefer biz değil Otosan "mış gibi" yapmış. Arabanın line'ının ne olduğu belli değil. Bırak ST Line'ı, Zetec' ten devam et, ne diye böyle bir şeye girişiyorsun madem böyle akraba evliliği bir araba çıkacaksa meydana. Satış mı artıracaksın? e hadi bakalım görelim o zaman...

Otosan'ın sattığı maldan kendi haberi yok, içler acısı...

Abicim yukardaki yazıyı yorumlayarak ilettim. Buradaki donanımların (ki daha TR belli değil) veya tasarımın F/O ile ne alakası var ?  Türkiye muhattabım bu demek saçma geldi bana kusura bakma :) 

4 dakika önce, Mert Yürüyen said:

Lafı kime söyleyeyim @Yakup Çağatay, biliyorsan bir adres ver, oraya iletelim? Benim TR'deki muhatabım kim? Kağıt üstünde Otosan değil mi... Ben onu bilirim ona seslenirim o vakit. Karar verici yine yurtdışı, zorla Otosana ST Line'mı sattırıyor... 1.0 motor nerede o zaman diye sorarız? 5 yıl ödül almış, ortada araba yok...

Sakiniz hocam, yine şaşırmadık, şaşırtmadılar yani çok şükür! Sitesinde ki iki satır açıklamaları update edemeyenden ne bekliyoruz ki...

Ya bakın gerçekten hiç umrumda değil araba vs. birini beğenmezsen gidersin diğerini alırsın burası ayrı... Ben otosandan çalışanların yerine kızıyorum belki farkındalar ama elleri kolları bağlı. Yani bu kadar kötü customer clinic yapılamaz (ki bunu yapabilecek çok iyi bir kitle ellerinin altında bedava duruyorken).

1.0 otomatik geldi işte buyur al :D Hem bunda var hemde standart versiyonda. 

Customer Clinic hiç yapılmaz diyorsun yine abarttın, makyajsız ve makyajlı versiyon ile TR farklarına bi bak istersen :yeah:

veya Mondeo eklemelerine daha maddeler uzar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Model olgunu tamamladı.  Can çekişmeye başladı. Bunlar da son çırpınışlar.  Focus IV işaretleri.  

Açıkçası beni rahatsız etmedi, spor süspansiyon 1.5 182 PS manüel şanzıman bana hallice bir yenileme opsiyonu olurdu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otosan ile alakası yok doğru. Bence merkez mantıkta sıkıntı var. Çok ama çok yavaşlar. One ford stratejisi markayı çok hantallaştırdı. Rakipleri car play'i standart yapacak, onlar daha sync 3'e geçiremediler Avrupayı. Edge bile sync 2 ile satılıyormuş. Rakiplerinin yarısı disko misali 5 metre ledlerle dolaşıyor, ford bırak led'i, gündüz farı koysam mı koymasam mı modunda. Buna da muhtemlen başta light ST niyetiyle başladılar, belliki ST satışlarını baltalamayalım diye, sport pakete dönmüşler. O kadar korkmuşlarki, spor paketteki spoiler'i de iptal etmişler.

İki satır demişken, tam bir yıl bir aydır burada Navigaston yazıyor :P 

navigaston.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kavuk said:

Otosan ile alakası yok doğru. Bence merkez mantıkta sıkıntı var. Çok ama çok yavaşlar. One ford stratejisi markayı çok hantallaştırdı. Rakipleri car play'i standart yapacak, onlar daha sync 3'e geçiremediler Avrupayı. Edge bile sync 2 ile satılıyormuş. Rakiplerinin yarısı disko misali 5 metre ledlerle dolaşıyor, ford bırak led'i, gündüz farı koysam mı koymasam mı modunda. Buna da muhtemlen başta light ST niyetiyle başladılar, belliki ST satışlarını baltalamayalım diye, sport pakete dönmüşler. O kadar korkmuşlarki, spor paketteki spoiler'i de iptal etmişler.

Spoiler akıl alır gibi değil :D Böyle saçmalık olamaz :zha: Bak F/O burada takıp sunabilir not olsun.  Nasıl olsa ST bunu baltayamaz imkanı yok :D

Edge konusunda da katılıyorum abi bir üvey evlat o kaldı, o da Kanada kıllığıymış. Yine de çok ama çok saçma hareket. En lüks araban sayılır sonuçta.

Merkez mantıkta bu ST-Line'ı mantıklı buldum sebebi ise her ülke kendi kafasında sunum yapıyordu biri spor biri bilmem ne S gibi. Geç bile kalınmış hareket.

Bugün ST-Line böyle olur MK4 ile daha da güzel olur, olsun da.

Spor paketin az-çok tercih edildiğini görmüştük ki zaten yolda HB bulmak zor, TR'de st-line satar. 

Jant bunun boyalısı tip de böyle.

ADIKlVS.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Abicim yukardaki yazıyı yorumlayarak ilettim. Buradaki donanımların (ki daha TR belli değil) veya tasarımın F/O ile ne alakası var ?  Türkiye muhattabım bu demek saçma geldi bana kusura bakma :)

1.0 otomatik geldi işte buyur al :D Hem bunda var hemde standart versiyonda. 

Customer Clinic hiç yapılmaz diyorsun yine abarttın, makyajsız ve makyajlı versiyon ile TR farklarına bi bak istersen :yeah: 

Yapma Yakup... ST için Kaan abilerin satır satır nasıl pazarlık yaptırdığını biliyoruz yani...

1.0 çıktığında ben sanırım ergendim daha... Şimdi çoluk çocuğa karışıcam neredeyse, biraz geç kaldılar sanki :)

Bilmiyorum, ben spec'lerin ve motor seçimlerinin arkasındaki mantığı algılayamıyorum, bende de bir kazmalık olabilir...

Not: O jantın "sportiflik" ile ne ilgisi var? Resmen c-max jantı o yahu... siyaha boyayınca mı agresif olacak... allahım allahım!

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Mert Yürüyen said:

Yapma Yakup... ST için Kaan abilerin satır satır nasıl pazarlık yaptırdığını biliyoruz yani...

1.0 çıktığında ben sanırım ergendim daha... Şimdi çoluk çocuğa karışıcam neredeyse, biraz geç kaldılar sanki :)

Bilmiyorum, ben spec'lerin ve motor seçimlerinin arkasındaki mantığı algılayamıyorum, bende de bir kazmalık olabilir...

Pazarlık konusunu pek anlamadım :) Ben kazmayım ama kabul :D

Henüz resmi açıklama yok bu seri için 1.5 eb otomatiği belki koyarlar ben bilmiyorum maalesef. Baktığım vakit listede yoktu ST 2.0 EB de yoktu -ama satacaklar- o yüzden kesin olmadığı için kestirip atmayalım.

1.0 için şöyle düşünüyorum.

Bu arada Megane GT-Line daha başarılı bir Line.

Ford'a bir eleştirim de şu, iç mekan fotoğraflarını niye paylaşmıyorsun ? :)  Standart versiyonunda tft ekranlar yok diye mi acaba madem öyle onları da standart yapcen :) 

700 tl ila 1500 tl (Avrupa fiyatı oranlaması) arasında şu 18'' opsiyonlar mevcut.

Screen Shot 2016-06-07 at 11.37.33.png Screen Shot 2016-06-07 at 11.37.46.png Screen Shot 2016-06-07 at 11.37.40.png 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Türkiye için üretimi başlamış (bayii'leri belli). İlk gelecek olanlar 1.0 Ecoboost 125 PS 6 ileri tam otomatik vites (6F15). Hepsi 5K.

4 hafta sonra gelmeye başlar tahminen.

9-10 tane spor kırmızı

5-6 tane şeker kırmızı

9-10 tane buz beyazı

ve siyah, derin mavi vardı genel olarak.  Toplamda 30-40 tane.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Ford+St-line+Serisi+Tanıtıldı+Fiyat+ve+Donanım+Açıklandı olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.