Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

şehir Dışından Alınan Aracın Plakasını Değiştirme Ve çıkma Plaka Hasar Geçmişi Temizleme

MehmetG

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba. Ben şehirdışında bir araç aldım yeni. Şimdi de onu 06 olarak plaka değiştirmek istiyorum. Değiştirme hususunda ise kafama takılan bazı sorular var: 

1) Ankara plaka tahsis (http://www.ankara.pol.tr/Sayfalar/default.aspx) 'de çıkma plakaları görebiliyorum. Bu çıkmalardan ALMADIĞIM takdirde, en son sırada olan sıfır araç almışım gibi verilen son nesil "06 AAB xxx" tarzı bir plaka mı veriyorlar yoksa aralardan farklı plakalar da seçebilme imkanımız var mı ? Mesela "06 DD 1234", veya "06 FGH 15" gibi aradaki plakalardan alabiliyor muyuz? 

Yani çıkma plaka listesinde olmayan ancak liste olarak görüp istediğim plakayı seçebileceğim bir durum söz konusu mu ? 

2) Mesela plaka tahsis'den çıkma bir plaka seçtim diyelim. Fakat o plakanın üzerinde de hasar kaydı var? Yeni aracıma bu plakayı aldığımda hasar kaydını sıfırlama şansım var mı nasıl oluyor ? 

Ayrıca başka dikkat etmem gereken bir husus var mıdır ? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende 3 ay önce 34 olarak almıştım 06 ya döndürdüm tecrübelerimi anlatayım.

06 aaa... Lı plakalar sadece sıfır araçlara veriliyor ben sıradan aldım plaka seçmedim 06fv..... Oldu. İnternetten sorgulamada çok işe yarar plaka gelmiyor. Emniyette plaka bölümünde 300 tl den 3bin e kadar paralar istiyorlarmış.

Plaka da hasar kaydı var ise sakın seçmeyin. Sıradan yeni plaka tavsiye ederim.

Emniyet kapısında bekleyen simsarlara sakın paranızı kaptırmayın, olaki kandırdılar sizi 30 tl den fazla vermeyin [emoji23]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Plakaya göre çıksa da şasi noya göre sorgulama yapılarak bu yanlış anlaşılma gidirilebilir bence. İkisinin de sorgulandığı kaynak aynı sonuçta. sık araç değiştirilmiyorsa önemli bir problem olarak görmedim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin dertlerini çok iyi anladım ben. Noter satışında plaka değişimini belirttiysen eğer aşağıdakileri oku, yoksa geçmiş olsun.

Sıradan alırsan dediğin gibi gelir. Sıradan almaz listeden alırsan gelen plakanın geçmişi bozuk gelirse uğraşırsın.

Benden sana kesin ve net 250TL fazladan ayır. Git emniyete, evrakçı yamyamlar geziyor orada. Derdini anlat, ateşle biraz. 1 saat sonra ruhsatın ve plakan elinde olur. Diğer türlü epeeyyy uğraşırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzmirden aldım Ank plakaya çevirdim arabam 2012 model ismimin soyismimim baş harflerini aldım aldığım plakada 2 adet hasar vardı tramerde 1200tl lik 2bin küsür 2010 yılına ait ilk plakayı aldım bunlar çıkıyordu tramerde hasar tarihleri ve miktarları şasi nonun son rakamları zaten benim aracımın şasi boşu ile alakasız daha sonra sistem galiba kendi düzeltti şu an sorun yok plakada şaside tramer kaydı kalmadı :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şase nosu önemli olan, plakada istediği kadar hasar yazsın. Üstelik verilen plaka da hasar kaydı görülse bile en son tescil tarihinden öncesine ait olacaktır, bunu izah etmek kolaylaşır.

çıkma tabir dilen plakalardan seçebilirsiniz. özel almak isterseniz ücrete tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu hafta izmirde 28 plakadan 35 plakaya geçtim.

İnternetten evrakları öğrendim kendim gittim yarım saatte bitti işim; plaka seçmedim sıradan verin dedim.

Eskiden EK-1 diye bir belge isteniyormuş o biraz sıkıntı yaratıyormuş takipçilee danışmak falan gerekiyormuş, şimdi noter satış evrağı, trafik sigortası, kimlik ve eski ruhsat sayfası yetiyor. Aracın tüm bilgilerini transfer ettiler ruhsatı hemen verdiler. 

Plakayı da 15 dakikada bastırttım ve taktım.

Bu araa izmirde plaka rezervasyonu yok şuanda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.