Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'la Sınırlar Geçmek

Yavuz S. B.

Önerilen Mesajlar

Takıl sende konvoya Mr Attorney [emoji4]

Ben markete bile zor gidiyorum.. Normalde bu yaz Italya'ya gidecektik hazir yesil pasaportumuz varken, bizim bebenin hareket kaabiliyetini ve uyku rituellerine bagliligini gorunce vazgectik. Bize yine Belek'te otel yollari gorundu.. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, Alperen G. said:

Ben markete bile zor gidiyorum.. Normalde bu yaz Italya'ya gidecektik hazir yesil pasaportumuz varken, bizim bebenin hareket kaabiliyetini ve uyku rituellerine bagliligini gorunce vazgectik. Bize yine Belek'te otel yollari gorundu.. :(

Az daha buyuyunce aile buyukleri yardimci oluyor bu tip durumlarda.

Bakiniz Ozkan ailesi ve Kasim ayi Amsterdam yolculugu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Katlanabilir bijon anahtarları var, hem yer kaplamıyor, yeterince de başarılı, lastik tami kiti, olası bir durumda interneti kullanabilmek için önceden bir tarife değişikliği ya da paket de alın da sonra mecburiyetten turkcell'i zengin etmemeli.

Gürkanm abi detaylıdan vazgeçtik, bir Yurt Dışı Seyahati 101 istiyoruk. Reflektörlü yelek ve benzeri olarak ne lazım, gümrükte neye dikkat etmeli, tut ki bir sorun çıktı nerelerle görüşmeli, bir sorun olduğunda elçiliği mi aramalı ne yapmalı diyerekten.

Bu arada navigasyon tavsiyeleri de isterik. Geçen arkadaş anlattı, Türk bir tırcı kardeşimiz farklı ülkelerde de aynı isimde olan bir ilçeye gitmek için navigasyonla doğu avrupada bir yerine İngiltere'nin ücra bir köyüne gitmiş ya la :D Sonra aynısı başımıza gelmesin valla adınız çıkar, ömür boyu navigasyon mahmut olarak çağrılırsınız forum çevresinde :kop:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Mertcan Çelik said:

Bu arada navigasyon tavsiyeleri de isterik. Geçen arkadaş anlattı, Türk bir tırcı kardeşimiz farklı ülkelerde de aynı isimde olan bir ilçeye gitmek için navigasyonla doğu avrupada bir yerine İngiltere'nin ücra bir köyüne gitmiş ya la :D Sonra aynısı başımıza gelmesin valla adınız çıkar, ömür boyu navigasyon mahmut olarak çağrılırsınız forum çevresinde :kop:

Istanbul bulusmasinda yanlislikla kita degistiren arkadaslarimiz oldu unuta :kop:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Alperen G. said:

Dogru diyosun..

Bizde bu sene saçma sapan günü birlik birşeylerle geçiştireceğiz. 

Servet'in dediği taktiği uygulamaya çalıştım, kaynanayı ikna ettim 1 hafta bırakalım diye (hatta çok kolay oldu) bu defa da hanım bırakamam diyor.

Serdar Eryürekli tarafından düzenlendi
Tatil önerisi kısmında yazdığımı sanıyorum :(
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Serdar Eryürekli said:

Bizde bu sene saçma sapan günü birlik birşeylerle geçiştireceğiz. 

Servet'in dediği taktiği uygulamaya çalıştım, kaynanayı ikna ettim 1 hafta bırakalım diye (hatta çok kolay oldu) bu defa da hanım bırakamam diyor.

Bi yandan hakli biliyorsun degil mi?

Biz oyle kibrisa gittik, ilk birkac gun guzel, sakin kafa oh mis. Daha sonra bi baktik milletin cocuguna sariyoruz. Ozledik sipayi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Servet Özkan said:

Bi yandan hakli biliyorsun degil mi?

Sonuna kadar haklı. Annelik zaten ap ayrı bir şey de; ben bazen çocukları 1 haftalığına Mersin'e bırakıyorum, yemin ediyorum daha Adana'ya varmadan özlemiş oluyorum ve hafta içi 1 gün iş çıkışı gidip görüyorum, gece tekrar dönüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mertcan Çelik said:

Katlanabilir bijon anahtarları var, hem yer kaplamıyor, yeterince de başarılı, lastik tami kiti, olası bir durumda interneti kullanabilmek için önceden bir tarife değişikliği ya da paket de alın da sonra mecburiyetten turkcell'i zengin etmemeli.

Gürkanm abi detaylıdan vazgeçtik, bir Yurt Dışı Seyahati 101 istiyoruk. Reflektörlü yelek ve benzeri olarak ne lazım, gümrükte neye dikkat etmeli, tut ki bir sorun çıktı nerelerle görüşmeli, bir sorun olduğunda elçiliği mi aramalı ne yapmalı diyerekten.

Turkcell Platinium tarifedeyim, kafam rahat o açıdan yurtdışında günde yetecek kadar internet ve konuşma kullanabiliyorum. Yine de eğer uzun süre kalınacaksa en iyi çözüm o ülkenin yerel bir kontörlü hattını alıp kullanmak. 

İnternetsiz gezginlik zor, foursquare, zomato vs. büyük nimet yemek yiyecek yer bulmak için. Veya son dakika booking'den rezervasyon yapmak için.

Navigasyonda benim kafamı kurcalayan şey şu, daha önce yurtdışında hep telefondan Sygic kullandım, tüm Avrupa paketim var. Sorun da yaşamadım ama bu kadar uzun rota olunca acaba harici cihaz mı alsam diye düşünüyorum gitmeden. Telefonun şarjından vs. bağımsız olarak sürekli açık kalsın diye. Ama Avrupa haritalı, trafik destekli, 6 inç ekranlı Tomtom 700 liraya satılıyor örneğin, fazla yüksek geldi fiyatı.

Navigasyonla yanlış rota konusu da çok yaşanabilirliği olan birşey. Ben genelde iki-üç yerden teyid eder ondan sonra yola çıkarım. İstanbul'da bile x lokantası yazıp alakasız yerlere götürebiliyor haritalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 yıl sonra...

Aradan iki sene geçmiş. Bizim çıkış tarihinden hemen önce 15 Temmuz olunca planlar iptal oldu.

Vize ve arabanın sigortası boşa gitmesin diye Eylül'de Atina yapıp gelmiştim Jetta ile. İyi ki de gitmişiz hazır Euro 3 liralardayken. ?

Gezinin diğer bir kısmını da 2017 yazında uçakla Üsküp, oradan kiralık arabayla gerçekleştirdik.

Ama şartlar müsait olunca bu konunun ilk mesajındaki haritanın biraz daha revize halini yapacağım inşallah kısmet olursa. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.