Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Paypal Türkiye'den çekiliyor (ve Tekrar Geri Geliyor)

Önerilen Mesajlar

PayPal çıkmak zorunda kaldı. Çünkü para transfer izni alması gerekiyordu ve bu iznin temel şartlarından biri de sunucuların ülke içinde olması zorunluluğuydu. Doğru ya da yanlış (bence doğru), sunucuların ülke içinde olması önemlidir. Çünkü kimin kime ne frekansta ne miktar para gönderdiğinin denetim altına alınması, en azından denetlenebilir olması terörle mücadelede çok önemlidir.

PayPal buna cesaret edemedi, sunucularını Türkiye'de işletemeyeceğini söyledi. İşte bu noktada PayPal'in haklı tarafı var gibi görünüyor, ben dahil bir çok teknoloji adamı Türkiye'ye güvenip alt yapı kuramıyoruz, yüzbinlerce dolar yatırım yapıp bir şeyler kurmaya çalışıyoruz, hooop tepedeki adam bir laf söylüyor her şey alt üst oluyor. Canı istediği gibi internet erişimini kesebilme yetkisinin bir adama verildiği ülkelerde ancak yemek satarsın, çiçek satarsın webden.  Ama öte yandan Citibank gibi, HSBC gibi bir çok yabancı banka faaliyet yürütüyor ülkemizde, "PayPal'in canı can da onlarınki patlıcan mı" diye bir soru aklınıza gelebilir. İşte bu durumda bir başka gizli oyun devreye giriyor, aslında o yabancı bankaların türkiye'deki asli görevleri küçük meblağ bankacılık yapmak değil, ülkemizde yatırım yapan amerikan şirketlerinin maddi varlıklarını korumaktır. Büyük bir ihtimalle PayPal bu kararı kendi isteğiyle almadı, ABD devletinin (ki Elon Musk'ın bir ABD ajanı olduğu söylenir) gizli talebi doğrultusunda aldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alışverişi merak ediyorum açıkcası, para yollamak almak gibi pek şeyim yok benim :D Eskisi gibi satın alımlarda kullanalım kafii

23 dakika önce, Doğan Kurban said:

Ben de 2006 da 60 usd unutmuşum iyi mi. Sınırlandırma koymuşlar hesaba. Açsınlarda 160tl afiyetle depomu dolduruyum

Bununla alışveriş yapmayı denesene, hem tr sitesi ile hem yurt dışı sitesi ile. Lazım olduğunda tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay said:

Bugün alışveriş yapan var mı? 

Paypal Türkiyede yokkende kullanıyorduk sonuçta alışveriş için, sadece bakiyeyi hesaba gönderme yapamıyorduk. Yine öyle olur diye düşünüyorum, yarın deneme imkanım olur umarım :D 

Bide karttan TL çek işi (kur olarak yani) olmaz muhtemelen ama o zaten daha zararlı oluyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ozan Kar said:

Paypal Türkiyede yokkende kullanıyorduk sonuçta alışveriş için, sadece bakiyeyi hesaba gönderme yapamıyorduk. Yine öyle olur diye düşünüyorum, yarın deneme imkanım olur umarım :D 

Açıklamalarında buna değinmemelerinden dolayı şüphe oldu, kapatılmaması lazım bence de ayıptır :D Ama türk siteleri kapatmış olabilir çünkü ödemeyi alamayabilir.

BiTaksi kapatmış :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay said:

Açıklamalarında buna değinmemelerinden dolayı şüphe oldu, kapatılmaması lazım bence de ayıptır :D Ama türk siteleri kapatmış olabilir çünkü ödemeyi alamayabilir.

BiTaksi kapatmış :) 

alamayabilir değil, alamaz fark orada işte. Paypal bakiyeni Türkiyedeki hesaba aktaramıyosun artık. Ama alışveriş sıkıntı olmaz, sonuçta ben kredi kartımı gidip herhangi bir yerde kullanabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar said:

alamayabilir değil, alamaz fark orada işte. Paypal bakiyeni Türkiyedeki hesaba aktaramıyosun artık. Ama alışveriş sıkıntı olmaz, sonuçta ben kredi kartımı gidip herhangi bir yerde kullanabiliyorum.

Öyle de az biraz büyük düşündüm :D yurt dışında hesap açarsın vs diye. Kurumsal şirket sonuçta istese yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.